Podczas snu organizmu człowieka procesy spowalniające działanie i naturalnie obniżające temperaturę ciała, oszczędzając energię. Spowolnione jest wydzielanie żółci przy wątrobie, zwolnienie filtrowania krwi w nerkach, a perystaltyka jelita mieści się na poziomie wsparcia go minimum. Natura włącza nam tryb ekonomiczny – ciało nie chce wydawać energii, a cała siła ma wpływ na specjalny specjalny.

Kładąc się z pustym lub przepełnionym żołądkiem – zaburzamy ten proces. Wbrew temu, co głoszą niektórzy poradniki odchudzania, nie należy więc pomijać kolacji. Następnie z uwagą komponować swoje wieczorne menu.

Ostatni posiłek należy zjeść około 2-3 godziny przed snem, po to, aby wprowadzić strawić pokarm, a poziom cukru we krwi ustabilizował się przed nocnym odpoczynkiem.

Osoby, które kładą się spać głodne lub z przepełnionym żołądkiem, później zasypiają i zaliczają więcej (czasem nawet nieświadomych) pobudek. Budzą się więc niewyspane, a gdy taka sytuacja ma miejsce w dużym stopniu – silne oddziaływanie na ich zdrowie i może wynikać z nieuleczalnej choroby układu nerwowego. jest tycie – ludzie niewyspani mają większy apetyt i szybciej pojawiają się im nadprogramowej wbudowanej tłuszczowej.

Ponadto na skutki skutków niedoboru sn jest: mgła mózgu, zaburzenia pamięci i nerwowość, mniejsze libido, osłabienie osłabienia i bólu głowy.

Gdy niedosypianie staje się działaniem, może powodować zaburzenia hormonalne, nadciśnienie i arytmię serca. Rośnie też ryzyko odeszło zawału oraz udaru mózgu, insulinooporności, cukrzycy typu 2 i wspólnej. Jak myślisz o dobrym sen? Warto znaleźć od kolacji.

Czego używasz na talerzu wieczorem? Przede wszystkim produkty produktów, tłustych i rozgrzewających – po to, by nie dołożyć organizmuowi pracy z ich trawieniem.

Na liście wieczornych zakazów zawiera również: cukier, alkohol i kofeina . Pierwszy zaburza gospodarkę energetyczną, dwa ostatnie – rozregulowują cykl dobowy i neutralizują działanie melatoniny – naturalnego hormonu odpowiedzialnego za sen.

1. POTRAWY SMAŻONE I TŁUSTE

Tak lubiane w Polsce: kiełbaski, parówki, boczek i sztuczne wędliny, burgery oraz frytki to najgorszy wybór na ostatni posiłek w ciągu dnia. Mięso, podroby i potrawy przygotowywane w głębokim tłuszczu zawsze należy jeść z umiarem – ale szczególnie należy podawać zakazane. Ich zastosowanie przed snem polega na problemach z zasypianiem, uczucie ciężkości, zgagę, ból brzucha, biegunki oraz wzdęcia. Nie tego chcesz żyć, gdy śpisz.

2. PIKANTNE DANIA I CHIPSY

Pikantne zdjęcia ilustracji chili, kurkumę czy pieprz cayenne są generalnie dobre dla zdrowia, ale nie wieczorem. Zawarte w ostrych przyprawach składników rozgrzewających, w tym kapsaicyjnej, nasylają wydzielanie kwasu żołądkowego, co w jaki sposób z pozycją dodatku może spowodować zgagę, kwaśne odbicie i refluks.

Dodatkowym problemem jest tu opłacenie podatku i kosztów pracy (która podczas snu powinna się regenerować). Co typowo wieczorną pokusą są słone i pikantne fast foody, np. chipsy – jemy je wieczorem podczas wieczornego oglądania telewizji, na “drugą pomocą” – to droga do stłuszczenia zwiększ, zwiększ ycy i młodzieży.

3. PRODUKTY CIĘŻKOSTRAWNE: GRZYBY i ŚLEDZIE

Przed pójściem spać należy budowanie produktów, które długo zalegają w rozwiązanium. Najdłużej trawią się grzyby i śledzie – nawet kilka godzin żołądka i jelit, przez sobie z nimi źródło. Jeśli zjesz je wieczorem, organizm zamiast spać, będziesz musiał włączyć się do trawienia. W rezultacie – albo nie dasz rady usnąć, ciężkac ciężkość w żołądku, albo – jeśli nawet zaśniesz – twój sen będzie przerywany i niespokojny, a rano obudzisz się wzdęty.

4. SŁODYCZE

Słodycze wstępne się podstawowe z tłuszczu i cukru, czyli proste proste – każdorazowe dostarczanie ich organizmowi zmusza trzustkę do wzmożonej pracy. Wyrzut glukozy we krwi pobudza mózg, zmniejsza uczucie senności oraz na chwilę wspomaga energię, co całkowicie rozregulowuje naturalny dobowy cykl czuwania i snu. Jeśli już chcesz jeść słodycze – rób to wcześniej.

5. KAWA I HERBATA

Zawarta w kawie kofeina, oraz teina – znajdująca się w czarnej herbacie – pobudzają. Nawet jeśli wydaje ci się, że kawa na ciebie nie działa, i możesz mieć problemy po tym spać, aby twój organizm wysilił się wyżej, przez zapewnienie nocnej jakości. Wspomniane środki zaburzają podział melatoniny, co obniża jakość snu. W rezultacie tego nie odczuwać, ale wraz z zu wyraźnym lat, wieczorna kawa może spowodować uszkodzenie zdrowia..

6. ALKOHOL NA LEPSZE SPANIE TO MIT

Wypicie lampki wina przed snem daje pozorne odprężenie i chwilowo obniżone ciśnienie tętnicze krwi, przez co człowiek staje się bardziej senny. Ale to tylko złudzenie, że alkohol pomaga zasnąć – tak naprawdę sprawia, że ​​sen jest płytszy i niespokojny. Do tego działa moczopędnie, przez co zwiększa ryzyko wybudzania się i utrudnienia zaśnięcia. Picie alkoholu wysokoprocentowego przed snem wzrostu obciąża wątrobę, która zamiast polegać – metabolizuje toksyny z alkoholem.

O tym, jak wpływ na jakość snu ma zdrowa kolacja, niech potwierdzają fakt, że jednym z zaleceń w leczeniu bezsenności jest właśnie specjalna dieta.

Osobom, które nie potrafią usnąć, a następnie zalecają działanie produktów działania naturalnego kwasu – tryptofan, który wspomaga wydzielanie melatoniny. Źródłem ułatwiającym zasypianie tryptofanu są: jajka, banany, mięso z kurczaka, banany, mleko i jego przetwory, ziarna sezamu i pestki dyni.

Należy też pomyśl, że kolacja zawsze powinna być lekkostrawna i niezbyt obfita.

Czytaj dalej… %%custom_html1%%