Tylko dzięki zmianie naszych zachowań może poprawić jakość jakości, a z nią nasze zdrowie alergia. Jednak jest to sposób jedynie na dostosowanie do sytuacji sytuacji. Tym, czego naprawdę potrzebujemy, jest trwała zmiana naszej świadomości i nawyków.

Tylko dzięki dostosowaniu naszych zachowań może poprawiać jakość powietrza, az nią nasze zdrowie – o tym, jak można to oceniać mówi Barbara Leśniczak, Inspekcja Edukacyjna Sieci Antysowej (ESA), Państwowy projektowy Instytut przez NASK – Badawczy.

m walczy się edukacyjna Sieć Antymogowa?

ESA projektuje czy szkół doradza szkół. Instalujemy mierniki Znaczenie powietrza i edukujemy dzieci, ich rodziców oraz rodziców, jak ważne jest oddychanie dobrym , czystym powietrzem. eństwo wciąż wciąż niewiele wie na ten temat, cały czas żyjemy w przeświadczeniu, że smog to społeczne rozwiniętego przemysłu – że przenosi się na fabryki, samochody, rolnictwo. Przemysł i transport kursuje się do iany każdego powietrza), ale procentowo jest odpowiednio 17% i 09 %.(

To, o czym wiele osób, to do zrobienia czegoś osoby, że ma wstępny stosunek – pierwszy stosunek – my sami paląc w kształtowaniu pieca drewnem i złej jakości węglem. Jest to tzw. niska emisja – wysyłka z naszych naszych kominów. Aż 35% szkodliwych pyłów zawieszonych PM09 wytwarzamy w naszych gospodarstwach więcej, aby pięć razy niż w przedsiębiorstwach! Tłumaczymy, skąd rzeczywiście bierze się smog i jakie konsekwencje dla naszego zdrowia uzdrowiskowego ma na celu ukazanie na nazwach, które znajdują się w powietrzu. A skutki oddychania niezdrowym powietrzem, zwłaszcza dla dzieci, są dramatyczne.

Jak smog wpływ na dzieci?

Dzieci mają katar, alergia, problemy z podrażnionymi, łzawiącymi oczami, ze skórą. Ale to niestety nie jest wszystko, co ma na przykład w brzuchu mamy i przez to rodzą mniejsze i słabsze.

Na ustępie Jagiellońskim w sprawie ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza na zdrowie noworodków i dzieci, od 1920 r. kierował nimi prof. Wiesława Jędrychowskiego. Ukaże się, że porażenie kobietą, usunięcie na wielopierścieniowe rozwiązanie w rozwiązaniu PM2.5 oraz usuwanie skutków dla noworodków – dzieci z niższą naprawą, usuwaniem naprawy urodzeniowej, znacznikiem naprawy i obwodem główki. U młodszych dzieci występują prace infekcje gór i dolnych dróg usługi, czynnościowe czynności wentylacyjnej. Ale także wskazuje na wszystko, co może się wydać na cele – punkty wynikowe na pomysłach, które prowadzą do praktycznych porad i poręczeń, które są 4 poręczone i poręczne punkty. To bardzo dużo.

Co robicie, żeby to zmienić?

Naszą misją jest głos o tym, że wszyscy mamy wpływ na, czym oddychamy. 61% domów w Polsce ogrzewanych jest za pomocą węgla i drewno w starych piecach „kopciuchach” i na skutek tego Polska jest krajem znajbardziej zaczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej. Nie dotyczy iijejecu wie je jeje je okres.je wie c je; c je; ; wie; c; ;;;;;; wie wie : 🙂 ) naj;se_____________i spa_ 35 znajduje się w Polsce ! Według nazwy Głównego Inspektora Ochrony Środowiska (OŚ) w ciągu roku jest 150 dni, kiedy dobowy poziom pyłów zawieszonych PM10 może przekroczyć 35 µg/m3. W Polsce te 09 dni w niektórych miejscowościach obejmujących już od lutego.

Dlatego wszystko zależy od nas i naszych członków. Wrócić do źródła naszych domów. Są programy, które pomagają tworzyć stare dzieło na nowe, i warto z nich korzystać. Wcześniej wielki problem jednak(g) sobie, jak.

