• Martwisz się o zimowy przyrost masy ciała? Poprosiliśmy ekspertów o porady, które pomogą Ci w osiągnięciu celów zdrowotnych.
 • Nic dziwnego: niezależnie od tego, czy jesz na mieście, czy jesz z przyjaciółmi, napełnij talerz bogatym w składniki odżywcze, pełnym jedzeniem i zachowaj smakołyki (i alkohol ) do minimum.

 • Czy nie możesz żołądka ćwiczyć na zimno? Znajdziesz wskazówki, jak myśleć nieszablonowo i pozostać aktywnym przez cały dzień.
 • Plus, przepisy na potrawy przyjazne imprezom, które nie zrujnują twojej diety (ale nadal smakują niesamowicie).
 • Dzięki niższej temperaturze i wakacjom skoncentrowanym na jedzeniu, dotrzymywanie celów odchudzania jesienią i zimą może przypominać bitwę pod górę. Martwisz się o zimowy przyrost masy ciała? Czytaj dalej i zapoznaj się z siedmioma poradami ekspertów, które pomogą Ci pozostać na dobrej drodze w tym sezonie.

  Jak trzymać się swoich celów odnowy biologicznej tej zimy

  Ogólnie, przybierasz na wadze, kiedy jesz więcej kalorii niż spalasz. Według Elliott Upton, osobistego trenera z certyfikatem NASM w Ultimate Performance , „Jeśli przybieramy na wadze w miesiącach zimowych, prawdopodobnie będziemy nadmiernie spożywać kalorie lub być nieaktywni”. Oto kilka sposobów na zachowanie równowagi:

  1. Priorytetyzuj całe produkty spożywcze

  Bowl of colorful vegetables

  Cukierki, ciastka i ciasto mogą smakować niesamowicie, ale prawdopodobnie nie pomogą Ci poczuć się najlepiej, jeśli jesz w nadmiarze. Niezależnie od tego, czy jesz lunch z przyjaciółmi, czy też jesz na świąteczną kolację, ciesz się gęstymi, pełnowartościowymi potrawami i ogranicz smakołyki do minimum. Oznacza to wypełnienie połowy twojego talerza różnorodnymi warzywami (pomyśl o zielonych warzywach, a nie frytkach), a resztę talerza napełnij umiarkowaną ilością białka i węglowodanów. Aby uzyskać łatwy wizualny przewodnik, postępuj zgodnie z potrawami w zielonej strefie na mapie drogowej diety kuloodpornej .

  Jeśli jesz na mieście w restauracji, Upton mówi, że zawsze możesz zapytać restaurację, czy mogą dokonać zmian w daniach lub zamienić nasze składniki – jak zamiana frytek na sałatkę. „Upewnij się, że stale jesteś dobrze nawodniony wodą”, dodaje, co pomoże zarządzać głodem i uniknąć mylenia pragnienia z głodem.

  Związane z: Co zrobić, gdy masz za dużo cukru

  2. Prześpij się (i słońce)

  Woman waking up from sleep

  Badania sugerują, że utrata snu może zwiększać ryzyko przyrostu masy ciała, wpływając na apetyt, zwiększając prawdopodobieństwo sięgnięcia po żywność o wyższej kaloryczności. [1] Plus, krótsze dni w zimie oznaczają mniej słońca – co może negatywnie wpłynąć na jakość snu.

  Co to ma wspólnego z zimowym przyrostem masy ciała? Według Candice Seti

  , PsyD, licencjonowany psycholog kliniczny i certyfikowany trener osobisty: „Ponieważ dni stają się coraz krótsze i przechodzimy w czas letni, na sen może mieć wpływ te zmiany w godzinach dziennych. ”Zmiany te mogą wpływać na rytm dobowy – naturalny cykl snu i czuwania.

  Na szczęście możesz podjąć kroki w celu poprawy jakości snu, ograniczając ekspozycję na niebieskie światło, śpiąc w ciemnym pokoju i unikając kofeiny bardziej niż sześć do ośmiu godzin przed snem, mówi Upton. Uzyskaj wskazówki, które pomogą Ci poprawić jakość snu .

  3. Utrzymuj swoją rutynę ćwiczeń

  Person jogging up stairs

  Gdy na dworze jest zimno, ostatnią rzeczą, którą możesz chcieć zrobić, jest założenie butów do biegania i sprint na wzgórzu. Ale nie pozwól, żeby to cię powstrzymało od aktywności, mówi Seti. Ćwiczenia poza planem i dołącz do nowego studia jogi lub halowej ligi koszykówki lub siatkówki. Przenieś swoją nocną sesję treningową na poranek. Lub znajdź kolegę z siłowni, który może pociągnąć cię do odpowiedzialności. „Chodzi o to, aby tej zimy zachować aktywność i zdrowie”, mówi Seti.

  4. Poruszaj się w ciągu dnia

  Woman walking dog in snow

  Ćwiczenie kilka razy w tygodniu jest świetne, ale jeszcze lepiej upewnić się, że poruszasz się i jesteś aktywny przez cały dzień. Według Upton Twój dzienny poziom aktywności jest prawdopodobnie największym czynnikiem wpływającym na całkowitą ilość energii, którą spalasz. Ta koncepcja nazywa się NEAT (termogeneza aktywności niezwiązanej z ćwiczeniami). [2]

  )

  „Po prostu spacerowanie, robienie majsterkowania, chodzenie do sklepu lub zabawa z dziećmi na podwórku może znacznie zwiększyć wydatki na energię, a zatem utrata masy ciała ”, mówi Upton. Aby rozpocząć, ustaw dzienny cel kroków i trzymaj się go – nawet gdy pogoda jest szczególnie przerażająca.

  5. Zrób własne jedzenie

  Woman cooking meal on stove

  Chcesz się dobrze bawić na imprezie Halloween sąsiada, ale nie wiesz, czy będą mieli jedzenie, które pasuje do twoich osobistych celów. Rozwiązanie? Zrób własne pyszne potrawy. Oto kilka pomysłów na przyjęcie na imprezę:

  Sieć i boki:

 • Gulasz wołowy wolno gotowany Keto
 • Desery: