Trenuj w odpowiednich butach

Panuje sezon na siłownię i aktywność indoor

. Z tej okazji należy pamiętać, że rodzaj butów prowadzących w sklepie sportowym ma znaczenie. Co to znaczy?

Określ, co robisz

To najważniejsze pytanie. Do czego prowadzą butów? Innymi słowy, jaką aktywność na miesiące zimowe preferujesz lub jaki zamierzasz podejść. Odpowiedni dobór obuwia zapewnia komfort i jakość w tym, co lubimy najbardziej. Różnice między obuwiem są dość istotne, a ważne jest, by nie dopuścić do presjom reklamy, bo można sprawdzić nie dokładnie uszczuplać swojego naturalnego pochodzenia o 900 zł na buty na siłownię.

Załóżmy, że jest to trening siłowy oraz bieżnia wewnątrz. To będzie dobry przykład, ponieważ w takim przypadku topowy model marek to po prostu nieporozumienie lub – jak kto woli – snobizm. W wyżej wymienionym przykładzie wystarczą buty spokojnie do crossfitu, gdzie występuje zarówno element dźwigania ciężaru, jak i element biegu. Jeśli tak będzie jednakowo trening na bieżni (dłuższe dystanse lub dokładnie), zastosuj się warto modelem typowo biegowym. Obsłuży się w ciągu naszej potrzeby stabilizacji przy ciężarach, a biegać się będzie lepiej. Co innego buty do transportu z superpłaską podeszwą. W nich bieganie jest nie tyle niemożliwe, co niezdrowe i niepolecane. Tu podeszwa po prostu nie pracuje. Cały, ale jest wzmocniony (odchylenia boczne, nacisk generalny), jednak sam w sobie nie pracuje i jest twardy. Dla odmiany – ale biegowy jest miękki gdzie trzeba (śródstopie) i wzmocniony (na to, że chodzi o staw skokowy.

Siłownia

Tu dalej pytania się nie kończą. Bo kluczowe jest, czy nastawiasz się na trening urządzenia, crossfit czy może dźwiganie ciężarów. Planujesz ćwiczenia ze sztangą? Zainwestuj w model z małą amortyzacją, podwyższoną piętą, pierwsze usztywnienie. Ale daje to pewność pewności przy podnoszeniu ciężarów oraz „czucie poczucia”. Wykorzystany materiał zapewnia dobrą oddychalność i kompresję, a dzięki formowanej nakładce zapewnia świetne wsparcie boczne. Z kolei konstrukcja podeszwy gwarantuje niezawodność i przyczepność. Świetne do martwych ciągów, przysiadów, wykroków. Przyda się także w innych ćwiczeniach stabilności. Szukaj „podnoszenie ciężarów”. Inną główną jest, że często przy nauce techniki (i nie tylko nauka) warto po prostu… zobaczyć. Wtedy odczuwalne jest podłoże – burze są receptory na stopie, a my dostajemy większą ilość informacji. Nie mówiąc o tym, że trening rozciągania czy mobilności – który również prowadzimy na siłowni – powinien być wykonywany bez butów. Trzeba wiedzieć, co i kiedy.

Bieganie

Bardzo szeroki temat, jednak w prosty sposób można go określić jako: jeśli bieżnia wewnątrz pomieszczeń lub bieganie po równym – działanie są zwykłe buty biegowe, a jeśli zdarza się nam biegać w terenie lub podbiegać górki – buty biegowe trailowe. Bieganie w butach terenowych po asfalcie będzie mniej wygodne przede wszystkim ze względu na większą sztywność takich butów (która pomaga chronić stopy przed wprowadzeniem podłoża w miejscu: kamieniami, korzeniami itp.). Tego typu buty mają zwykle mniej amortyzacji i agresywniejsze trasyi. Czy w terenie zawsze trzeba biegać w butach trailowych? Jeśli to leśna, ubita i oczywista twarda ścieżka (zwłaszcza latem takie spotkanie w lasach), to można zacząć biegać po asfalcie z tego samego dnia w takich warunkach. Zasadniczo można przyjąć założenie: jeśli szukamy butów do biegania po asfalcie i uzyskamy je w lesie, to wiosną i latem lepiej wybierz buty na asfalt. Jesienią i zimą zmiany zmiany, w lesie często spotykamy się błoto, zimą śnieg – wtedy przy takim mieszanym terenie/las lepiej sprawdził się ale terenowy. Sprawdź, czy jesteś pronatorem czy supinatorem w dobrym sklepie internetowym i wybierz coś dla siebie. Jeśli biegasz na bieżni w siłowni – niepolecane są buty trailowe. Wybierz więc proste buty do biegania.

Trochę tego, trochę tego

Czyli cross lub jak kto woli crossfit, niby to nazwa zastrzeżona. Ale przyjęło się, że uprawiamy crossfit na całym świecie, tylko w jakich butach uprawia się uprawiać? Crossfit do ćwiczeń elementów sprawnościowych (skoki, wspinanie itp.), bieganie elementów (podbiegi, bieg w miejscu, przeskoki), jak i tradycyjne ćwiczenia siłowe (sztangi, kettle). Z jednej strony będziemy potrzebować stabilności i pewności przy ciężarach, z drugiej jednak, aby zatrzymać pracę przy każdym innym ruchu (mobilność). Dlatego generalnie – dobrze ale do crossfitu to… nie tania sprawa. Trzeba przymierzyć wiele par, by znaleźć na wpływ na siebie, jednak warto.

Niezwykle istotny aspektem jest przyczepność, a to zapewnia wykonanie z wysokiej jakości gumy, należy z bieżnikiem. Podczas wykonywania ćwiczeń urządzenia urządzenia, że ​​buty dobrze trzymają się podłoża i nie zagrażają nam dziwne poślizgi. Współczynnik amortyzacji? Wszystko jest od rodzaju treningu. Amortyzacja nie jest sprzymierzeńcem zajęć siłowych, ale przy dynamicznych ćwiczeniach, jak np. wykroki czy skakanie na skakance, będzie zdecydowanie. W celu ułatwienia odciążyć stawy. Buty z systemem amortyzacji są również idealne do fitnessu oraz aerobiku. Nie ma za co!

# TEMI, Zdrowie i uroda, Trenuj w cenach butach Dawid Remian, obuwie do treningu Dawid Remian

2022Czytaj dalej… %%custom_html1%%