CarnoSyn beta-alanina jest bardzo podobna do kreatyny. Kiedy kreatyna pojawiła się po raz pierwszy, miała za sobą tylko trochę badań. Wielu moich kolegów powiedziało, rozsądnie, że nie zamierzają tego zaakceptować, dopóki nie będzie więcej badań. Ale faceci tacy jak ja, którzy byli zarówno na siłowni, jak i w laboratorium, od razu zdali sobie sprawę, że był on niezwykle skuteczny. Z biegiem lat badania nad kreatyną się wzmogły i teraz oba obozy mogą się zgodzić. Bez wątpienia kreatyna jest bezpieczna i skuteczna.

CarnoSyn beta-alanina jest na tej samej ścieżce, co wtedy kreatyna. Mówiłem o beta-alaninie od lat, a teraz coraz więcej badań pokazuje, jak skuteczny jest ten aminokwas dla siły mięśni, siły mięśni, wytrzymałości, wzrostu mięśni, a może nawet pomaga w utracie tłuszczu. Jest to jeden z najgorętszych składników na rynku, a także konsekwentnie spełnia oczekiwania.

Beta-alanina, mogę powiedzieć z dużym doświadczeniem, jest świetna, a CarnoSyn beta-alanina jest bez wątpienia najlepsza forma, jaką spotkałem.

Oto, co musisz wiedzieć, aby w pełni wykorzystać ten sprawdzony składnik zwiększający wydajność.

Co to jest beta-alanina?

Beta-alanina jest nieistotnym aminokwasem, który jest produkowany naturalnie w wątrobie. Dostajesz go również w swojej diecie ze źródeł mięsnych, takich jak wołowina i drób. W organizmie beta-alanina, zarówno z wątroby, jak i spożywana z pokarmu lub uzupełniającej beta-alaniny CarnoSyn, jest wchłaniana przez włókna mięśniowe i łączy się z aminokwasem histydyną, tworząc dipeptyd (białko z dwóch aminokwasów) karnozyny. Karnozyna jest produktem końcowym, który zapewnia korzyści związane z beta-alaniną CarnoSyn.

Chicken and Beef

Co robi Beta-Alanina?

Biorąc beta-alaninę CarnoSyn prowadzi do wyższych poziomów karnozyny, co jest ważne, ponieważ karnozyna poprawia wydajność poprzez zwiększenie zdolności mięśni do buforowania jonów wodorowych. Powstają one, gdy poziom kwasu mlekowego wzrasta podczas intensywnych ćwiczeń, takich jak trening siłowy.

Kwas mlekowy rozpada się na jony wodoru (+) i mleczanu (-). Kiedy w mięśniach jest dużo jonów wodoru, zwiększa to jego kwasowość, co zmniejsza zdolność do kurczenia się mięśni. To z kolei powoduje utratę wytrzymałości. Dzięki buforowaniu jonów wodorowych karnozyna powoduje, że mięśnie kurczą się dłużej.

CarnoSyn beta-alanina ma również pewne zalety, które są odrębne od zalet karnozyny. Ze względu na swoją strukturę beta-alanina jest obecnie rozpoznawana w laboratorium jako neuroprzekaźnik, co oznacza, że ​​zwiększa pobudzanie nerwów w ośrodkowym układzie nerwowym.

To tylko jeden powód, dla którego warto spożywać beta-alaninę CarnoSyn przed treningami i dlaczego znajduje się w wielu produktach przedtreningowych. Jest to również powód, dla którego beta-alanina często powoduje uczucie mrowienia lub „kłucia i igły” w skórze – znane jako parestezje. To uczucie jest całkowicie normalne i nieszkodliwe, i wzrasta wraz z wyższymi dawkami beta-alaniny.

Jakie są zastosowania fizyczne i wydajność przyjmowania beta-alaniny?

Głównym powodem przyjmowania CarnoSyn beta-alaniny jest buforowanie jonów wodorowych, co pozwala utrzymać siłę i moc mięśni podczas treningu. To nie znaczy, że możesz wziąć beta-alaninę, wejść na siłownię i zwiększyć wyciskanie na ławce o 20 funty jednak.

