Według neurobiologa, jakie suplementy mózgu mogą, a czego nie mogą zrobić

Według neurobiologa, jakie suplementy mózgu mogą, a czego nie mogą zrobić

By Tara Swart4 minuty Przeczytaj

Jeśli widziałeś filmNieograniczony, postać Bradleya Coopera daje nam przedsmak tego, jak by to było mieć idealne przypomnienie, wybitne umiejętności społeczne i zwiększoną siłę mózgu.

Brzmi zbyt doskonale, aby mogło być prawdziwe, ale czy tak? W ciągu ostatnich kilku lat zakres preparatów uznanych za nootropowe (suplementy wzmacniające mózg) faktycznie się zwiększył.Od proszków grzybowych, które deklarują pozbycie się napięcia i rozjaśnienia skórypo tabletki żerzekomo poprawia koncentrację

Szukanie tych produktów może być przytłaczające. Czy potrzebujesz tych suplementów? Czy dadzą Twojemu mózgowi przewagę? Jakie są zalety i potencjalne wady wszystkich składników?

Jako neurobiolog widzę jeden rażący problem z tymi „pełnymi przyrzeczenia” produktami nootropowymi. W większości przypadków nie składają się one z podstawowych witamin potrzebnych do zdrowego, funkcjonującego mózgu. Te suplementy zostały stworzone z założeniem, że ich konsumenci już otrzymują te podstawowe witaminy – czy to z ich planów diety, czy z multiwitamin.

Weź A Spójrz na to w ten sposób: „wzmacniacze poznawcze” nie wypełnią żadnej z odżywczych przestrzeni, które są niezbędne dla zdrowego mózgu. Na przykład lekarze używali Modafinil i Adderall do leczenia narkolepsji i ADHD.

Endlesskończy się na tym, że główna postać odsuwa się od cudownego leku bez skutków ubocznych i faktycznie zachowała zalety swojej całkowicie zintegrowanej siły mózgu. Jest to stan naturalny, do którego możemy przejść z kilkoma wiodącymi wskazówkami, o ile tylko mamy podstawy. Pomyśl o nawodnieniu, odżywianiu i codziennym ruchu. A jeśli nadal chcesz awansować, sugeruję przyjęcie następujących nawyków podczas przyjmowania suplementu mózgu.

1. Zwiększ doskonałe tłuszcze i nawodnienie

Mózg jest organem zbudowanym głównie z tłuszczu i wody. Nie powinno dziwić, że potrzebuje gotowego zapasu doskonałego tłuszczu i wystarczającego nawodnienia, aby się rozwijać. Istnieje wiele badań nad zaletami olejków omega ze źródeł rybnych (weganie mogą uzyskać podobne korzyści z alg). Awokado, orzechy i nasiona zawierają wiele mikroelementów, witamin i minerałów oraz są bogate w nierafinowane kwasy omega 6.

Badania pokazują, że olej kokosowy może zwiększyć wydajność poznawczą, więc spróbuj dołączyć łyżkę do porannej herbaty lub kawy.2. Pij zieloną herbatę

Wiele suplementów nootropowych składa się z L-teaniny. Możesz również odkryć wysokie stężenie tego składnika w zielonej herbacie i nawet 10 razy tyle w proszku zielonej herbaty matcha. Zwiększa aktywność neuroprzekaźnika GABA, który ma działanie zmniejszające lęk. Po połączeniu go z kofeiną (która ma zieloną herbatę)badania ujawniają, że może poprawić skupienie i koncentrację. Matcha zawiera również wysoki poziom katechiny EGCG, która ma ogromne właściwości przeciwutleniające dla mózgu, poprawiając trwałość komórek.

 

3. Dodaj więcej żywności bogatej w przeciwutleniacze do swojej diety

Przeciwutleniacze zwalczają uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki. Najprawdopodobniej słyszałeś o tym w kontekście starzenia się i unikania raka, ale jest to tak samo związane ze związanym z wiekiem spadkiem mózgu. Przeciwutleniacze składają się z flawonoidów oraz witamin C i E, a badaniapokazują, że zwalczają wywołane napięcie oksydacyjne przez wolne rodnikiPrzyjmowanie tych składników odżywczych może pomóc zmniejszyć spadek neurodegeneracyjny. Jagody i fasola (im ciemniejsze, tym lepsze) są doskonałymi i bogatymi źródłami przeciwutleniaczy.

4. I większe spożycie witamin z grupy B

Witaminy z grupy B (zwłaszcza B6 i B 12)) są niezbędne dla zdrowego funkcjonowania mózgu

Badania naukowe pokazują, że niedobory tych składników odżywczych mają negatywny wpływ na funkcje poznawcze, stan umysłu i neuroplastyczność. Jajka, marchew, słodkie ziemniaki i szpinak są bogate w B6, podobnie jak całe ziarna. W dobie napięć i przeciążeń może również mieć sens przyjmowanie suplementu B o doskonałej jakości, aby zapobiec zmęczeniu i wypaleniu.

 

5. Zmniejsz swoje napięcie

Podczas gdy próbuję zrobić większość z tych mózgów zwiększając aktywność, jak to możliwe, staram się też nie napinać. Podczas gdy pewien poziom stresu jest dla ciebie świetny, nadmierne może utrudniać pracę mózgu ipogorszyć spadek zdolności poznawczychIstnieje wiele niezawodnych sposobów na obniżenie stresu (lub sprawić, aby działał na twoją korzyść), ale możesz to zrobić, biorąc magnez kąpiel dwa razy w tygodniu lub użyj sprayu przed snem. Magnez jest minerałem, który 75% osób we współczesnym świecie brakuje. Im bardziej jesteśmy zestresowani, tym więcej magnezu wypłukuje się z naszego systemu. Jednocześnie jest to niezwykle substancja, która pomaga kontrolować kortyzol, hormonalny czynnik odpowiedzialny za nasz stres.

6. Praktykuj medytację transcendentalną

Wiele osób osiągających wysokie wyniki czyni medytację rutynową częścią ich wczesnego życia poranne rutyny. Polecam 20 minuty dwa razy dziennie medytacji transcendentalnej, w której odkrywasz wyrażenie, które działa dla ciebie i powtarzasz je. Minimalizuje poziom napięcia, zarządza emocjami i zwiększa poziom hormonalnego czynnika oksytocyny, co przyczynia się do naszego poczucia przynależności i tożsamości. Kiedy to uczucie jest obecne, staje się znacznie łatwiejsze do wyhodowania (lub przynajmniej odczucia tej metody). Kiedy tak nie jest, może się wydawać, że ledwo przeżywamy.

Nasz mózg może nie posiadać nieograniczonych zasobów poznawczych i nie powinniśmy nasze nadzieje na pigułkę lub suplement, aby zmienić tę metodę. Niemniej jednak wszyscy możemy czerpać korzyści z przyjmowania procedur, które pomagają nam uzyskać dostęp do niewykorzystanych części naszego mózgu. Kluczem jest skupienie się na tym, co najważniejsze i przedstawienie drobnych, ale skutecznych zmian, które mogą pomóc naszemu mózgowi funkcjonować w najlepszy możliwy sposób.

 

About The Author