• Być może słyszałeś, że niektóre pokarmy, takie jak papryka chili i kawa, mogą „pobudzić” metabolizm. Ale co to tak naprawdę oznacza i jak to przekłada się na kontrolę wagi?
 • Wykazano, że niektóre pokarmy wpływają na metabolizm, ale nie w sposób, w jaki można się spodziewać.
 • Oto, co pokazują badania na temat produktów pobudzających metabolizm.
 • Plus, zdobądź proste wskazówki, jak przejąć kontrolę nad swoim odżywianiem w 11 dni.
 • Twój metabolizm to wielka sprawa. W ten sposób twoje ciało zamienia jedzenie w energię, a ta energia sprawia, że ​​ty ty . Spalasz więcej kalorii, gdy zwiększasz metabolizm i być może słyszałeś, że niektóre pokarmy, takie jak papryka chili i kofeina, mogą przyspieszyć metabolizm na wyższy poziom. Ale czy faktycznie działają? Zanim zaczniesz przygotowywać miksturę z zieloną herbatą habanero, oto, co mówią eksperci o produktach wspomagających metabolizm.

  Chudy na pokarmach pobudzających metabolizm Coffee supports weight loss and improves endurance. Here are all the amazing ways it boosts your workout, plus how to get more from your brew.

  ) Po pierwsze, zrzeczenie się odpowiedzialności: Jedzenie niektórych produktów nie radykalnie zmniejszy talii. „Istnieje kilka produktów, które powodują niewielki wzrost metabolizmu, ale prawdopodobnie nie są wystarczające, aby ktoś stracił na wadze lub nawet zauważył różnicę”, mówi Melissa Morris, fizjolog z certyfikatem ACSM, dietetyk i pisarz ISSN Exercise.com .

  )

  Wstrzymać. Co powiesz na wszystkie historie, które słyszysz, że twierdzenie, że picie zielonej herbaty lub jedzenie pikantnych potraw spali WSZYSTKIE dodatkowe kalorie? To prawda, że ​​badania wykazały, że niektóre pokarmy mogą wspierać metabolizm (a omówimy to później), ale to niekoniecznie przekłada się na utratę tłuszczu, mówi Joey Kane, trener osobisty z certyfikatem ACE i właściciel Sub7 Fitness . „Utrata tłuszczu składa się z dwóch zwięzłych składników: mobilizacji tłuszczu, a następnie utlenienia tłuszczu. Bez wystąpienia obu procesów spalanie tłuszczu tak naprawdę nie ma miejsca ”- mówi.

  Co to znaczy? Mobilizacja tłuszczu , co dzieje się, gdy tłuszcze zaczynają się rozkładać i są uwalniane do krwioobiegu. Utlenianie tłuszczu dzieje się, gdy twoje ciało zamienia te swobodnie unoszące się tłuszcze w energię. „Większość produktów spożywczych, które„ pobudzają ”metabolizm, w rzeczywistych badaniach pomagają tylko w pierwszej z dwóch mobilizacji tłuszczu”, mówi Kane.

  Tak więc, chociaż wykazano, że poniższe pokarmy wpływają na metabolizm, nie są one ostateczne, w ogóle jeśli chodzi o twoje zdrowie długoterminowe. „Ćwiczenia i większa masa mięśni są czynnikami, które możemy kontrolować, jeśli chodzi o zwiększenie podstawowej przemiany materii”, mówi Morris.

  Powiązane: Jak zwiększyć metabolizm bez tabletek i boosterów

  )

  Pokarmy, które mogą wspierać metabolizm

  Kofeinahow to clean coffee maker how to clean coffee maker

  Kofeina to nie tylko świetny sposób na rozpoczęcie dnia – może również zwiększyć podstawowe tempo metabolizmu, szybkość, z jaką twoje ciało zmienia kalorie z jedzenia w energię, aby zasilić ciało. [1] [2] [3] Dowiedz się więcej co kawa robi z twoim metabolizmem tutaj .

