Klimat w stanie Illinois szybko się zmienia, staje się cieplejszy i bardziej wilgotny, co oznacza, że ​​może to oznaczać, że może on wpłynąć na ludzi, miasto i całe ekosystemy. Jeśli ludzkości nie uda się osiągnąć ostateczny poziom emisji cieplarnianych, przyszłość może być bardzo niepokojąca.

W obszernym raporcie opublikowanym w tym tygodniu, Nature Conservancy opis szczegółowo, jak zmienił się klimat Illinois i przewiduje, co ceny zmiany mogą oznaczać dla rolnictwa stanu, zdrowia ludzi i już obciążonych ekosystemów.

„Jest tam ważne przesłanie, że to zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec przyszłym” zmianom klimatycznym, szczególnie poprzez pogłębianie bezpieczeństwa paliw kopalnianych ”- powiedział Donald Wuebbles, profesor nauk o atmosferze na University of Illinois i jeden z głównych autorów badania.

nawet po ograniczeniu emisji dwutlenku węgla, aby spełnić określone kryteria, zmiany w Illinois do 2100 roku mogą być drastyczne: wzrost średni rocznych temperatur o 4 do stopni 9, miesiąc z temperaturami powyżej 95 stopni, 3 cale więcej wiosennych deszcz u, więcej powodzi, oraz zwiększające się zagrożenie dla zdrowia oraz związane z temperaturą, chorobami roznoszonymi przez komary i kleszcze. Nie wspominając o stresie psychicznym związanym z narastającymi problemami .

Według naukowców z NASA, ubiegły rok był najcieplejszy w historii. Od czasów przedindustrialnych kredytów cieplarnianych, takich jak dwutlenek, rosło, temperatura termiczna na świecie. Porozumienie paryskie ma na celu zmiany wysokości ocieplenia, najlepiej do 2.7 stopnia Fahrenheita.

„Klimat Illinois, komputer jak i reszty kraju, zmienia się i zmienia się szybko” – powiedział Wuebbles. „A to konsekwencje dla mieszkańców Illinois”

„Jeśli chcecie usłyszeć przerażającą historię – to właśnie ta historia” – dodał. „Znajdę traktować na bardzo poważnie. Musimy coś z tym zrobić ”.

Skutki zdrowotne zmian klimatu będą zależne od miejsca zamieszkania. Z raportu opracowanego przez ponad 40 naukowców i ekspertów wynika, że ​​społeczności , które już borykają się z niedofinansowaniem i problemami społecznymi, w tym te o atrakcyjności i zamieszkałe przez osoby kolorowe, będą najprawdopodobniej również bardziej dotknięte skutkami zmian klimatu.

Problem ze zmianą klimatu polega na tym, że pokrycie na wszystkie aspekty życia ”- popraw Karen Peterson z Nature Conservancy. „Nie chodzi tylko o temperaturę, o cieplejszy dzień w lecie lub większe oplaty. Chodzi o to, jak wpływwy klimatyczne, które postrzegamy jako naszą codzienną pogodę, wpływają na to, jak rolnik prowadzi gospodarstwo lub jak ktoś radzi sobie stresem wynikającym z wysokich temperatur ”.

Oczekuje się, że w Illinois rosnący poziom środków i gwałtowne burze na występowanie powodzi. Większe ryzyko powodzi prowadzi na stres stresu, wraz z pleśnią i chorobami przenoszonymi przez wodę. Ponadto dziesiątki placówek zdrowia w Illinois lokalnego na terenach zalewowych, co może utrudniać dostęp do opieki medycznej w czasie powodzi.

W przypadku terenów mieszkalnych to nie tylko problem zalewanych piwnic, ale tego, co jest zbierane po drodze wraz z językiem z obszaru przemysłowego. Obawy dotyczące zmian klimatu są również powiązane z kwestiami zmian klimatu.

Heavy rain in backyard

Zmiany klimatyczne poruszenia śmierci dni z niebezpieczeństwem dla zdrowia upadłości ciepła w Illinois, a upały mogą oznaczać zwiększone ryzyko udaru cieplnego. Miasta, w tym Chicago, efekt betonem i asfaltem, stwarzają efekt „ miejskiej wyspy ciepła ” – ocieplają się bardziej i utrzymują ciepło także w nocy. Jeśli poziom wzroku wzrośnie, krok się, że fale upałów, jak tragiczna w skutkach fala z 1995 roku, która doprowadziła do śmierci 700 osób, staną się bardziej powszechne.

Cieplejszy klimat może górować pojawienie się niektóre gatunki owadów na północy, np. komara, który przenosi prąd żółtej febry. Cieplejsze zimy mogą sprzyjać przetrwaniu kleszczy i wzrostowi wydajności komarów, prowadząc do wcześniejszego i popularyzacyjnego wykorzystania czasu Zachodniego Nilu. a sezon alergii prawdopodobnie wydłuży.

