Odwieczny New York Times w dzisiejszych czasach dobrze sobie radzi z trollingiem, a ponieważ dokumentem jest The Paper of Record, raczej zabawne jest widzieć ludzi w ramionach o swojej najnowszej dywersji. (Patrząc na ciebie, style i opinia. Dobra robota.) Dobry przyjaciel opublikował najnowszą część Slacka, który często: film zatytułowany „ Nie tylko żyj swoim życiem, popraw go „To był zabawny, cudownie animowany spór przeciwko fetyszowi wydajności udawanemu jako komunikat o wydajności. To był atak lub przynajmniej strzał w łuk.

Wideo, opracowane przez Tala Schlossberg, opisuje działania mające na celu pozbycie się przestojów w twoim życiu – „zminimalizuj tarcie, wykorzystaj jak najwięcej”; “powtarzać”; “przyśpieszyć”; i „w końcu umrzesz” – ale prawdziwym triumfem jest ton narracji, który zapewnia równowagę pomiędzy entuzjazmem a cynizmem. Tak, istnieje splot o wielofazowym śnie.

Wydajność, ściśle określona, ​​to stan wydajności – czas potrzebny na zrobienie czegoś. W makroekonomii są to ważne rzeczy, które sprawiają, że gospodarka rośnie bez konieczności dodawania zadań, i jest definiowana jako gdp (PKB) podzielony przez całkowitą liczbę przepracowanych godzin. Innymi słowy, jest to krok stosunku wartości dodanej do systemu do pracy włożonej na pierwszym miejscu. Rekomendacje filmowe Schlossberga wśród bardziej znanych esejów eksperta finansowego Johna Maynarda Keynesa , „Możliwości finansowe dla naszych wnuków”, które ukazały się w 1930 roku i przypisuje się propagowanie teorii, że rozwój technologiczny spowodowałby większą produktywność i, co najważniejsze, mniej pracy dla pracowników (To właśnie tam koncepcja pochodzi 3-godzinny dzień pracy / 15-godzinny tydzień pracy.)

Jednak wizja Keynesa była o wiele większa: myślał, że 100 lat w przyszłości „problem finansowy” ludzkości zostanie rozwiązany. A wgląd zaszokował go, ponieważ wyciągnięty z jego logicznego wniosku sugerował, że ludzkość oddzieli się od konieczności podejmowania wszelkich starań, by przetrwać. „Jeśli problem ekonomiczny zostanie rozwiązany, ludzkość zostanie pozbawiona swojej konwencjonalnej funkcji” – napisał. Mamy do czynienia z latami, które upłynęły od okresu, w którym wyobrażał sobie Keynes, i chociaż nie sądzę, aby przedwczesne było stwierdzanie, że nie przewidział on zysków, należy stwierdzić, że ma to miejsce. To nie przypadek, że Elon Musk, miliarder założyciel Tesli i SpaceX, oraz David Michael Solomon, dyrektor generalny Goldman Sachs, są rekordami producenci

W 2017 r. Ben Friedman, ekonomista z Harvardu, opublikował artykuł to wyjaśniło dlaczego.

Z drugiej strony, celem indywidualnej optymalizacji jest zwiększenie wydajności w tym systemie, cięższa praca w metodzie, która w większości nie przynosi korzyści – a przynajmniej nie w końcu. Rzeczy takie jak

okresowy post (wcześniej rozumiany jako ortoreksja), polifazowy sen (drzemka) i nootropowe (szkicowe leki na mózg) zostały zupełnie nowe, poprawiające zdrowie, poprawiające samopoczucie, ponieważ pozwalają ci pracować ciężej, być może.

Więcej osób pracuje obecnie jako freelancer niż kiedykolwiek wcześniej. W badaniu

z 2015 r. Stwierdzono, że 57 milionów freelancerów w Ameryce generuje 1 bilion USD dla gospodarki, czyli około 5 procent PKB Ameryki. (Reprezentują również 35% siły roboczej w całym kraju). Występuje niepokojący wzorzec pokoleniowy. „Im młodszy pracownik, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie niezależny” – donosi CNBC w badaniu wzrost jest wyraźny w wynikach pokoleniowych: 29% pracowników wyżu demograficznego, freelancer, 31% pokolenia X, 40% pokolenia pokoleniowego i 53% pokolenia Z. ”

Chociaż freelancing jest wszechstronny, zazwyczaj nie obejmuje żadnych korzyści, które czynią życie w Ameryce zrównoważonym: nie ma ubezpieczenia zdrowotnego „elastyczność” to kolejna metoda stwierdzenia, że ​​zwolnienie jest bardzo łatwe. W rzeczywistości nie istnieją zasady postępowania z niezależnymi pracownikami – tylko normy – ponieważ domyślnym założeniem jest to, że jeśli nie podoba ci się praca, możesz zrezygnować, niezależnie od tego, czy jest to potrzebne, czy nie. We wszystkich tych zmysłach freelancing to najwyższy stan wydajności, całkowicie ulepszone zadanie dla idealnie zoptymalizowanego prezentu. Freelancerzy to surowi indywidualistyczni pionierzy w 2020 roku, żyjący z tłuszczu korporacji, nic nikomu nie zawdzięczający. Hustle culture argumentuje, że twoja wartość jest warta twojej wydajności, zdolności do bycia gorączkowym i wyprzedzania stada. Chociaż bardzo chciałbym wierzyć, że chcę zarabiać na własne siły, wiem, że poleganie na innych ludzi sprawia, że ​​te stawki są wykonalne.

Po tym, jak skończyłem oglądać film Schlossberga po raz drugi i starałem się wszystko zrozumieć, miałem na myśli tweet Widziałem o sztuce i tysiącleciach. Nie mogę go teraz znaleźć, ale wyglądało to tak: sztuka jest teraz zła z powodu tego, że nikt nie ma czasu, by siedzieć spokojnie. Ostatnio tak naprawdę staram się spędzać w domu szczególnie mało produktywny czas – czas, kiedy nie mogę myśleć i kiedy muszę wymyślić sposób na wyłączenie części mózgu, która stanowi jedyne wyjście jest przez.

Ucz się więcej