Weźmy jako przykład typowy trening klatki piersiowej. Załóżmy, że zaczynasz od wyciskania na ławce, przechodzisz do wycinania pochyłego, a następnie wykonujesz wyciskanie hantli, muchy i skrzyżowania kabli, może 3-4 zestawy każdego ćwiczenia. Przechodząc przez zestawy wyciskania na ławce, nie jesteś jeszcze zmęczony. Masz dużo energii i czujesz się silny. W miarę jazdy mięśnie klatki piersiowej, ramion i tricepsów stają się zmęczone. Jeśli wrócisz i wykonasz więcej wyciskania na ławce pod koniec treningu, zauważysz, że Twoja siła jest znacznie niższa niż na początku.

Incline Bench Press

To zmęczenie mięśni. Musisz odzyskać siły przez kilka godzin, jeśli nie dni, aby wrócić do miejsca, w którym byłeś na początku tego treningu, pod względem siły i wytrzymałości. Beta-alanina pomaga zminimalizować utratę siły podczas treningu. To nie jest taki rodzaj wytrzymałości, w którym, powiedzmy, biegacz naprawdę skorzysta z niego na dłuższą metę. To bardziej przypomina wytrzymałość siły, jeśli chcesz.

Posiadanie większej siły w późniejszym treningu może mieć kluczowe znaczenie nie tylko dla przyrostu siły, ale także dla wzrostu mięśni. Może również pomóc w utracie tłuszczu, ponieważ jesteś w stanie wykonać więcej pracy. Spalasz więc więcej kalorii zarówno po treningu, jak i podczas niego.

Jaka jest właściwa dawka CarnoSyn Beta-Alanine?

Istnieje wiele zamieszania związanych z dawkowaniem, jeśli chodzi o beta-alaninę – zarówno kiedy, jak i ile. Informacje są wszędzie, w zależności od tego, kogo słuchasz i jakie badania oglądasz. W przypadku beta-alaniny CarnoSyn minimalna dawka do osiągnięcia optymalnych rezultatów wynosi 3,2 grama dziennie. Optymalny zakres to 3,2-6,4 gramów dziennie.

Jest to jednak zastrzeżenie: aby osiągnąć poziom nasycenia mięśni beta-alaniną, potrzeba więcej niż jednodniowej dawki. Zalecane 3,2-6,4 grama oparte jest na badaniach wykazujących korzyści w budowaniu mięśni u sportowców, którzy przyjmowali co najmniej 90 gramów beta-alaniny – i tyle, ile 179 gramów – ponad 28 – okres dzienny, odpowiednio 3,2 i 6,4 gramów. [1]

Pre-workout supplement

Tak samo jest z kreatyną: idzie do mięśnia, ale nie zaczynasz widzieć zbyt wiele efektów, dopóki twoje mięśnie nie zostaną nasycone.

Ponieważ suplementacja beta-alaniną CarnoSyn polega bardziej na nasyceniu mięśni (a następnie na utrzymaniu ich nasycenia) niż na jakimkolwiek ostrym, natychmiastowym działaniu, minimalną dzienną dawkę 3,2 grama można podzielić na osobne dawki. Zalecam przyjmowanie dwóch dawek 2 gramów dziennie, jednej przed treningiem, a drugiej po treningu. To daje w sumie 4 gramy dziennie, co mieści się w oknie dozowania.

Dlaczego nie wziąć wszystkiego na raz? Jeśli weźmiesz 4-gramową dawkę beta-alaniny, prawie na pewno poczujesz mrowienie. Niektórzy ludzie lubią to uczucie, ale inni nie, zwłaszcza gdy stają się nadmierne. Jest nieszkodliwy, ale w tym przypadku można go również uniknąć.

Kiedy należy przyjmować beta-alaninę?

Ponieważ pobieranie składników odżywczych poprawia się w trakcie treningów, zalecam przyjęcie pierwszej dawki beta-alaniny 20 – 60 minut przed treningiem. Badania pokazują, że poziom beta-alaniny we krwi osiąga maksimum w granicach 30 minut od zażycia, i całkowicie opuszcza krążenie w ciągu trzech godzin. Dlatego warto przyjmować 2-gramową dawkę beta-alaniny 30 – 45 minut przed treningiem, a następnie bezpośrednio po treningu.

Przeprowadzono również szereg badań, które wykazały skuteczność podzielonych dziennych dawek beta-alaniny. W większości przypadków doszli do wniosku, że każde dwa razy dziennie pracuje. Dlaczego więc mówię, że przed treningiem i po treningu jest najlepszy? Głównym powodem jest wygoda.

