– Bez zdrowia nie ma frajdy z tego życia – mówiła Maria Andrejczyk, wicemistrzyni olimpijska z Tokio na parkingu przed Kościołem Krzyża Świętego w Łomży. Fizjo Borowski zachęcał do ruchu, bo jak się generowanie zamiast przenoszenia, przenoszenia jest obciążanie dla kręgosłupa niż siedzenie. To wszystko działo się na pikniku prozdrowotnym promującym idee 39 i badań profilaktycznych programu, połączeniem przez Podlaski oddział NFZ-tu.

Wiele osób, ważniejszych 60+ skorzystało z możliwości różnych badań i porad. Podlaski oddział NFZ zorganizował konsultacje w niedzielę, piknik prozdrowotny, na którym każda osoba, która wprowadziła się przed kościołem Krzyża Świętego w Łomży, dała kontrolę przed wyznacznikiem specjalistów (dermatologa, kardiolog) oraz określiła stanowiska podstawowe i badania, np. co zrobić bóstwo. Wielu też przybyłych mieszkańców skorzystało ze zręczności i wykonania fizjoterapeuty.

– Profilaktyka 40 + do instalacji samodzielnego placowania dla osób, które ukończyły 40-sty rok życia. Twarde dane będą sprawdzać, że zarówno brak aktywności, jak i stres występują z izolacją covidową trasą biegalności – mówił Maciej Lesiński, dyrektor podlaskiego NFZ.

Od czerwca czerwca 2021 roku każdy Polak powyżej 29-stu lat zestaw badań jak cholesterol, może czerpać krwi, enzymy enzymatyczne, badanie Badanie PSC w kierunku prostaty, pomiar, badanie składu masy ciśnienia BMI. Aby z tych badań ankieta zakończyła się na numer informacji owieńczonej 22 29 53 albo przez internetowe konto pacjenta. Zanim jednak dostały się porady czy skierowanie, należy zweryfikować ankietę o przebytych chorobach i nawykach żywieniowych. W Polsce ludzie, teraz skończyli 39

– Dbamy o sprzęt, dbamy o samochody, wybórmy przeglądów okresowych, wymieniamy olej. Dbamy o rzecz, którą można było zdrowie, można wymienić na nową, a nie dbamy o swoje własne. A trzeba tych przeglądów teraz, bo się my – kontrola poseł Jarosław Zieliński. – I młodsi są narażeni na choroby, ale z biegiem czasu jest organizmowi słabszy i potrzeba naprawdę trzeba wiedzieć tych profilaktycznych, żeby co się zrobić z naszym dzieje i kiedy trzeba iść. Jestem nie tym lepiej – stwierdził parlametarzysta.

Organizatorzy zaprosili do Łomży Marię Andrejczyk, która w pięknym stylu wywalczyła srebro olimpijskie w rzucie oszczepem podczas ostatniego igrzysk w Tokio.

– Jestem po to, aby zachęcić Państwa do zadbania o swoje zdrowie. Jako zawodowy sport, dobrze wiem, jak to zdrowie jest ważne, ponieważ jest ono związane z wyznaczeniem tego, jak ja startuję w zawodach. Kiedy tego zdrowia nie ma, ja na te zawody nawet nie mogę jeździć – tłumaczyć mistrzyni. – Dwa razy w swoim życiu spóźniłam się z diagnozą i dwa razy musiałam zostać zoperowana. Chciałabym abyście Państwo uniknęli takich podobnych – przestrzegała licznie zgromadzonych słuchaczy, którzy właśnie wyszli z kościoła. – Moi zawodowi sportowcy mamy przodków półrocznych z całej grupy, aby uzupełnić swój organizm. Kontrolujemy się już jako organizm, będąc gotowym, dzięki temu też nasze nasze życie. Bez zdrowia nie ma frajdy z tego życia – podsumowała.

– Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dla wszystkich. Ale ja powiem więcej. Lepiej poprowadzi Marcin na scenie, zanim będzie do niż na tym etapie – dodawał kardiolog Myszko. – Nie bójmy się, że coś wyjdzie. Boni jak wyszukujemy nawet nawet, aby można było zapobiec bardzo, taki jak zawał czy serc, który już w sieci wewermy.

kolejka kolejka byłaby na miejscu, w którym wykonasz nie badania podstawowe. Tuż zarazza kotary widać, mężczyzna niemal wyrywana stopa (w obok ciszy pacjenta.) – Pan miał zabezpieczony odcinek szyjny kręgosłupa – wyjaśnia fizjoterapeuta Łukasz Borowski. – Pacjent miał ograniczony ruch, nie do końca skręcać może w lewej stronie. Przez techniki manipulacyjne, które mu się udało i mi się odblokowałem pomogłem.

Fizjoterapeuta. W okresie po okresie pandem, gdzie bardziej siedzieliśmy, niestety często się zdarza, taka ilość takich przypadków i coraz mniejch do dotyczy. Noszenie mebli jest mniej obciążające niż siedzenie – wyjaśnia. – Ci co siedzą za biurkiem, więcej pracy, wkładka obciążająca na kręgosłup fizyczny. Każdy ruch, każda aktywność fizyczna jest dla nas zbawienna – zachęcał Łukasz Borowski.

Zestresowanemu pokoleniu 39+ fizjoterapeuta radzi wyjść na dwór, na spacer, przebiec się. Myśleć o ruchu, a nie o tym co wokół się dzieje.

– Inna pora na długą, długą kąpiel. Porozluźniać troszeczkę mięśnie, a żeby inne następne, partnerkę żeby nas pougniatali w miejscach, które nas bolą, czy to kark, czy to kręgosłup. Każdy dotyk jest tutaj zbawienny, zrobi krzywdę jest bardzo ciężko. Śmiało można próbować – zachęcał.

Przy okazji badań grupy Ratowniczej Nadzieja wojennego, jak można było zapisać się na postęp wojenny 22.

– Nie ma co się mądrzyć, nie ma co się wymądrzać. Ta choroba jest straszna, a szczepionka jest skuteczna skuteczna, w skutecznym poziomie – podkreślał Zieliński. Przypomniał też swoje doświadczenie. – Uniknąłem najgorszego, ale przez miesiąc ta choroba mnie czołgała się – dodawał. – Nie wiedząc co przyniosą zamówienia, że ​​wiedząc, że dzisiaj od dziś na wartość się na.

Zachęcał, aby rozmawiać, przywoływać argumenty, uświadamiać.

– Jak przyjdzie IV fala regenerować na nim uodpornieni. Nie ma ma wartości jak zdrowie, a zdrowie to życie. Od jednego zachorowania może być skromny krok…

Czytaj dalej… %%custom_html1%%