„Normalność, którą znamy i rozumiemy, teraz zmiany” – powiedział Petersen. „To już się dzieje”.

Uprawy

Klimat, od którego zależą rolnicy w Illinois, zmienia się i będą musieli stawiać czoła wyższym temperaturom, zwiększonemu parowaniu gleby, gwałtownym suszom, co dodatkowe na uprawnienie.

Illinois jest jednym z czołowych producentów soi i kukurydzy, które po części przyczyniają się do przemysłu przekraczającego wartość 19 miliardów dolarów rocznie – jak wypadki z danych Departamentu Rolnictwa w stanie. Przemysłnia zatrudnia blisko zatrudnia milion osób, ale liczba danych osobowych spadła do około 75, 000 ze 164, 000 w 1959 roku, podczas gdy średnie rozmiary wzrostły ponad wraz z miejscowościami

Trudno przewidzieć, jak uprawy w Illinois zareagują na ocieplający się klimat z dużą dozą niepewności, ale nawet przy dłuższym okresie wegetacji rolnicy mogą napotkać nowe wyzwania.

Podwyższony poziom dwutlenku węgla może w krótkim okresie przynieść korzyści, ale w miarę zwiększania się suszy i upałów, podwyższony poziom trudności porad. Plony kukurydzy obrabiana do 2050 roku i mogą być szczególnie podatne na wzrost temperatury w nocy. Niektóre strefy sadzenia mogą przesunąć się bardziej na północ.

Cultivated land in a rural landscape at sunset

Wraz z wzrostem opadów deszczowa wiosna może opóźnić sadzenie. W 2019 roku, jednego z najbardziej wilgotnych okresów w historii, około 1,2 miliona akrów kukurydzy i soi nie zostało obsadzonych. Wilgotny klimat może również mieć erozję, przez co gleba jest mniej odporna na ekstremalne warunki pogodowe.

W naprawie problem może być naprawiane, szkodniki i choroby roślin, wymagając środków zapobiegawczych, w tym pestycydów.

Rolnicy, którzy zawsze zajmują się przed wyzwaniami związanymi z pogodą czy owadami, będą musieli działać na rzecz robienia strategii i wykorzystania postępu technologicznego. Niektóre gospodarstwo już teraz wykorzystują rośliny okrywowe, które dotyczą kwestii erozji gleby i inne środki ochronne.

Zmiany następują szybko

W Illinois średnia dzienna temperatura w Małopolsce w ostatnim okresie stuleciu o 1 do 2 stopni. Minimalne temperatury w nocy w niektórych obszarach niż wzrosty trzykrotnie wzrost w ciągu dnia, co prowadzi do gorących letnich nocy bez poczucia ulgi, a także pracowników liczby mroźnych wieczorów zimą. Zima to sezon, w którym nastąpiło nastąpiło okieplenie. W niektórych okresach s tanu temperatury zimowe wzrostły o ponad 3 stopnie.

Wysokie temperatury w ciągu dnia również zostały zmniejszane przez zwiększone szczyty, które zwiększały wilgotność gleby. Średnie ceny wzrosły o 5 do nawet 20 % w niektórych miejscach, dni z deszczem powyżej 2 cali jest o 40% więcej. Cieplejsza atmosfera zawiera więcej wilgoci i prawdopodobnie nadal występować obfite deszcze, zwłaszcza na północy. Ale ta równowaga może się zmieniać w nadchodzących dziesięcioleciach, gdy temperatura wzrośnie, a śnieżne spadną w lecie.

Wyjątkowo upalne lato z roku z temperaturami o 4,5 poziomu powyżej 30 – letniej, może wkrótce stać się standard. Jeszcze bardziej wyczerpujące okresowanie występowanie ekstremalnych zjawisk pogodowych – wyjątkowo ciepłych dni, intensywnie intensywnych i dłuższych okresów suszy.

Trudno sobie wyobrazić wyższe szacunki dla pod koniec wieku. Na przykład w północnym Średnia roczna stanu Illinois temperatura może wzrosnąć z 49 stopni do nawet 63 stopni – co stanowi skok o 14 stopni.

„To nie jest abstrakcyjne ”- powiedział Angel. „Faktycznie możemy obserwować te zmiany zachodzące już teraz, a prognozy są takie, że nie tylko ten trend kontynuowany, ale w przyszłości może być większy problem”.

„Moim najwyższy zmartwieniem jest, że w 2050 roku nasze wnuki zapytają, o czym oni myśleli w 2020 roku? ” – powiedział Wuebbles.

Na podst. Chicago Tribune

jm