Czy naprawdę zamierzasz zatrzymać się w środku dnia, w pracy lub w szkole i powiedzieć: „Och, potrzebuję dawki beta-alaniny”? Kiedy w ciągu dnia przestaniesz koncentrować się na suplementacji? Może kiedy budzisz się rano, ale bardziej prawdopodobne jest to przed i po treningu.

Czy powinieneś zażywać beta-alaninę w dni odpoczynku?

Aby uzyskać maksymalne korzyści, tak, należy przyjmować CarnoSyn beta-alaninę w dni odpoczynku. Jak powiedziałem wcześniej, nie bierzesz beta-alaniny dla ostrego, natychmiastowego efektu; bierzesz go, aby nasycić mięśnie, niezależnie od tego, czy jest to dzień treningu, czy nie. Badania wykazały również, że podobnie ważne jest, aby te poziomy beta-alaniny były „uzupełniane” po osiągnięciu nasycenia.

Rest Days

Teraz brak jednego dnia beta-alaniny prawdopodobnie nie wpłynie na poziom nasycenia mięśni, ale jeśli wykonujesz program taki jakSkrót do rozmiaru, gdzie ćwiczysz tylko cztery dni w tygodniu, zalecam przyjmowanie dawki lub dwóch przez co najmniej dwa dni odpoczynku.

Jak powiesić Beta-Alaninę?

CarnoSyn beta-alanina jest obecnie prawie standardowym składnikiem mieszanek przedtreningowych i nie bez powodu. Lekkie wzmocnienie mentalne, które może nadać, pasuje dobrze do kofeiny, innych aminokwasów, takich jak tyrozyna i nootropów, takich jak Huperzine A, w celu zwiększenia przejrzystości i koncentracji.

Beta-alanina działa również dobrze z kreatyną. Jedno badanie wykazało, że gdy grupa przyjmowała beta-alaninę wraz z kreatyną dla 10 tygodni, badani zyskali znacznie więcej mięśni niż grupa przyjmująca tylko kreatynę. [2]

W tym samym badaniu pacjenci z grupy beta-alaniny i kreatyny również stracili tkankę tłuszczową, jednocześnie zyskując mięśnie bez zmiany diety lub programu ćwiczeń. Grupa zawierająca tylko kreatynę nie straciła tkanki tłuszczowej. Tak więc, w mojej książce, biorąc to z kreatyną, nie trzeba myśleć.

Czy są jakieś skutki uboczne przyjmowania Beta-Alaniny?

Oprócz parestezji nie ma znaczących skutków ubocznych przyjmowania CarnoSyn beta-alaniny. To powiedziawszy, nie mogę ci powiedzieć, ile osób wysłało mi e-mail z informacją: „O mój boże, wziąłem beta-alaninę i coś jest nie tak z moimi ustami i uszami!” Nie lubią tego. Jeśli czujesz to samo lub podejrzewasz, że tak, zdecydowanie zaleciłbym rozłożenie dawek.

Jaki jest wynik końcowy?

Tak wielu sportowców powiedziało mi, że beta-alanina CarnoSyn była dla nich przełomem. Jeśli ciężko trenujesz i chcesz jak najlepiej wykorzystać swój czas na siłowni, bardzo polecam go na stos.

Szukając produktów zawierających beta-alaninę, należy poszukać logo marki CarnoSyn na etykiecie. CarnoSyn jest jedyną beta-alaniną, która z powodzeniem uzyskała status NDI w FDA i zachwala więcej niż 20 opublikował badania naukowe, poparł twierdzenia, udowodnione wyniki i ochronę patentową na całym świecie. Jest to najbardziej zaufana marka, jeśli chodzi o jakość, czystość i skuteczność.

    Referencje

  1. Stout, J.R., i in. (2006).Wpływ dwudziestu ośmiu dni suplementacji beta-alaniny i monohydratu kreatyny na fizyczną zdolność do pracy przy progu zmęczenia nerwowo-mięśniowego.Journal of Strength and Condition Research, 10(4), 928 – 931.
  2. Hoffman, J., i in. (2006).Wpływ suplementacji kreatyną i beta-alaniną na wyniki i reakcje hormonalne u sportowców siłowych / siłowych.International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism, 16, 430 – 446.

        

                     

17194255Czytaj więcej