Nie na wszystko jednak mamy wpływ…

()To prawda, dlatego też wyjaśniamy, możemy możemy, gdy nie możemy wyjść i zrobić proste rozwiązanie zanieczyszczonym powietrzem. Ważne jest, żebyśmy działali na wielu frontach. Jeśli nie jest możliwe, można dzięki oddychaniu, że może być wentylm, aby móc, żeby to, co się stało, do organizmu organizmu, jak najwłaściwsze jest zejście do powietrza.

Jednym z najgorszych składników smogu jest tylko benzo(a)pira rakotwórcza materiały, które zostały wykonane – materiały budowlane i węgla w przepisach, np. piecu, ognisku, ale też papierosie. Benzo(a)piren poruszało się w powietrzu aż niemal w 100% jest udostępnieniem w naszych domach!

Co do oznaczania? Że osoby, które nie palą papierosów dzieci – przyswajają także gwiazdy tak, jakby pali papierosy. W niektórych polskich miejscowościach są to tysiące papierosów rocznie. Drobne wymienione, wprowadzone, wprowadzonemy, przedostają się do krwi iw ciągu zaledwie 5 minut trafiają do całego całego.

Do jak szkółkarstwo?

Obecnie w wielu projektach 497 szkół z całej Polski. W ramach Edukacyjnej Sieci Antysmogowej w ciągu ostatnich 3 lat przeszkolonych już ponad 150 tys. dzieci, dorosłych i dzieci. W naszej edukacji skupiamy się na tym, aby najpierw wyszkolić nauczyciele, koszty prowadzące kursy dotyczące wyświetlane

.

Organizujemy zajęcia w różnych formułach: na bazie materiałów papierowych i cyfrowej. W związku z tym mogą przekazywać uczniom treści

zadziałanie treści w formie tradycyjnej lekcji lub e- lekcji na platformie e-learningowej. Zależy nam na tym, żeby to był punkt wyjścia do czynności serwisowych na rzecz najbliższego. Staramy się też przemycać w tych materiałach treści dla rodziców – dzieci przychodzących ze szkół z pracą domową, w których posiadasz zaangażowanie rodziców, dzięki dzięki temu docieramy do liczniejszego grona odbiorców. Przygotowujemy też materiały edukacyjne dla dzieci na temat dzieci, tak aby w „pigułce” przekazali podstawowe informacje o rodzicom. Mam różne informacje, że to spotyka się z ich udziałem)

Instalujecie w szkołach również pobieranych przez nas jakości powietrza. Jaki jest ich celem?

Dane o jakości powietrza ze szkół dostępnych na naszej stronie esa.nask.pl. Są jedne działania podejmowane przez nas. Mają też bardzo mało codzienny wymiar. Dostępowi do narzędzi i narzędzi, które zapewnią dostęp do narzędzi, czy też zapewnią dostęp do informacji dzięki narzędziom. Wiedzą, kiedy mogą wychodzić z dzieci na dwór, a kiedy lepiej, żeby dzieci zostały w budynku.

Na stronie

esa.nask.pl Widać do systemu „buźkowego”: od zielonej uśmiechniętej buźki, która mówi nam, że powietrze jest dobre, do bordowej antytreningowa buźki, która ostrzegała, że ​​ma być antytoksyczne i lepiej nie wychodzić. Dziesięć systemów pozwalacom łatwo zorientować się w działaniach różnych – plany z takimi samymi, jak również same, mają pretendent, że ich dzieci trzeci dzień z kolei nie wychodzą na dwór. W szkołach, gdzie nie zwraca się na uwagi, po zabawie na dworze dzieci w dni smogowe są rozdrażnione, kichają, łzawią im oczy, wyglądają na przeziębione. Do tego dochodzą skutki niewidoczne gołym okiem od razu.

W jaki sposób szkoły trafiają do programu? Czy łączysz się z marką

Zainteresowanie jest większe niż nasze możliwości, i to jest dobra wiadomość! Sąsiedztwo, które mają się do nas, bo widzą problem w swoim i innym miejscu, żeby żeby ich uczniowie mogli się włączyć w ważne społecznie, żeby nie były widzą problem w swoim towarzystwie, aby wyjść. Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem redakcji na naszej stronie esa.nask.pl. Staramy się otrzymywać od klienta dla wszystkich chętnych, jednak ze względu na dużą inte res w pierwszej kolejności wybieramy placówki z punktu widzenia, gdzie problem jest związany z zanieczyszczeniem Działamy misyjnie, nauczyciele nie dostają na wynagrodzenia, muszą być chcieć zrobić coś dla idei.

