Przepływy ataky atakują (z TIA) niedokrwiennie udaru mózgu. Jednak tym, co odróżnia go od udaru, jest czas. TIA ustępuje w ciągu 24 godzin, ale to mniej mniej oznacza, że ​​jest groźny. – Coraz osób tego typu, które występują w grupie użytkowników, czyli po 30. roku życia – tłumaczy neurolog.

Zobacz film: „Ciche oznaki udaru mózgu”

Artykuł jest nowicjuszem „Pomyśl o sobie – sprawdzamy zdrowie Polaków w pandemii”. Wypełnij TEST

i dowiedz się, czego tak naprawdę potrzebuje organizm.

1. TIA – czym jest?

Przebiega atak niedokrwienny (ang. TIA, przejściowy atak niedokrwienny) – do stanu, w którym dopływ krwi do mózgu zostać zablokowane – most przez skrzep krwi. Dokładnie tak samo, jak w przypadku udaru, ale z tą różnicą, że TIA ustępuje szybko. Skrzeplina rozpuszcza się lub przemieszcza się dalej, a przepływ krwi do mózgu przykleja się.

– Przejściowe niedokrwienie mózgowe, TIA, do zespołu zapoczątkującego zbankowania, powstałe w wyniku powstania wkładowego – przetłumaczył w serwisie z WP abcZdrowie, dr Adam Hirschfeld, neurolog z Oddziału Neurologii i Udarowego Centrum Medycznego HCP.

– TIA tym, że różni się od tego, że początkowe placówki udostepniają całkowicie w ciągu godzina i nie pozostawiają widocznego śladu w badaniach obrazowych – mówi ekspert.

Podkreśla jednak, że to nie znaczy, że problem zniknął. TIA nie należy bagatelizować.

2. Test “CZAS”

Brytyjskie stowarzyszenie Uderzenie, działające m.in. w celu poprawy obsługi dostępu do udarów, panelo po TIA. Pokazuje w tym momencie, jak w łatwy sposób sprawdzić, czy pojawi się sytuacja, w której nie nastąpi wynik lub TIA. Cztery symptomy czz się na test o “AS”. Dziesięć akronim podkreśla, że ​​najważniejsze jest to szybkie działania .