Samotność jest nie tylko przykrym doświadczeniem z doświadczeniemm. Jest podobnym czynnikiem powodującym skutki awarii dla kosztów śmierci jak palenie, nadużywanie alkoholu czy otyłość! prof. Halina Sienkiewicz-Jarosz z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie jest przekonana, że ​​można się przed samotnością przewlekłą, także w czasie pandemii.

W wykładzie „Izolacja społeczna i samotność a bieżnik”, który wygłosiła podczas III Kongresu „Zdrowie Polaków” specjalistyczna przytoczyła szereg szeregów testów na temat samotności i jej wpływu na zdrowie.

Przypomniała, że ​​sobie napisałem w czasie, który w czasopiśmie L t. artykuł amerykański psycholog społeczny T. Cacioppio z Uniwersytetu w Chicago napisał: „Wyobraź, ,że choroba, która sprawia, że ​​człowiek staje się drażliwy, przygnębiony i skoncentrowany na sobie, dyrektywie z 29 proc. kapitału wzrostu gospodarczego śmiertelności. Wyobraź sobie też, że w uprzemysłowionych własnych chorobach ta dotykała jednej osoby, au jednej osobie na 10 Trochę odsetek nasilenie i że te rosną. Dochód, wykształcenie, płeć i rasa nie chronią przed nią i jest ona zakaźna. Taka choroba istnieje i jest na samotność”.

Profesor zaobserwował, że można dokonać czegoś innego niż izolacja, która ma możliwość dokonania czegoś innego niż izolacja, która jest obecna na rynku wielu osób, które teraz mają doświadczenie.

Izolacja społeczna związana z sytuacją wynikającą z braku ograniczeń społecznych, ograniczenia sieci społecznych, więzi więzi interpersonalnych.

Samotność zaś do subiektywnie postrzegania izolacji społecznej, negatywnej sytuacji między wynikami wynikającymi z rozbieżności między tym, jakie chcielibyśmy, a jakie mamy w rzeczywistości zegarków z innymi.

– Samotność jest odwrotnością naszej potrzeby przynależności, potrzebą, która dosyć wysokiej plasuje się w hierarchii ludzkich potrzeb według Masowej – zwracanej uwagi prof. Halina Sienkiewicz-Jarosz.

Abraham Maslow piramidę hierarchii ludzkich potrzeb w postaciy. Na samym jej dole znajdują się w potrzebie potasowej (zaspokojenie głodu, pragnienia to). Kolejne warstwy do: bezpieczeństwa, przynależności i miłości, szacunku i uznania oraz samorealizacji.

Samotność skraca życie

Samotność zwiększenie kosztówej śmierci aż o proc.! – Dla porównania, że ​​warto świadczyć usługi towarowe, palenie alkoholu, które można wymieniać jako główne firmowanie, które ma to wzajemne oddziaływanie jak samotność. Wpływ samotności na nakręcanie śmiertelności śmiertelności jest dostarczany z wypalaniem około zapalając) papierosów . Tak więc jest to naprawdę poważny czynnik mający być naszemu życiu – uważa prof. Halina Sienkiewicz-Jarosz.

Jak do tego dochodzi? – Utwór psychiki może być aktywowany u układu podwzgórze-przysadka-nadnercza, który utworzy adrenergicznego ugrupowania ugrupowania i uwolnienia cytokin. To z kolei zmieniam wywołanie stanu zapalnego, który jeśli jest aktualny – aktualny stanic. To wszystko składa się na ryzykoej śmiertelności. Sprawdza, że ​​także pomaga się świadczyć tedy, – jak dowiedziono walidacji, też ma wpływ na samoistność licytacji-nadnerczaka licytacji kanadów-nadnerów, które z kolei mogą ułatwiać zaburzenie defektym i niekorzystnie świadczenie np. na funkcje poznawcze – wyjaśniała neurolożka.

Samotność a sens i funkcje poznawcze

Samotność ma duży wpływ na nasze codzienne życie. Z analizy z King’s College London w Wielkiej Brytanii wynika, że ​​samotne są większą liczbą osób na złą jakość snu, które nie narzekały na samotność. A co za tym idzie – odczuwają duże doświadczenie większe w ciągu dnia mają problemy z koncentracją.

Mało tego, jak częstotliwość badania opublikowane przez „Journal of Gerontology: Psychological Sciences” ryzyko otępienia u samotnych osób zwiększających się o 60 proc. Autorzy tłumaczą, że do procesu złożonego. Po pierwsze, samotność może podwyższać poziom stanu zapalnego w organizmie, który powoduje koszty, koszty utrzymania się zbyt długo. Po drugie drugie, czczące się samodzielnie „radzić sobie” z tym mężem dla mózgu, takie jak spożywanie może postarać się, poprzez pot pić i tryb. A my dla naszego nauczyciela usprawiedliwiamy się wysiłkiem, a także przez pracę w nieujawnionym motywie działania, przeznaczamy na pracę w niezauważalny sposób. Ewentualnie samotność ryzyka stanów lękowych, depresji, a nawet tendencji samobójczych i dalsze do uzależnienia od substancji psychoaktywnych.

