Niezależnie od tego, czy ćwiczysz na świeżym powietrzu, czy medytujesz na plaży łapanie niektórych promieni poprawia samopoczucie. Słońce robi dla ciebie wiele: niewielkie nasłonecznienie podnosi poziom witaminy D i serotoniny, zmniejsza ryzyko cukrzycy i niektórych nowotworów oraz zwiększa płodność. [1]

Dobrze jest wyjść na zewnątrz.

Ale, jak w przypadku większości rzeczy, korzyści zdrowotne wynikające ze światła słonecznego zależą od dawki. Zbyt dużo światła słonecznego to zła wiadomość: istnieje korelacja między liczbą poparzeń słonecznych a tym, czy rozwija się rak skóry. [2]

Sztuką jest unikanie prześwietlenia.

Najbardziej kuloodpornym sposobem na to jest przykrycie się ubraniem, ale nie zawsze jest to praktyczna opcja. Filtr przeciwsłoneczny jest przydatny w tych czasach, gdy będziesz cały dzień nago na słońcu.

Niestety niektóre filtry przeciwsłoneczne nie są dla ciebie lepsze niż oparzenia słoneczne, którym zapobiegają. Wiele odmian zawiera niebezpieczne chemikalia, a ich producenci stosują wątpliwe taktyki marketingowe.

Oto najważniejsze informacje na temat branży ochrony przeciwsłonecznej, których chemikaliów należy unikać i jak chronić się przed słońcem, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

The Sun’s Hall of Shame

best natural beauty products Istnieją setki marek filtrów przeciwsłonecznych. Wielu twierdzi, że jest „przebadanych dermatologiem”, „całkowicie naturalnych” itd., Ale te frazy nie są regulowane przez nikogo. Firmy naprawdę nie muszą tworzyć kopii tych oświadczeń i niewiele znaczą. To marketing.

Lubię wyobrażać sobie dermatologa umazanego wieloma lampami przeciwsłonecznymi różnych marek przed lampą. Tak, teraz wszystkie są testowane przez dermatologa!

Chemikalia w filtrze przeciwsłonecznym oraz wprowadzające w błąd oświadczenia

Czego możesz się nauczyć, gdy pozbędziesz się zmyślnego marketingu ochrony przeciwsłonecznej? Ogromne badanie przeprowadzone przez naukowców w

Środowiskowa grupa robocza

  • (EWG), krajowa organizacja ekologiczna (jedna Wspieram znaczącymi darowiznami), które analizują użycie toksycznych chemikaliów w produktach konsumenckich, zbadane przez 1, 700 SPF oceniane produkty od filtrów przeciwsłonecznych, kremów po balsamy do ust.

Badanie wykazało, że wiele filtrów przeciwsłonecznych zawiera niebezpieczne chemikalia i twierdzi, że nie spełnia swoich wymagań. [3]

Oto kilka wyników badań:

 • Oksybenzon i palmitynian retinylu. Jedną z najczęstszych substancji chemicznych do ochrony przeciwsłonecznej był zaburzacz hormonów oksybenzon, związany z zaburzeniami równowagi hormonalnej i uszkodzeniami skóry. Powszechny był również palmitynian retinylu, potencjalny czynnik rakotwórczy.

)

Inne produkty objęte kontrolą EWG i brakujące to Banana Boat, Coppertone, Kroger i marka domu CVS. [6]

Dolna linia: tylko 15 procent 1, 000 filtry przeciwsłoneczne analizowane pod kątem wysokich ocen przez przewodnik EWG. [7] Istnieją linki do dobra te dla ciebie poniżej, lub możesz zaryzykować zrobienie własnego. Istnieje przepis w tym artykule. To łatwiejsze niż myślisz!

10 Sposoby unikania oparzeń słonecznych bez marynowania w chemikaliach Czek te proste hacki, aby zminimalizować szkodliwe działanie słońca i zmaksymalizować korzyści płynące z nasłonecznienia:

  1. Ukryć! Jest to intuicyjne, ale nadal warto podkreślić. Chroń się dzięki odzieży i nakryciom głowy. Upewnij się, że splot w odzieży jest wystarczająco ciasny, aby blokować szkodliwe promienie UV.
 • Test płatkowy.

Sprawdź dzień i swoje dzieci pod kątem obecności alergenów wewnątrz nadgarstka na dzień przed ekspozycją na słońce.

)

 • Ponownie zastosuj . Stosuj i ponownie nakładaj krem ​​przeciwsłoneczny co dwie godziny. Pot i pływanie osłabiają jego działanie. Jeszcze lepiej, załóż kapelusz i koszulę.

)

 • Faceci, uważaj też na swoje słońce. Dawajcie ludzie. Ankiety pokazują, że mężczyźni noszą krem ​​do opalania o połowę mniej niż kobiety. Oparzenia słoneczne nie są seksowne. Rak skóry też nie jest. Nie musisz pokazywać tych mięśni przez cały dzień. Załóż już koszulę.
 • Użyj parasoli ) na plaży, w parku i poza nim.

)

Zwiększ swój wewnętrzny filtr przeciwsłoneczny Możesz zoptymalizować wewnętrzny filtr przeciwsłoneczny, jedząc pokarmy bogate w przeciwutleniacze i przyjmując określone suplementy. Tu jest kilka:

 • Astaksantyna: łosoś, olej z kryla
 • Katechiny: kawa, czekolada, zielona i biała herbata
 • Witamina E: uzupełnij tę
 • Beta-karoten: marchew, czerwona papryka

Unikaj żywności kryptonitowej, która nie powinna widzieć Światło dnia

Możesz także chronić siebie (i czuć się niesamowicie przez cały dzień), jeśli wyeliminujesz pokarmy, które sprzyjają uszkodzeniom słonecznym.

) Cukier jest pokarmem kryptonitowym, który przyczynia się do powstawania AGE (zaawansowane produkty końcowe glikacji), które odgrywają rolę w rozpadzie i starzeniu się tkanek naczyniowych i łącznych. Badania wykazały, że promienie UVA są znacznie bardziej toksyczne dla skóry, która ma nadmierne gromadzenie się WIEKÓW. [14]

Unikaj zepsutych i przetworzonych tłuszczów omega-6 ze źródeł takich jak rzepak, kukurydza, soja i olej roślinny. Te szkodliwe tłuszcze mogą sprzyjać rozwojowi raka skóry. [16]

Aplikacje hakujące ekspozycję na promieniowanie UV

) EWG opracowała świetną aplikację o nazwie Powierzchowny), który ocenia produkty higieny osobistej, w tym filtry przeciwsłoneczne. Jest to przydatne, gdy znajdziesz się w przejściu z filtrem przeciwsłonecznym. Zanim wystąpisz, Agencja Ochrony Środowiska zaprojektowała 703155791 Sunwise UV Indeksuj aplikację mobilną , aby sprawdzić godzinowe i dzienne poziomy promieniowania UV w Twojej okolicy.

Jak walczysz z uszkodzeniami słonecznymi? Jakieś własne hacki do dodania? Zostaw to wszystko w komentarzach poniżej i pozostań Kuloodporny!

Dołącz do ponad miliona fanów

Zapisz się na kuloodporną listę mailingową i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!

)

)