  Według dr Allena Conrada, certyfikowanego specjalisty ds. Siły i kondycji oraz właściciela Centrum chiropraktyki hrabstwa Montgomery , „Kofeina może również zwiększyć tempo metabolizmu utleniania tłuszczu”, chociaż ) to badanie zauważył, że uczestnicy o normalnej wadze spalili więcej tłuszczu niż uczestnicy z nadwagą.

  Żywność wysokobiałkowa 30 day upgrade_man eating steak_the thing is shortcuts are our favorite

  Oto kolejny powód upewnij się, że masz wystarczającą ilość białka : Białko ma wyższy efekt termiczny na ciele niż węglowodany lub tłuszcze. [4] „Oznacza to, że wymaga więcej kalorii trawić i wchłaniać białko w porównaniu do innych makroskładników ”- mówi Morris.

  To nie znaczy, że powinieneś powiedzieć „adios” do węglowodanów i tłuszczu. Kiedy nadchodzi czas jedzenia, nadal chcesz napełnić swój talerz minimalnie przetworzonymi, pełnymi produktami – warzywami, wysokiej jakości tłuszczami i białkiem. Twoje ciało musi spalić więcej kalorii, aby strawić te złożone, bogate w składniki odżywcze pokarmy, a poczujesz się usatysfakcjonowany i pełny – nie będziesz zmęczony godzinę później.

  Otrzymać więcej energii i mocy mózgu dzięki Kuloodpornemu 30 Przewodnik aktualizacji dnia

  )

  Kapsaicyna Red peppers

  ) Kapsaicyna to sprawia, że ​​papryczki chili są ostre, a badania sugerują, że może to zwiększyć wydatek energetyczny – co oznacza, że ​​pikantne potrawy mogą wspomagać kontrolę wagi, pomagając ciału spalać więcej kalorii. [5] [6] [7]

  Ponadto „kapsaicyna znajdująca się w papryce chili może poprawić metabolizm poprzez zwiększenie utleniania tłuszczu”, mówi Conrad. W tym badaniu uczestnicy otrzymywali nieco ponad 3 gramy czerwonej papryki chili dziennie, co stanowiło 7. 68 mg kapsaicyny.

  olej MCT Man pouring Brain Octane MCT oil over salad

  Trójglicerydy o średniej długości łańcucha (MCT) to kwasy tłuszczowe, które naturalnie występują w oleju kokosowym i oleju palmowym. Olejek MCT to suplement, który można dodać do praktycznie wszystkiego, np. Koktajli i kawy. Co to ma wspólnego z twoim metabolizmem? Wykazano, że olej MCT zwiększa termogenezę

  (inaczej wydatek energetyczny w ciele) poprzez zwiększone spalanie tłuszczu

  . [8] [9] [10] [11]

  W jednym badaniu , uczestnikom podano olej MCT lub oliwę z oliwek w ramach 16 – tygodniowy program odchudzania. Pod koniec badania grupa olejów MCT straciła na wadze (nieco ponad 3,5 funta) i miała mniejszą masę tłuszczu niż grupa spożywająca oliwę z oliwek. Dowiedz się więcej o tym, jak działają tutaj MCT .

  Jak faktycznie wspomóc metabolizm

  ) Prawdziwa rozmowa: Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do prowadzenia zdrowego stylu życia, i to świetny pomysł, aby porozmawiać z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek dużych zmian w diecie lub ćwiczeniach. Byłoby bardzo wygodne, gdyby kilka określonych produktów spożywczych mogło zaspokoić Twoje cele zdrowotne i zdrowotne, ale w rzeczywistości metabolizm jest wynikiem ogólnego stylu życia – w tym diety, ćwiczeń i jakości snu.

  ) Szukasz prostego sposobu, aby zacząć czuć się najlepiej? Sprawdź kuloodporne 30 Aktualizacja dnia . Jest to darmowy przewodnik, który pokaże Ci dokładnie, jak możesz kontrolować swoje odżywianie i dzień po dniu – abyś mógł zjeść pyszne jedzenie, zacząć budować zdrowe nawyki i poczuć się jak gwiazda rocka, którą jesteś.

  Dołącz do ponad 1 miliona fanów

  Zapisz się na kuloodporną listę mailingową i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!