Czy wiedziałeś, że 99% twoich cząsteczek to woda?

Człowiek składa się z 70% wody pod względem masy ciała, ale 99% wody pod względem poziomu molekularnego! Jesteś w zasadzie bardzo inteligentną wodą. Dlatego jakość, skład i “kształt” wody, którą pijesz, ogromnie wpływa na twoje życie. Zdrowie twojego ciała i umysłu zależy od tego.

Teoria mówi, że struktura cząsteczek wody jest bardziej istotna dla nas niż jej skład chemiczny. Struktura ta odpowiada za efektywność nawadniania komórek ciała, ponieważ posiada budowę heksagonalną, dzięki czemu substancje o takiej samej strukturze łatwiej przenikają przez błony komórkowe. Niestety, woda o takiej strukturze jest rzadko spotykana w przyrodzie, pojawia się głównie w lodowcach czy na nieskażonych cywilizacją terenach, a także w ekologicznych warzywach i owocach.

Zwolennicy powyższej koncepcji twierdzą, że zarówno woda poddana uzdatnieniu, jak i ta, która pokonuje drogę z głębi ziemi przez warstwy skalne, wzbogacając swój skład o składniki mineralne, ma chaotyczną strukturę, nieprzystającą do budowy komórek ciała. Jej przyswojenie wiąże się z wydatkowaniem ogromnej ilości energii, którą organizm mógłby przeznaczyć np. na autoregenerację. Stąd pomysł, by przed wypiciem wodę „strukturyzować” – nadać jej cząsteczkom pożądany kształt i ustabilizować go.

Czym jest woda strukturalna?

Zgodnie z głoszoną przez niektórych teorią, od składu chemicznego wody o wiele istotniejsza jest dla nas struktura jej cząsteczek. To od niej bowiem zależy efektywność nawadniania wszystkich komórek ciała. Te mają budowę heksagonalną, więc przez błony komórkowe najłatwiej jest przenikać substancjom o takiej właśnie strukturze. Tymczasem w przyrodzie woda o cząsteczkach uporządkowanych w sześciokąty jest rzadkością. Powstaje z lodowców czy pary na nieskażonych cywilizacją terenach. Występuje też w ekologicznych warzywach i owocach.

Zwolennicy tej koncepcji twierdzą, że woda uzdatniona i ta pochodząca z głębi ziemi, która zawiera składniki mineralne, ma chaotyczną strukturę cząsteczek, która nie jest zgodna z budową komórek ciała. Przyswojenie takiej wody wymaga dużego wysiłku i energii organizmu, którą mógłby on przeznaczyć na inne procesy, takie jak autoregeneracja. Dlatego to okrycie, aby przed spożyciem “strukturyzować” wodę, czyli nadać jej odpowiedni kształt i stabilizować jego strukturę poprawia nasz bilans energetyczny. A któż nie chciałby mieć więcej poweru siły do działania!

Czemu służy woda strukturalna i gdzie jej szukać?

Picie wody strukturalnej ma służyć sprawniejszemu nawadnianiu organizmu, a tym samym:

  • szybszej odnowie tkanek
  • podniesieniu wydolności fizycznej i sprawności umysłu,
  • łagodzeniu rozmaitych dolegliwości i profilaktyce chorób,
  • lepszemu stanowi skóry, włosów i paznokci,
  • przedłużeniu życia (o tak! potwierdzone badaniem GlycanAge).

 

Jak Odkryłem Strukturyzator Wody Pitnej Analemma

Słuchając podcastu okryłam po raz pierwszy sposób na strukturyzację wody. W tym wywiadzie Dave Asprey rozmawiał z twórcą Analema Water, (video poniżej).

Analemma to rewolucyjne nowe urządzenie, które przekształca zwykłą wodę z kranu i butelkowaną z jej osłabionej, chaotycznej i gorszej postaci na jej najwyższą, koherentną i naturalnie zstrukturyzowaną postać.

Ze względu na różne powody środowiskowe cząsteczki H2O w wodzie pitnej poruszają się chaotycznie i ciągle się ze sobą zderzają. Dzieje się to na poziomie atomowym, więc jesteśmy całkowicie tego nieświadomi.

Ten chaos ma głęboki wpływ na nasze całe istnienie, bez żebyśmy byli świadomi tego. Poprzez mieszanie Analemma w wodzie, te same cząsteczki H2O zaczynają tworzyć strukturę krystaliczną. Cząsteczki wody zaczynają się łączyć i zachowywać harmonicznie.

Dzięki temu unikalnemu procesowi woda staje się żywa – ponownie.

Test GlycanAge: Jak zbadano korzystny wpływ Analemma Water na człowieka?

Aby sprawdzić wpływ wody Aǹalemma na zdrowie człowieka, wykorzystano innowacyjną metodę z wykorzystaniem nowoczesnej nauki do oceny wieku biologicznego i stanu zdrowia przy użyciu nowych markerów biologicznych: GlycanAge. Według GlycanAge ich test jest najdokładniejszym testem wieku biologicznego i dobrego samopoczucia dostępnym na rynku.
Może być bardzo przydatnym narzędziem do oceny stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.
Zespół GlycanAge jest światowym liderem w glyko-nauce. Ich nagradzani naukowcy są na czele biochemii i biologii molekularnej.
Studiowali starzenie się przez ponad 20 lat i opublikowali swoje odkrycia w ponad 120 czasopismach naukowych.

Co to są glikany?

Glikany to cząsteczki cukru, które otaczają i modyfikują białka w naszym ciele. Odpowiadają na nasze wybory dotyczące stylu życia i dokładnie wskazują nasz biologiczny wiek.
Glikany mają duży wpływ na naszą unikalną biologię i są regulowane prawie równomiernie przez nasze geny po jednej stronie i środowisko i wybory dotyczące stylu życia po drugiej.
Jak glikany wiążą się z zdrowiem i starzeniem się?

Glikany odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu nas w dobrym zdrowiu, ale są również zaangażowane w większość poważnych chorób. Wraz z wiekiem zmienia się równowaga prozapalnych i przeciwzapalnych glikanów w naszym organizmie.

Różne czynniki prozapalne, takie jak nadmierna lub nieodpowiednia dieta lub program fitness, zmiany hormonalne, otaczające środowisko, pochodzenie etniczne itp., mogą powodować niezrównoważenie i przyspieszać proces starzenia się oraz zwiększać ryzyko wielu chorób.

Jak GlycanAge określa wiek biologiczny?

GlycanAge określa wiek biologiczny poprzez analizę stanu glycans w naszym organizmie.

GlycanAge analizuje glycany przylączone do najbardziej powszechnego przeciwciała we krwi, zwanego Immunoglobulina G lub IgG. Wzięliśmy udział w badaniach 19 osób, obu płci i różnych wieku. Wzięli oni pierwszy test GlycanAge, aby utworzyć punkt wyjścia. Następnie zaczęli codziennie pić wodę Aǹalemma, co najmniej jednego litra (35 uncji) dziennie przez trzy miesiące, po czym wzięli drugi test. Uczestnicy badania nie zmienili żadnych ze swoich regularnych rutyn. Wszystko pozostało takie samo, oprócz wody, którą pili.

Wyniki były zadziwiające!

Wszyscy uczestnicy, z wyjątkiem jednej osoby, doświadczyli odmłodzenia wieku biologicznego w wysokości 1-12 w ciągu zaledwie 3 miesięcy picia wody.

Poniżej znajduje się pełny raport z badania wody strukturalnej Analemma:

 

analemma strukturyzator wody mieszaj sposob uzycia szklanka 30 sekund 3