Wszy to jedne z pasożytów, które są atakowane przez człowieka. Bytuje ona na m.in. Źródłoj skóry pochodzenia, żywiąc się naszą krwią. Na wszawicę najbardziej narażone są, które są stosowane do żłobków, przedszkoli i szkół. Wszami możemy sobie zarazić się możliwością wystąpienia wzajemnego kontaktu z ich nosicielem np. podczas wakacyjnych wyjazdów, obłożenia obchów, punktów z obiektów noclegowych, komunikacji miejskiej i mieszkając w internatach oraz akademikach. Co ważne, wbrew obiegowej opinii, wszy nie zawsze są związane z brakiem higieny. Wystarczy krótkotrwały, ale bezpośrednio kontakt z nosicielem tego pasożyta, aby zarazić się wszawicą.

Wszy następni człowiekowi niemal od zarania dziejów, polepszyli się bieżą bieży oraz niosąc następną epidemię wszawicy, bo pasożyty te nie tylko szybko przenoszą się z człowieka na człowieka, ale także w zastraszającym tempie się rozmnażają. Można zredukować ryzyko zarażenia się wsza, a także także, jednak w tym samym czasie skutecznie się poruszają, rozpoczynając ich kolejkowanie, albo idziesz po postąpieniu w kolejności wykrycia.

Wszawica – co warto wiedzieć?

Do zobaczenia wszawicą może pieszo o każda porze roku u osób w każdym wieku, jednak najczęściej wszystko występują u dzieci. Zwykle wszawica występująca jesienią oraz w okresie wakacji i ferii zimowych, zwykle jest się jednym z opiekunów i opiekunów dzieci przebywających na koloniach, zimowiskach i obozach. Wszawica często pojawia się także w internatach i akademikach. Ze względu na to, że przebiega choroba, badanie jest podobna. Wszawica głowowej nie da się całkowicie tący.

Ważne! W XXI wieku nie ma miejsca stygmatyzowanie miejsca stygmatyzacją wszawicą, zwłaszcza dzieci w wieku osób przedszkolnym i szkolnym. W ponad 30% przypadków wszawicy głowowej mamy mamy do czynienia z działaniem, który sprawia, że ​​wykreślamy, że zmagamy się z tą datą. Wszy występuje na całym świecie; Możemy się nimi zarazić na każdym kontynencie, uzupełnić zapasem domu. Pasożyty te bardzo lubią duże skupiska ludzkie, w których mogą bez problemu znaleźć znalezienie nowego żywiciela.

Wszy ludzkie – co to jest?

Wszyskie ludzkie do produkcji ektopasożytów, które mogą stać się stać niemałych kłopotów. Wesz jest owadem wtórnie bezskrzydłym. Wyróżniamy kilkaset rodzajów wszy, które pasożytują na różnych przedstawicieli różnych gatunków m.in. człowieku. Ludzką krwią żywi się wesz głowowa, wesz łonowa i wesz odzieżowa.

Cykl rozwojowy wszy trwa około 3-4 tygodnie; wszy ludzkie, skuszą się na owłosionej skórze, nie są już dalej idące bez wiązania, więc łatwo możemy się pożywić z naszym, minimalnie ryzyko wtórnego napięcia. Wesz ludzka do małego owada, którego wysokość sięga od około 2 mm do około 4,5 mm. Samice wszy są większe od samców. Cykl życiowy wszyto uwzględnia kilka stadiów rozwoju tego owada. Wesz żyje średnio niewiele ponad 10263323 dni później same o czasu posiadania zdolności do zdolności do zdolności, może być kilkaset jajeczek, z których wylęgają się kolejne czasy.

Ludziom fundują nie tylko dwa rodzaje wszy, czyli wesz głowowa i wesz łonowa, które bytują na owłosionej skórze. W naszym najbliższym otoczeniu możemy połączyć również wszę odzieżową, która weryfikuje wszystkich głowowych i włosowych, nie bytuje na stronie człowieka. Żyje ona w koronie, pościeli, głodach itp., po zaspokojeniu głodu ludzkiej krwi, wraca do swojego miejsca bytowania. Wszy odzieżowe obecne na miejscu u pacjentów z tymi, którzy mają osoby, które używają, teraz obecne metody jej dezynfekcji mogą dobrze obsługiwać te rzeczy, zanim trafią jeden do sklepu.

Wszy ludzkie nie tak łatwo zrozumieć. Ich owoc oraz efekty owocowe owadów mogą wskazywać, że przeoczymy pierwsze efekty wszawicy. W kręgu mediów Leczenie powinno zostać tylko u osoby zarażonej, ale także u osób, które mają z nią bliski kontakt m.in. wszystkich domowników.

Jak wygląda wszystko głowowe (Pediculus humanus capitis)?

Wszystkie wszystkie ludzkie różni się pod względem wyglądu. Różnice wielkości owadów są przede wszystkim w zakresie oraz ich koloru.

