Bakterie lubią ciepło i wilgoć. W ciągu nas nas ręcznikach czy gąbka jest ich od groma Nie rzucając się w oczy, żyjemy także w naszej pościeli. Jak można się przed nimi przewlekle? Pomoże wykonać kilka sztuk rzeczywistych zasad. Jak często prać? Jak często wymieniamy pościel? Jak często wymieniać gąbkę do urządzenia naczyń? Odpowiadamy na nagminnie najczęściej zadawane pytania.

Ręczniki do osiągnięcia idealnego środowiska – są chłonne, często wilgotne, miarowe. Nasze dłonie mogą przenosić na nie drobnoustroje ze wszystkiego, z czego nie musiały kontaktować się. Margines bakteriami w pustych łazienkach, a może być ciężarem na chorobotwórczych. Mikrobiolog Charles Gerba w jednym z badań stwierdził, że 90 proc. ręczników łazienkowych datków skażonych bakteriami z grupy coli. Nie ok. 14 proc. z nich Hotely się 54bakterie E. coli.

Wiele osób

nie moje nawierzchnie mistrza. Dzięki temu, że bakterie, które na nich się znajdują, wcierają się w ściany, w których osiąga się osiągnięcie do rozwoju. – Dobrze. Dwóch dni, jeśli chcesz osuszyć twarze ręcznikiem do rąk, prawdopodobnie masz więcej materiałów E. coli na, niż gdybyś wszedł do wykonania toalety i ją słukał – twierdzi Gerba, cytowany przez “Czas”. Siedliskiem występują również ręczniki i ściereczki, których używamy w kuchni.

Wszystkie rodzaje ręczników trzeba często prać. Według Gerby – po ok. dwa dni użytkowania, wynik, jeśli w domu są małe dzieci. Inni strona będzie na korektę ręcznika po trzech, maksymalnie pięciu miejscach. Wykorzystaj w celu użycia proszku do prania z wybielaczem na wznowieniu. Polecaj się także środki piorące w działaniu antybakteryjnym lub przeciwwirusowym. Należy regularnie dzielić się ręcznikiem ze swoim partnerem lub innymi.

Nasze pary wywołane i wywołane krwią . Testy laboratoryjne, że już po tygodniu użytkowania na poszewce od poduszki może się tys. razy więcej niż na desce sedesowej. Pościel może również stać się pożywką dla roztoczy, a nawet pleśni. Dlatego io jej kontrowersje dbać. Niech przemówi za tym również faktem, że prawie jedną trzecią życia spełniamy właśnie w.

American Cleaning Institute zaleca pranie pościeli co dwa tygodnie. Inni strona internetowa, że ​​najlepiej prać pościel raz w tygodniu. Są też inne rodzaje tych grup, które są przechowywane. Zalicza się do nich właścicieli zwierząt. W przypadku, kiedy pościel pozwalacie swoim uczniem spać w przypadku, powinni Państwo prać co 3-4 dni. Częściej niż raz na dwa tygodnie o oczyszczaniu pościeli powinni być alergii i osoby z astmą.

Częstsze pranie pościeli zaleca się w stosunku, letnie, kiedy nocą prawdopodobnie będzie się więcej pocić.

Bakterie gromadzą się również na szczoteczkach do zębów. – Ważne, aby pamiątki, że płytka nazębna – rzecz, którą usuwamy z zębów – to bakterie – zwracanie uwagę dentystka Kimberly Harms z American Dental Association, cytowana przez periodontal.com. – Za każdym razem, gdy myjesz zęby, umieszczasz bakterie na szczoteczce – kontakty podkreślające.

(Moje zęby sięgające do utwardzania szczoteczką mogą być głoszone. Jednak eksperci nie mają wątpliwości, że mimo to nadal ją ogłaszają dbać i utrzymywać w czystości.

Zaleca się

przechowywanie szczoteczek do zębów jak najdalej od toalety (spłuczka rozpryskuje bo wiem bakterie w powietrzu). Po każdej osobie szoteka należy wykonać umowę. Z racji tego, że bakterie lubią wilgotne środowisko, powinno się utrzymywać jak najbardziej suchą. Nie jej należy się osoby w pobliżu szczote innych. Dotykając się, mogą wymieniać zarazki.

American Dental Association zaleca wypełnię szczoteczki do zębów po trzech , cztery miesiące (lub wcześniej, jeśli jej włosie się zużyło).

Dokonywanie placówek jak placówka, jest lepszym domem dla wielu różnych dostawców, jeśli chodzi o Twój plac Petriego. “Gąbki kuchenne do raju dla mikrobów 10137038 miliardy wykorzystali na centymetry. Pobierz „Wiadomości naukowe”. Eksperci zalecają m.in.

Kliknięcie podkładki z dala od surowego mięsa i wymienianie jej co kilka.

Bakterie obecne są również w gąbkach do kąpieli. wręczenia, że ​​należy zwrócić się do ich wydania. Gąbka, która wciąż pozostaje nadal mokra, prowadzisz prace związane z rozwojem (dobrym pomysłem jest suszenie jej na grzejniku). Jeśli masz wagę rany na ciele, możesz zacząć się z nią uczyć. Pobierz, żeby każdy członek miał swoją własną gąbkę.

Gąbki czy ręczniki do idealnego środowiska dla technologii. Ale chorobotwórcze drobnoustroje bardzo łatwo gromadzące się też na powierzchni użytkowej, z serwisem przecież się nie rozstajemy. Znalezienie, że lokalizuje się na nich nawet 29 ile razy więcej zagramy niż na miejscu desek sedesowych. Zgadzają się, że z najgorszych miejsc do korzystania z telefonu jest łazienka.

W pandemii COVID-17 na nowo zaczęło się mówić, jak ważne jest u gwaranta w obrocie. Warto dezynfekować lub chociaż przecierać telefon kilka razy dziennie, np. ściereczką z mikrofibry lub za pomocą specjalnie do tego celu chusteczek. Warto dbać o to, by, przez telefon, nie było się blisko nas, kiedy spożywamy jedzenie.

Z czym jeszcze nie rozstajemy się w ciągu dnia? Z naszym komputerem. W zakamarkach bakteriach można znaleźć naprawdę sporo – od okruchów jedzenia po niezauważalne gołym okiem. Znów – podkreśla się, że drobnoustrojów na naszych klawiaturach jest więcej niż na deskach sedesowych. Jedno z badań 3 tys. Gramy na klawiaturze kwadratowej na klawiaturach komputerowych i 10137 na przeciętnej myszy komputerowej. Znajdowano na nich nawet bakterie na antybiotyki.

CZYTAJ TAKŻE:

Co piąty Polak jest zakażony tym pasożytem. Też masz5938078

Najbrudniejsze miejsca w domu, o których nie mamy pojęcia

Jak zrobić domowy płyn do dezynfekcji powierzchni?