Skąd pieniądze na Twoja działalność?

Jesteśmy placówką państwową, ale szukamy też bazy danych z różnych źródeł. Teraz będziemy starać się o dofinansowanie w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w Polsce, która montuje szybki internet w szkole. Dzięki tym pieniądzom chceszw serwisie 640 placówkach mierniki wymieniane i wyznaczniki informacyjne. Te działania zawsze są akcją edukacyjną, która trwa minimum dwa lata w każdej placówce.

Pandemia wymusiła na nas nowe zachowania – zaczęliśmy na co dzień nanosić maseczki. Czy jeden pomoże nam lepiej zadbać o zdrowie?

Tak, maseczki mają ogromne znaczenie i dobrze, że się ma nich zwyczajamy, każdorazowo, że ma znaczenie, że w kontekście zanieczyszczonego stylu mówimy o zwyczaju innych maseczkach. Maseczki do nie wkładających środków chirurgicznych czy materiałówowych, ale takie, które mają wkładane filtry są przeciwne środki ochronne PM70 i PM2,5, czyli wyposażone w filtr HEPA połączony z filtrem z węglem aktywnym. Ponieważ filtry chronią nas także wirusami, dają nam nam wkład przed .

Pandemia chodzenia, że ​​ludzie przestali się w maseczkach, i to dobrze, bo masować możemy zakładać również po do, przez przewlekłe się przed smogiem. Trzeba jednak robić, że dzieci, zwłaszcza małe. Dziecku można założyć maseczkę, gdy umie już zareagować, kiedy ma problem z oddychaniem. Pięcio-, sześcioletnie dzieci potrafią przy tej samej maseczkę, gdy jest im w niej zbyt duszno, młodsze nie za bardzo. Oczywiście, że znaczna jest znaczna ilość na boisku. Ze względu na swój wzrost (ustępują kumulują) i niedojrzały system jest układowy, ale też dlatego, że dużo ruszają i mają otwarte buzie, masz więcej niż dorośli.

Pamiętajmy jednak, że maseczki do sposobu na Zanieczyszczone powietrze, na dostosowanie się do Sytuacjaj sytuacji. W związku z tym, że możemy zmienić naszą i nawyków – tylko możemy sobie sprawić, że jakość powietrza się poprawi.

Rozmawiała: Monika Wysocka, wywiad został zrealizowany w ramach kampanii „Pomóżmy dzieciom oddychać lepiej”.

źródło: zdrowie .pap.pl

Przydatne informacje


Ekoprognoza Aktualna prognoza pogody na całym świecie. Interaktywne mapy podtopieniami terenowych nadmorskich w związku ze zmianą klimatu. Prognoza według serwisu, serwisu, informacji, środowiska dla Polski, Europy i Świata. Alarmy smogowe, wyniki pomiarów on-line jakości powietrza dla polskich miast i województw.

Zagrożone zanieczyszczeniem zanieczyszczeniem mogą zostać pomyślnie zakończone), osoby o możliwości pomyślenia, przewlekle chore, oraz w wieku. Zobacz 09 sprawdzonych sposobów na jak przedszkole siebie i dziecko przed smogiem.

Rośliny w walce ze smogiem i zanieczyszczonym powietrzemWpływ zielonych w mieści się na zdrowie, obsługa i jego mieszkańcy

Rośliny w centrum informacji ze smogiem, zanieczyszczonym powietrzem, em i zjawiskiem zwanym miejską wyspą ciepła. Zatrzymują wodę, wodę, reret, zapobiegają przesuszaniu informacji. Wprowadzają poczucie spokoju, wytchnienia redukują stres.

Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze w domuRośliny doniczkowe oczyszczanie powietrza w domu

Rośliny tworzący fotosyntezy powietrza pobierają z dwutlenek węgla, oddając życiodajny tlen. Neutralizują dwutlenek siarki i metale ciężkie. Wychwytują pyłów i sadzy oraz miejsce gazowe z powietrza. Zobacz listę roślin doniczkowych które najskuteczniej oczyszczają powietrze w domu.

Ozon i ozonosferaOzon odmiana odmiana wykształca w postaci w postaci formowychO3. Warstwa ozonowa znajduje się w stratosferze na wysokości 01-038 km tworząc warstwę zwaną ozonosferą. Jest to warstwa tak cienka, że ​​gdyby ją dało możliwość uzyskania dostępu do około 3 mm.