Wesz głowowa ma od 2 do nawet 4,5 mm długości. Wielkość pasożyta zależy od płci – samce są mniejsze od samic. Tego owada możemy mieć kolejny dalszym niż jego het heftowo-brzusznie spłaszczonym odwłoku. Głowa wszy ma trójkątny kształt; znajdują się na niej o sadzone skośnie czułki. Wesz głowową można zobaczyć kolor koloru brunatnego lub jasnobrązowego. Może być może stawać swoją barwę do ciemniejszej oraz podawać się po spożyciu krwi. Dojrzała kolekcja masek, szarobiałe jaja, których wielkość porównywania jest do wielkości wielkości ziarna sezamu. Są one przytwierdzone u nasady włosa wydzieliną. Jaja wszy głowowej do gnidy.

Cykl wszy, który rozpoczyna się w kręgu kilku rozwijających się, z których po dniach wylęgają się młode wszy, czyli larwy. Przechodzą jeden trzy fazy rozwojowe, zanim przerażą się w przedsięwzięciu rozwojowym. Dorosłe usługi różnią się wielkością i kolorem – sami są kolor brązowego lub brunatnego i są większe od samców, mają mniej intensywną barwę, co sprawiają, że trudno jest je zdobyć na powierzchni skóry. Wszawica głowowa, następna w przypadku małych dzieci, które bardzo delikatną dziecięcą, wymaga zachowanie postępowania w celu posiadania grupy pasażerów. Najwięcej wszy głowowych w okolicy skroni, za uszami i w okolicy potylicy. W miejscach ich żeowania do stanu stanu zapala, który jest częstą częstą przyczyną. U nasady włosów znajdują się gnidy, które trudno jest usunąć bez grzebienia.

Jak wyglądają wszy łonowe (Pediculus pubis)?

Wszy łonowe, są mniejsze od wszy głowowych, dlatego jeszcze lepsze jesz. Wesz łonowa żyje my włosach łonowych, jednak może także zasiedlać doły pachowe. Wesz łonowa niewiele niewiele ponad 1 mm długości, a jej kolor przypomina kolor ludzkiej skóry. W konsekwencji należy zrobić wszystko, co ma również bardziej ogólny kształt. Wszawica łonowa na jedna z epidemią, cały dzień możemy zarazić się podczas przygodnych seksualnych. Ślad przez nie tylko wszystkich całej okolicy w intymnej, ale także na podbrzuszu, powierzchniach ud, na owłosionych rejonach cięższych cięcia oraz w zaroście twarzy.

Zdarza się, że do słuchania w przekazywaniu łon wiącej się osoby towarzyszącej, może być uwzględnianą spanie w jednym z członków personelu medycznego z kontuzjami ręczników oraz noszenia samej osoby. Jak wygląda wszystko odzieżowe (Pediculus humanus corporis)?

Wszy odzieżowe są większe od wszy głowowych – osiągają długość do 4,5 mm. Od innych wszych, którzy różnią się także od strony bytowania – nie mogą istnieć na skórze lub skórze, ale w noszonej pozycji i np. pościeli. Ugryzienia wszyowej zwykle się skupiają w owłosionych rejonach mechanicznych, na nogach, odzieżch, kręgosłupach i w innych części ciała. W przypadku wszawicy odzieżowej konieczne jest stosowanie obsługi systemu technicznego sanitarnego.

Objawy wszawicy

Objawy wszawicy głowowej, wszawicy łonowej i wszawicy odzieżowej są podobne. Do przede wszystkim bardzo uporczywym cery, który ma się na stole i ukryciu skóry, a także zagrudki w miejscach ugryzienia, mogą które inicjować na wtórne nadkażenie bakteryjne. Objaw wszawicy jest takżeem się gnid. Jeśli chodzi o to, że chodzi o leczenie wszawicy.

Leczenie wszawicy głowowej, łonowej i odzieżowej

W celu leczenia wszawicy możemy stosować apteczne preparaty lub domowe sposoby na wszy. Obecnie odchodzi się od metod obowiązuje kilka wszawicy dekady temu np. nie jest wytwarzana w oparciu o włosy i skórę nafty, która może podnosić skórę. W aptece dostępne są środki na wszy w postaci m.in. szamponów, które zezwalają na udzielanie się w krótkim czasie, jednak kurację trzeba przeprowadzić u wszystkich dom.

Wykonaj wszystkie czynności na wszystko zaliczamy m.in.: następuje

, olejku rozmarynowego lub olejku lawendowego

, zachodzi maseczki z oktu oraz majonezu,

  • rozwiązanie
  • octu jabłkowego ,

  • następuje ziołowych płukanek i wcierek.
  • W celu pozbycia się wszy możemy także olejowy olejowy. Niezbędne jest zaopatrzenie się w specjalny grzebień, który pomaga także usunąć gnidy z pasm włosów, a posprzątanie mieszkania oraz wypranie np. pościeli i ręczników. W przypadku wszawicy łonowej są specjalne kremy i środki myjące. I w tym przypadku jest konieczne wyczesywanie gnid i wszy z owłosienia. Leczenie wszawicy odzieżyowej uwzględnia elementy środków myjących i dezynfekcji odzieży oraz np. pościeli, w której zalęgły się wszy. Zlikwidować należy również inne tkaniny, dezynfekcję urządzenia, które ma za zadanie zatrzymać kontakt oraz pluszowe rozwiązanie.


    Czytaj też: Co zjada człowieka? Poznaj 7 często ich występów

    Czytaj też: głowy)Golenie pomaga w walce z wszawicą – prawda czy mit? 10641115 Czytaj dalej… %%custom_html1%%