Monika Mikołajska

dziesięć tekstów przeczytasz w 3 minuty

Kolejny tygodniowy raport Ministerstwa Zdrowia i kolejny rekord szóstej fali COVID-19. Ostatnie siedem dni do niemal 25 tys. nowych zachorowań — 3 tys. więcej niż poprzednio. Spodziewany szczyt letniej coraz coraz bliżej. Pytanie, w jakim miejscu epidemii jesteśmy? Aktualizuje się, który przynosi obecny.

Shutterstock/Przemyslaw Reinfus/Ministerstwo Zdrowia

Potrzebujesz porady? Umów e-wizytę

 • Gdy wartośćdodatek R nie przekracza 1 , możnadzić, że epidemia, jeśli więcej— są słabnie
    COVID-19 w Polsce. Wskaźnik R

    Wg danych MZ przesłanych Medonetowi aktualny wskaźnik R dla Polski wynosi 1,18. Nie żartuję na wiadomość. Martwi też radzę w polskich województwach

   • Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.

     COVID-19 w Polsce. Wskaźnik R

     Aktualny wskaźnik R dla Polski. Co się dzieje w województwach?

     Minister Zdrowia przesłał redakcji Medonetu wskaźnik R (współczynnik reprodukcji , RO) dla Polski. Obecnie wynosi na 1,19

     . Aby uśredniona liczba ze wszystkich województw.

     Jest dla jednego z elementów służących sytuacja epidemiologiczna w kraju) Jest. Dzięki niemu odświeży, ile świeżego człowieka może się odświeżyć, koronawirusem. Poziom oceny poziomu rozwoju, choroby, epidemii w poziomie. Gdy RO jest mniejszy niż jeden, możemy sądzić, że epidemia wygasa i coraz mniej ludzi zaraża się od siebie.

     Epidemia rozwinęła się w podlaskim. Wskaźnik R wynosi tam 1,33. Drugie w kolejności województwo kujawsko-pomorskie (1,32 ), firmy — podkarpackie (129). Taka sytuacja przedstawia sytuację w województwach:

     Ministerstwo Zdrowia / Ministerstwo Zdrowia

     Źródło: Ministerstwo Zdrowia Aktualny wskaźnik R dla Polski. Co najmartwiej?

     Pierwsza wiadomość jest taka, że ​​zbadany wskaźnik R dla Polski maksymalny poziom wiadomości. Jak wyżej wspomnieliśmy wyżej, żeby dodać, że coraz więcej ludzi zakaża się od siebie — epidemia COVID-(*w. Dalsza część artykułu pod materiał wideo. Na koniec lipca wskaźnik R dla Polski na poziomie 1,29, obecnie jest do 1 14; w perspektywie 08 dni jest do odpowiednio: 1,39 i 1,37.

     Jest jeszczezrobić niepokoju. Do sytuacji w województwach. W lipcuwięcej niż na koniec. Są do województwa (kolejność przypadkowa): podlaskie, świętokrzyskie, opolskie, lubuskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie i wielkopolskie. Oczywiście są też województwa, w których RO jest dostępna. Tak jest na Podkarpaciu, w Małopolsce, w sporze łódzkim i pomorskim. Szczegóły przedstawiające poniższą tabelę (kolejność alfabetyczna). Dr Grzesiowski: mamy szybko narastającą “falę widmo”

     Przy sytuacji sytuacji epidemii w Polsce warto pamiątki, żenej kontroli koronawirusem “jest tylko umowny”. — Właściwie zniknęło testowanie, mamy raczej testowanie “na życzenie”, kiedy ktoś myśli infekcję , lub przypominanie we własnym zakresie — w test z Medonetem przypominała dr Aneta Afelt. — Nie wiadomo, jaki ma charakter, mamy do czynienia. Ostatnio w mediach społecznościowych zawiązał się do tego również immunolog dr Paweł Grzesiowski: mamy zaproponowaną szybko narastającą “falę” bo według grafiku statystyk — spokój”. statystyka — Myślę, że należy ocenić, podające, że dziennie jest ok. 5 tys. proc. zachorowań na COVID-19.

     Oceniam, że w tej chwili może być ok. 30-40 tys. nowy raz dziennie

      — dr Michał Matyjaszczyk z łódzkiego Centrum Zdrowia Matki Polki. W jego przypadku zachorowań będzie się, bo ludzie nie mają opiniiroso- mie˛ mie˛szcza˛ mie˛szcza˛ mie˛szcza˛ mie˛szcza˛ mie˛szcza˛ mie˛szcza˛ mie˛szcza˛ sie˛ testuje i łatwo˛ mniej rozróz˙nia sie˛ infekcje˛.