W 2020 wydaliśmy na zdrowie więcej. To wciąż o wiele za mało – OKO.press

Dane Eurostatu zmyliły komentatory i Donalda Tuska: wydatki Polski na zdrowie w stosunku do PKB wzrosły, a nie zmalały. Ale wciąż jesteśmy w dalekosie Europy, a PiS nie był w stanie przegłosu sprawiedliwej składki na NFZ

Eurostat – europejska instytucja statystyczna – użytkownik 23 listopad dane na temat wydatków na zdrowie w Europie w 2020 roku. Jest to możliwe ze względu na pandemię – w końcu od póła roku roku do wykonania testu zabezpieczającego dla zdrowia publicznego w Europie II wojny światowej.(Eurostat zebrał już 15 krajów. Polska w tym zestawieniu wypada fatalnie i to ostatnie miejsce.

Drogi Czytelniku, Droga Czytelniczko,

jak tekstu tekstu jest dalsza część “rozmazana”. Jeśli chcesz go for english, na coś jako autorowi bardzo mi zależy, proszę o założenie konta „Twoje OKO”. Rejestracja na chwilę. To NIE jest żadna płatna subskrypcja. OKO.press nie wymusza wpłat, jest i będzie za darmo. Teoretycznie na nowo z Tobą kontakt e-mailowy i użytkownicyć Ci specjalneśledztwa, analizy, podcasty. Warto!

Szanowny Czytelniku, Szanowna Czytelniczko,

OKO. naciśnij „zamyka” zwykle jeden specjalny artykuł. Mam nadzieję, że Cię zainteresował i chcesz skończyć czytać. Żeby to zrobić, zarejestruj się, żeby zająć dwie minuty. Konto jest całkowicie darmowe i zapewnia dostęp do wszystkich treści. Redakcja chce też mieć dostęp, mailowy kontakt z Tobą. Mogło się przydać w zanotowanym czasie…

Szanowni Państwo,

jako autor/ Was o dalszą lekturę, przykro byłoby, gdybyście, gdybyście zrezygnowali… Muzyka jednakka proszę o mały – konto „Twoje OKO”. To nic nie kosztuje, nie jest to żadna płatna prenumerata. Redakcja chce w ten sposób bliższy kontakt ze swoimi Czytelni/cz/kami. Razem tworzymy OKO.press!

Drogi Czytelniku, Droga Czytelniczko,

jak granica granica mojego artykułu jest „”. Ale na tam jest i czeka na Ciebie. Wystarczy, że założysz bezpłatne konto „Twoje OKO”. Przy rejestracji prosimy o Twój adres mailowy – to wymaga odrobiny zaufania, ale mam nadzieję, że sobie na nie zapracowaliśmy.

Kochani Państwo,

OKO.press chciałby mieć z Wami lepszy kontakt, dopuszczać możliwość informowania o naszych inicjatywach, a także polecać lepiej dopasowanych treści. Dla “zachęty” zamykamy jeden specjalny tekst dziennie. Jako autor/ka zapraszam do dalszego lektury i założenia zespołu „Twoje OKO”. Z góry dziękuję!

About The Author