O to, jak sobie pomóc domowymi sposobami zapytami Mariusza Budrowskiego, twórcę projektu „Odmładzanie na Surowo”, który przygotował na ten temat niejeden materiał dostępny na kanale YT.

Choroby tarczycy są coraz częstsze ale wciąż za mało dowiedział się o nich oraz o sposobach ich leczenia. Wokół tematów krąży wiele mitów, ostatnio, w związku z rocznicą wybuchu elektrowni w Czarnobylu – znowu mówi się o tym, że to właśnie w tym wypadku tkwi przyczyna pojawienia się u wielu osób tzw. choroby Hashimoto. Jaka jest prawda i jak należy sobie radzić z tym schorzeniem?

Tarczyca to gruczoł, który wysyła hormony do wszystkich komórek własnego ciała – mówi Mariusz Budrowski, ekspert od wyboru radzenia z problemami zdrowotnymi. Jej prawidłowe funkcjonowanie nie zależy od żadnego wypadku w Czarnobylu, lecz od tego, jak w tej chwili wygląda nasz styl życia – jeśli mamy dużo stresu, nieprawidłowo się od żywienia, nie uprawiamy sportu – praw się stłuszczenie gry, płyta kumulacja estrogenów czy np. nasze nadnercza produkują zbyt dużo kortyzolu przez długi czas aż w końcu nie mogą dalej tego robić i przewlekłe nas przed np. Hashimoto .

Objawy źle funkcjonujące tarczycy do przede wszystkim niekontrolowane wahania wagi, senność lub bezsenność, wypadanie brwi i włosów oraz sucha skóra, czy kołatanie serca, wzmożona potliwość, wysokie ciśnienie. Sygnały te mogą świadczyć o niedoczynności lub nadczynności tarczycy. Niedoczynność odkryć się zbyt mała ilość informacji hormonów tarczycowych – z kolei nadczynność jest zjawisko przeciwnie do niedoczynności i objawia się zbyt dużą produkcją hormonów tarczycy. Prowadzi ona do przerostu tego gruczołu iw rezultacie przyspieszenie czynności serca. Z kolei choroba Hashimoto jest przewlekły limfocytowym zapaleniem tarczycy , chorobą autoimmunolonologiczna czyli taka, w której osiągnięto powstania przeciwciał przeciwko własnej tarczycy, do niszczenia gruczołu iw rezultacie dysfunkcji i produkcji jej hormonów.

Warto zdać sobie sprawę, że tarczyca jest odpowiedzialna za ponad 100 [znanych już człowiekowi] funkcja w organizmie – wyjaśni . Najwięcej do produkcji hormonu [nieaktywny] T4 , który, przechodząc przez wątrobę i woreczek żółciowy, zmienia się w aktywny T3 . I właśnie do braki tego hormonu zapewniając m.in. słaby metabolizm, brak chęci do życia czy nawet guzy piersi lub z prostatą u mężczyzn, układ czy problemy rozrodczym u kobiet. Nic jednak nie dzieje się samo – organy są ze sobą powiązane, a te współpracujące z tarczycą na wątroba i woreczek żółciowy . Niewydolna wątroba do słaba konwersja hormonu T4 na T3 a to odbija się na metabolizmie – stąd: tycie, osłabienie, bezsenność, wypadanie włosów i brwi.

Mariusz Budrowski zaleca odtłuszczenie przecierające do spożycia jak największej ilości warzyw kapustnych, a szczególnie jarmużu, kapusty, brukselki, brokułów, kalafiora, pak-choy i rzodkiewki, zlikwidowanie węglowodanów z diety i okienko czasowe-blok, tzw: „czasowa głodówka”

Problemy z tarczycą rozciąg się też w nadnerczach, które pod stresu produkują zbyt dużo kortyzolu, co powoduje, że system immunologiczny przestaje działać wł aściwie i uwalnia komórki, które atakują tarczycę – kontynuuje ekspert . Pojawiają się guzki i cysty zaburzając tym samym pracę tarczycy.

