„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym 21. Biegu po Nowe Życie
W sztafetach wystartowały także sławy polskiej medycyny transplantacyjnej, znane ze świata filmu, muzyki, teatru, sportu i media, a także inny od rodu.
Łukasz przy stole sobie, jak to jest być zdrowym
Wydarzenie rozpoczęło się dzień wcześniej niem w formacie kalendarza z cyklu „Przywie o transplantologii”. Do transmitowania w mediach społecznościowych i na portalach internetowych bardzo ciekawych opieki z lekarzami, osób poprzeszczepionych i przedstawicielami partnerów Biegu. „Przyszło na to, że ..” tak jak i i na bardzo wiele uwagi na stronie były poświęcone mu dawstwu. zrobić 1100 przeszczepienie zapaleń, 40 robić 60 do przeszczepienia odowców dawców żywych, tylko do 5 proc. proc. fragmentaryczny plaster, na razie takie seminarium jest tylko w przypadku, gdy jest dziecko profesorem Michał Grąt, który od 1 października będzie kierował Kliniką Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mówił w czasie piątkowego spotkania, że lekarze w tej placówki e Uzyskiwanie się do przeszczepienia fragmentów żywych od żywych dawców. Jeśli wszystko będzie zgodnie z planem, pierwsze takie leczenie będzie już w roku – informował Grą.
W . Biegu po Nowe życie, które pobierane są tak, jak żyjący dostawcy i osoby, które otrzymały od nich narządy. ((a) (najpierw Piotr Motyka)-letni Piotr Motyka najpierw, jako dziecko, dostał fragment serca od swojego taty, a potem, po zakończeniu, od mamy. Piotrek studiuje, jeździ na nartach, korzysta z życia.
Łukasz Ilski w kwietniu otrzymał nerkę od swojej siostry, Joanny Nierody.
– Odziedziczyłem po całym moim tacie. Gdy lekarze twierdzą, że konieczna będzie leczenie nerkozastępcze, siostra zaoferowała, że odda mi swoją nerkę. Cztery dni po poziomie kreatyniny w moim organizmie spadł do ekranu. Gdy doszedłem do siebie po zabiegu wydobywałem sobie, jak jest być zdrowym. W maju, jeszcze jako widzowie, byliśmy w Wiśle na Biegu po Nowe Życie – opowiada Łukasz. A jego siostra Joanna dodała: Bałam się trochę operacji, ale to była dla mnie jak najbardziej naturalna decyzja. W Biegu po Nowe Życie kolejny raz lekarz, który przeszczepił Łukaszowi nerkę siostry, dr hab. n. med. Piotr Domagała, chirurg transplantolog z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus. Znani społecznie zaangażowani
Nie byłoby Biegu po Nowe Życie, gdyby nie wsparcie społeczne osób. Na starcie . edycja wydarzenia ustanowili między innymi: Jarosław Boberek, Katarzyna Pakosińska, Joanna Kuberska, Wojciech Zieliński, Julia Kamińska, Joanna Jabłczyńska, Kamila Kamińska, Cezary Trybański, Olga Kalicka, Rafał Mroczek, Wojciech Majchrzak, Mariola Bojarska-Ferenc, Viola Piekut, Sandra Kubicka, Anna Karczmarczyk, Tomasz Kammel, Piotr Zelt, Marcin Korcz. W pierwszej sztafecie pomaszerował Przemysław Saleta – współtwórca i ambasador wydarzenia, które jest inspirowane historią i jego ewolucją Nicole. Na trasie również Edytę Herbuś, tancerkę, aktorkę, prezenterkę telewizyjną. – Mieszkam w Wilanowie, więc jestem tutaj po sąsiedzku. Dziesięć bieg sztafetowy jest symboliczny, bo przeszczepia się do sytuacji, gdy jeden człowiek szybko drugiemu życie – mówił przed startem.
– Znam osobę, któraa nowe życie dzięki transplantacji) dostałem, że dla mnie to cudzają się takie rzeczy. Popularność uwagę, wartą jest przyciągać, by mówić o rzeczach ważnych – dodawała.
To był debiut Edyty po Nowym Życiu, natomiast po raz kolejny w wydarzeniu już wystawa wystawa aktor Wojciech Zieliński. – Sam miałem dużo szczęścia podczas różnych wzajemnych turbacji i postępowania w przypadku, gdy udział w akcji było takich, jak pomagali. Rozmawiałem czas tutaj z panem, który w pandemii lekował w szpitalu i czekał na nowe serce, doczekał się, jest tutaj z nami, cieszy się życiem – opowiada opowiadane aktory.
Była siatkarka, obecnie działacz sportowy Aleksandra Jagieło i także osoba, która już wiele razy wsparła Bieg po Nowe Życie. – Za każdym razem poruszają mnie historie ludzi, których tutaj spotykam. Powinniśmy mówić o transplantacji jak najwięcej – przekonywała.
wielokrotnie pobierał Bartosz Obuchowicza z przyjaciółmi i rzeszami uczniów Biegu po Nowe Życie.
– Nie możesz dać drugiemu człowiekowi piękniejszego Daru, niż nowe życie. Noszę przy sobie świadectwo woli i namawiam wszystkich, przez robili to samo. Nawet, jeśli my sami już nic nie możemy zrobić, aby naszemu organy mogły się komuś przydać – przekonywał.
Na trasie biegu publiczność kibicowała także ponad 40. Lekarzom i lekarzom prowadzącym działalność z firmy Polski. Na starcie iw innych Biegu pojawili się między: prof. Roman Danielewicz, prof. Wojciecha Lisika, prof. Magdalena Durlik, prof. Sławomira Nazarewskiego, prof. Tomasz Jakimowicz, prof. Zbigniewa Włodarczyka, prof. Roberta Króla, prof. Michała Zakliczyńskiego, prof. Michał Grąt, dr hab. Jarosław Czerwiński, dr hab. Piotr Domagała i dr hab. Marka Ochmana. Profesor Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który wystartował w Biegu po raz pierwszy mówi, że transplantologia to bardzo atrakcyjna specjalizacja. – Nie mamy braków kadrowych w naszym szpitalu, ale trzeba oczekiwać do przodu, przeszczepić się rozwija, będzie się wykonać bardzo coraz więcej zabiegów. Trzeba pamiątki o tym, że transplantologia to nie tylko sam zabieg ratujący życie, taki pacjent do końca życia musi być pod specjalistyczną opieką – przypominał profesor Gaciong.
„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym 21 Biegu po Nowe Życie Czytaj dalej.. . %%custom_html1%%