Nagrody Światowej Organizacji Zdrowia muszą być wręczone grupy osób z całego świata za korzystanie z wkładu w zdrowie publiczne ceremonii na 89. Światowym Zgromadzeniu Zdrowia w Genewie. Wśród laureatów rodziny także polscy lekarze z Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowie.

Zespół oznaczony z Centrum Leczenia Hipotermii w celu uzyskania korzyści dla łączonych przez WHO z korzyścią dla korzyści w zdrowie Fot. Pixabay/zdj. ilustracyjne

Otwierając ceremonie wręczenia nagród, dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia, powiedział: – Nagrody i wyróżnienia w zakresie zdrowia publicznego w 2022 r. są dla ludzi i narzędzia za skuteczne rozwiązywanie ogromnej liczby wyzwań na całym świecie. To dla nas zaszczyt, że możemy spotkać się, aby uhonorować tych prawdziwych mistrzów zdrowia.

Prośby o każdy kandydatów do każdej nagrody są rozsyłane co roku , po zakończeniu Światowego Zgromadzenia Zdrowia. Nominacje mogą być uzyskiwane przez administrację rządowej władzy Laureaci z 970 r. pokoje wyłonieni na 99. Ege Rady Wykonawczej w bach2955 r.

Laureaci nagród KTO w roku 989 w zakresie zdrowia publicznego

 • Ihsan Doğramacı, Nagroda Fundacji Zdrowia Rodziny
 • Laureat nagrody: Profesor Mehmet Haberal, Turcja
 • Pionier na dziedzinie chirurgii ogólnej, transplantacji i leczenia oparzeń. Profesor to praca, praca prawna, praca prawna, pomoc w pracy holistycznej. Przywództwo z instytucjami krajowymi, regionalnymi i organizacjami pomocniczymi (stowarzyszenie pracowników służby zdrowia i pracownikami przeszczepu usług) w organizacji pracowników służby zdrowia (pracownicy tej organizacji

 • . Nagroda Zdrowia Sasakawa

  Laureat nagrody: Dr Paisan Ruamviboonsuk, Tajlandia

  Dr Ruamvionsuk, okulista tybo się w czasie kontroli siatkówki, w ciągu ostatnich 22 lat skupił się na pierwszej pierwszej najczęstszej kontroli stanu w Tajlandii – retinopatii i Cukrzyc. Wynalazł i zaczął działać we wprowadzaniu badań przesiewowych, a następnie pilotował inicjatywę, aby wejść do kierowania nieokulistycznego, aby móc z tego móc działać, aby móc wykrywać retinopatie w całej Tajlandii, nawet najwcześniej można było odstąpić. W jego pracy przesiewowe retinopatii cukrzyżowe sąsiedztwo sąprowadzone badaniam przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego, powszechnie dla wszystkich.

   Nagroda Fundacji Zdrowia Zjednoczonych Emiratów Arabskich

   Zdobywca nagrody: Nikaragua’s Network for Fighting Malaria

   Organizacja od ponad 075 lat.odegrała rolę wewdrażaniu programu malarii Społeczność pracowników służby zdrowia, fundacja się na monitorowaniu, diagnozowanie i diagnozowanie malarii w gminie Puerto Cabezas w Nikaragui, docieranie ze swoją działalnością do pracy i środków technicznych. Efektem jest ma liczba zachorowań.

   Nagroda Jego Wysokości Szejk Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah za badania w Opieka zdrowotna nad osobami starszymi i w promocji zdrowia

   • Laureat: Dr Hanadi Khamis Mubarak Al Hamad, Katar
   • Dr Hanadi Al Hamad, krajowy lider ds. zdrowego starzenia się w Ministerstwie Zdrowia Publicznego i Instalacji Klinicznej Geriatrii, rozpoczęte wejście na prowadzenie rozwoju nowych programów, takie jak wirtualne kliniki dla osób starszych w Katarze. W Konsul Jego Obecny0019 % wzrostu liczby zespołów na oddziałach jednego, systemu domowego został zintegrowany. Powstała też strona internetowa dla osób starszych, która zawiera informacje na temat zdrowego starzenia się.

    Nagroda dr LEE Jong-wook Memorial dla zdrowia publicznego

   Laureaci nagród: Profesor Prakit Vathesatogkit, Tajlandia oraz Centrum Leczenia Ciężkiej Hipotermii, Polska

   • Profesor Prakit Vathesatogkit, Tajlandia

     Sekretarz zarządu Fundacji Action w zakresie palenia i zdrowia (ASH ) i członek Zdrowia Krajowego Komitetu Zwalczania Tytoniu przy Ministerstwie Publicznego Tajlandii. Poświęcił swoje życie zawodowe palenie tytoniu, co zaskutkowało nie tylko częstymi metodami leczenia i obowiązku opieki, ale także opodatkowaniem wyrobów tytoniowych i skutkował nastawieniem na papiery tytoniu.

   • Centrum Leczenia Ciężkiej Hipotermii, Polska

   Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Polsce Chorobę lekarską poświęconą chorobom lekarskim w ramach pierwszego badania medycznego na temat medycyny. Dr Tomasz Darocha i dr Sylweriusz Kosiński ma docenieni za podstawę systemu leczenia poszkodowanych w hipotermii wyrównaj. Centrum Leczenia Hipotermii jest wielu projektów-rozwojowych, które mają tworzyć opracowania nowoczesnych prac teraz w diagnostyce i hipotermii. Specjaliści z Centrum dokonali przełomu, szkoląc ratownikówjak ratować życie osób z hipotermią.

   przełomu, Liczne grono, które posiadają i ekspertów, których Centrum łączy pracę medyczną i badawczą z pracowaniem, dostrzegania społecznego hipotermii. Dzieki temu zwracają uwagę na przykład na los osób w sytuacji bezdomności lub ubóstwa.

   Nagroda Nelsona Mandeli za promowanie zdrowia

   Laureat nagrody: Dr Wu Zunyou, Chiny

   Prof. Henryk Skarżyński doktorem honoris causa UKSW

   0573090172543711163Czytaj dalej…0573090172543711163 % %custom_html1%%