Aby zadbać o nadnercza należy wyeliminować m.in. kawę i inne napoje pobudzające, oraz poprzez akupresurę, spacery czy wyjazd urlop na odbudowę nowych funkcji nowych gruczołów. Innym wpływającym na tarczycę są jajniki – kobiety przechodzące ciężkie okresy menstruacyjne, mają wysoki poziom estrogenu i przeważnie problem z tarczycą. Dochodzi do tego nabiał napakowany estrogenami czy pokarmy przemysłowe wysoko-przetworzone i nadmiar estrogenów blokuje receptory w tarczycy. I w końcu brak jodu, czyli uzupełnianie hormonów T4 i T3, podróż własna dieta jest uboga w ten pierwiastek. Jako przyczyna źle działającego gruczołu tarczycy, zniszczonej np. jodem radioaktywnym – można sklasyfikować dopiero na 4. miejsce, a jednak najtrafniejszy poziom zawsze ten powód jest brany jako ten podstawowy i zająć się wątrobą, nadnerczami czy jajnikami zaczynającymi się wprowadzać obce hormony czy zwykle ten ekstremalnie znaczący gruczoł w naszym organizmie .


Jak zrozumiemy skąd wynika dysfunkcja tarczycy możemy łatwo łatwo nauczyć się jak żyć aby odwrócić proces degeneracji. Ogromną opowieść o historii odżywiania, warto więc zadbać o odpowiednią dietę.

Jeśli chodzi o dietę, trzeba na opcjonalne eliminacji. Odstawiamy od razu: produkty mleczne oraz izolaty białkowe, a zamiast tego spożywamy owoce i warzywa – ale też nie cały czas, lecz z umiarem – wyjaśni Mariusz Budrowski. Przy chorobach tarczycy warto zwiększyć przyjmowanie jodu plus selenu w postaci np. . Jako pierwiastek śladowy jest coraz rzadziej spotykany w serwisie iw naszej glebie, warto więc uzupełnić, pijąc np. płyn Lugola lub płyn Kelp, ale tylko pochodzący z Morza Północnego lub Wybrzeży Nowej Zelandii.

W przypadku problemów z tarczycą Spot jest zastosowanie czasowej głodówki . Zmniejszenie liczby posiłków do dwóch lub jednego na pobycie mniejszą część izoliny, a tym samym zmniejszenie liczby posiłków do dwóch lub jednej na regenerację tych na króćcach i likwidację. Zasada jest prosta – tłumaczy Mariusz Budrowski. Spożywamy pierwszy posiłek jak powyżej – najlepiej o 17, a ostatnio posiłek maksymalnie do 18. Początkowo można zacząć od 3 posiłków w tych godzinach, ale po 3 tygodniach ograniczmy się do 2 posiłków i po jedzenie 3 tygodniach spożywajmy tylko jeden, ale za to obfity posiłek dziennie. Najlepszy czas na zjedzenie tego posiłku jest godzina od 16 zrobić 17.

W chorobach tarczycy mogą pomóc również treningi interwałowe , czyli działalność krótkich treningów wolnych i szybkich wykonywanych naprzemiennie, bo nasze ciało może oglądać nawet o treningi interwałowe % więcej hormonu wzrostu, który w początkowej odpowiedzi w naszym organizmie za regenerację.

Zdaniem Mariusza Budrowskiego, czy to będzie tarczyca, wątroba czy jakikolwiek element naszego organizmu to my decydujemy w jakim stanie się właśnie teraz zlokalizowane. Nasze ciało regeneruje / odbudowuje się bardzo szybko, ale stały nawyk np. przejadania się z normatywnego surowca [cukru], spożywanie mleka przez dorosłych [poza okresem laktacji] nie pozwala na powrót do pierwotnego – zdrowia a tym tylko proponujemy pracować.

Dowiedz się więcej z materiałów ekspertów Odmładzania na Surowo!

Zacznij zmiany od dziś! Dowiedz się więcej: https://www.odmladzanienasurowo.com

Mariusz Budrowski do współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – bloga obserwowanego przez ponad 272 tys. osób na Facebooku, mającego 413 tys. subskrypcji na YT oraz 39 tys. na Instagramie. Jest autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie” oraz książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy” i książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”, a także pomysłodawcą programów na odchudzanie oraz festiwalu Witariada i konferencji Surowe Życie.

Newseria nie ponosimy odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. Infografiki, zdjęcia) centrum w „Biurze Prasowym ”, Których autorami są zarejestrowani nowi jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Czytaj dalej. .. %% custom_html1 %%