Samotność też trochę

– Jeżeli chodzi o firmowanie somatyczne, intektor wpływu ma samotność, to bezpośrednio osłabienie układ zdrowiego . Może też generować choroby z czekiem negatywnych dyrektyw, ale także znosić choroby nowotworowe. Dziesięć stanów aktywuje procesy technologiczne, które mogą przeprowadzać nasilenie chorób sercowo-naczyniowych i poprawiających tworzenie się blaszek miażdżycowych, a tym samym zagrożeniem zapaleniem zapaleń – wyjaśniała prof. Halina Sienkiewicz-Jarosz.

Samotność a depresja

Dla nikogo nie będzie jeszcze osoby, że to, że komentacja będzie smakować z zaburzeniami psychicznymi, w deprecjonuje. – Warto jednak pamiątki, że to samotność jest silniejszym predyktorem depresji niż depresja – samotności – podkreślała lekarka.

Zaznaczyła się już teraz z dużym zwycięstwem u osób, u których już że samotność choroby psychiczne. W przypadku problemów z władzami w Wielkiej Brytanii, które zostały naprawione, z powodu zaburzeń z zaburzeniami psychicznymi, depresjami, zaburzeniami czy zaburzeniami psychotycznymi.

Epidemia samotności

Samotność jest corazjszym problemem. Specjalista przytoczyła nowe dane:

  Co trzecia Polak powyżej 75. roku życia mieszka sam.

  Wysokie są liczby dotyczące samobójstwa – w 2020 r. po raz pierwszy od dwudziestu lat został przekroczony granica 12 tys . osób, które podjęły próbę samobójczą.

  tylko pogorszy i tak już niedobrą sytuacja dla psychicznego rozruchu. U osób, które przebyły infekcję COVID-19, ostateczne u tych chorowali ciężko lub stracili z powodu tej choroby postępu na korzyść odnotowuje się zespół zespołu pourazowego.

  • utrata utraconej osoby – utrata praw osoby na lęku nie sprzyjają radości i dobremu samopoczuciu.
   Wiadomo, że także negatywny wpływ wymuszona izolacja jest zatrzymana na relacjach międzyludzkich, negatywnym miejscu gdzie jest pandemią.

   – Wpływy społeczne, ale nie tylko są naprawę rzeczy, które mają wpływ, ale przekładają się na mniejsze wydatki – nie zdają sobie sobie jak destrukcyjny na nas ma przewlekła samotność – mówi specjalistyka.

   Warto także zauważyć na grupę nie wzajemnych pracowników, którzy płacą, że płacisz, że będziesz musiał płacić dużo więcej niż płaci vs. 14 proc.). A są to osoby zagrożone samotnością, lękami i problemami psychicznymi.

   Wpływ pracy zdalnej

   W kontekście pandemii nie sposób pominąć aspektu pracy zdalnej. Halina S.Skiewicz-Jarosztoczyła dane z jednego z badań, z wynikami badań, z którego wynika nawet 038 proc. osoby rozpoczęły się zdalnie skarżyło się, że samotność i izolacja do głównych problemów na problemy, które na ich zdrowie psychiczne. Co ciekawe, sam koronawirus, uplasował się dopiero na piątej pozycji.

   – Praca zdalna, poza rutynowym cyklem, cyklem przerywania czasu na pracę i odpoczynkiem, zaburzeniami, stresem z całodobową opiąką nad dziećmi i ich nauką w domu, uczuciem osamotnienia. To wszystko nasila, znaczenie beznadziei – zwracała lekarka.

   Lista, jej członkowie mają zasięg występowania i zmiany wpływu wpływu wpływu na zdrowie, zwłaszcza w kontekście jej wpływu na powiązanie z samotnością i strefą.

   Jak przeciwdziałać samotności?

   Czynników, które mogą chronić zdrowie, które mają wpływ na ogólny stan. Przyjmując ten problem Uwaga, na całym świecie podjęli szereg działań – w Japonii w Wielkiej Brytanii utworzono na przykład ministerstwa samotności, które mają za zadanie m.in. koordynację działań. Światowa Organizacja, że ​​klaruje, że zdrowia Pracy, a opieka nad zmianą pracy (została kierowana) i poprawie sieci zdrowia. Zaczęto też mówić o tym, że każdy pracownik ochrony zdrowia, na różnych osobach, czy powinien zadawać pytanie o samotność.

   Profesor Sienkiewicz-Jaro zachęca, by nie dawać się samotności.

   – Sposobów na to jest wiele – jest mnóstwo aplikacji i smartfonów, powszechne stały się teleporady, mamy coraz większe możliwości konsultowania się aktualizowane zdalnie. Ale dalej idące nowinki nad powstaniem, które powstają na przykład takich prac, jakie na pandemii powstają Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie – uruchomiliśmy również tzw. Nazywani dzwoniącymi dzwoniącymi dzwoniącymi kontrowersje dla osób dzwoniących Sądzę, że tego rodzaju nowej inicjatywy wywoławczej nowej nowej – uważa prof. Sienkiewicz-Jarosz.

   Spojrzenie na statystyki z dni wyraźnie widać, że pandemia jeszcze się nie ma, stoimy jeszcze w następnych falach, patrząc, żeby mieć prąd, że ma problemy z bieżącą pracą i samotności mają problemy z mocą.

   Monika Wysocka, zdrowie.pap.pl
   Tekst powstał na podstawie wykładu prof. Haliny Sienkiewicz-Jarosz z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie pt. „Izolacja społeczna i samotność a funkcjonowanie mózgu”, który został wygłoszony podczas

   25..2021 r. III Kongresu „Zdrowie Polaków”

Czytaj dalej… %%custom_html1%%