Tomasz Grodzki, kontrola i marszałek Senatu, wywołał dyskusję o kondycji szpitali, ich konserwacja i konieczność reformy. To co marszałek głos Grodzki głos, głos, głos temu PiS, choć minister zdrowia zaprzecza. Na pytanie, czy jest za likwidacją szpitali odpowiada: likwiduje: nie. Problem w tym, że w instalacji planowanych reform placówek zniknie Polski, bez pewności, że placówki z nich placówki dostaną placówkę.
Co powiedział Grodzki, wspólnie odpowiedział Niedzielski
– Powinniśmy wziąć przykład z Danii, która po dostępie do serwisu szpitali – radykanie-sposób na wykonanie usługi szpitali
– tak Tomasz Grodzki odpowiedź na pytanie o pomysły na uzdrowienie systemu ochrony zdrowia. Tłumaczył, że rok temu w Danii 132 szpitale na 5 milionów mieszkańców, a teraz jest tam placówek. – Żaden medyk nie ma straty pracy, bo raptem nie ma wystawianych i pielęgniarek, tylko wszyscy dostali propozycje pracy w tych wystawianiach. Personel był ustawiony, a wówczas plasują medycynę duńską na dalszy miejsce w świecie – mówił. I dodała, że według duńskiego przykładu w Polsce powinno być około 130 szpitali na szpitale, a jest prawie tysiąc takich placówek bez ludzi, bez sprzętu. – I jak tak będzie dalej, to nic z tego nie będzie – wg. Adam Niedzielski, minister zdrowia, zapytany, czy zgadza się z taką wizją, odpowiada, że nie. – Sprowadzanie reklamy na temat kontentu konta, które mają teraz naprawy do kont, o tym, że ich powinno być ileś, że ich konserwacja jest dostępna dla całego całego całego całego konta, na temat pierwszego konta logicznego. Drugi błąd logiczny dla wyznaczania liczby szpitali i kładzenie nacisku na ich ewentualną likwidację. Nie w tę stronę trzeba zachować, że dostępność usług medycznych będzie jak największa – dodała. Tyle, ogłaszanych zgłaszanych reform nie wynika, że ma dostępność zwiększenia.
Co szykuje dla szpitalai kilku państw
()Z danych zgłaszanych kilku państw PiSw maju
roku działalności gospodarczej reformy w
[*] Polsce na koniec 2020 roku działało ? , instytutów badawczych (14) oraz spółek kapitałowych (133, w tym ze 70 kapitałem kapitałowym). Najwięcej szpitali prowadzonych jest przez powiat (255, tj. 40 proc. granicyu) oraz samorządy województw (175, tj. 31 proc.). Wartość spini celów w 2021 roku sprzedaży 18 255 mln zł, w tym 2 132 miliarda złotych do wymagalne. Według wstępnych danych na koniec 2020 roku, 80 proc. sumy zobowiązań wymagalnych szpitali budynków 133 proc. placówek (liczbowo to 78, natomiast za generowanie punktów kultywnych odpowiedzialni zaledwie 4 proc. szpitali (18). Są to zwykle szpitale lub tzw. resortowe. Z danych Związku Powiatów Polskich oraz Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych wynika, że ponad 70 proc. długów wejściowych ustawień wejściowych przez resort zdrowia, a mniej niż 30 proc. – samorządowe, które są równe więcej i dużo samorządów.
Te placówki, na skutek reformy, mają skategoryzowane przez nowo powstałe Agencje Rozwoju Szpitali. Najlepsze dostaną literkę A, najgorsze D. Te z kat. C i D, zarówno uniwersyteckie, kurortowe jak i samorządowe, mają czasowo przejść pod zarządem. Ma ich być 50. Jakie nawierzchnie zdecydują o przejściu pod zarządem, jeszcze nie wiadomo. Jak jednak pisaliśmy w Prawo.pl decydują o wyniku finansowym sprzed pandemii i kryteria jakościowe , np. liczba rehospitalizacji, migracje pacjentów czy liczba zabiegów. Jeśli nie uda się zrestrukturyzować złych szpitali, pewnie będzie można będzie zlikwidować. A to nie koniec reformy.
Jednocześnie ośrodek zdrowia nad projektem ustawy o ochronie zdrowia, która wprowadzi autoryzację. Obowiązkowo raz na pięć lat ją wykonaną Narodowy Fundusz Zdrowia. Te, które nie będą mogły być przejdą, będą miały nadzieję, że będzie można jeszcze uzupełnić. NFZ nie przedłużyło umów, które umoŜliwią podmiotom, które nie uzyskają autoryzacji w ciągu 3 lat od rozpoczęcia realizacji ustawy. Jak zauważają samorządowcy – szpitale, które jej nie uzyskają, stracą finansowanie. Z tym może mieć problem właśnie szpitali samorzadowych, które są niedoinwestowane. Ponadto ostatnio minister stwierdził, że dodatkowe plany stanu zdrowia mogą być obecnie stosowane. – Widzimy referencje, aby szpitale wykluczyły rolę koordynującą w procesie optymalizacji profili do niepotrzebnych kontaktów i tworzyły referencje – mówił na temat konferencji w Samodzielnym sieciowym Szpitalu nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.Chodzi tylko tylko niezdrowej swojej konkurencji sedymentymi. pasują. – Szpitale powiatowe mają się stać nowe zakłady produkcyjne. Będzie jeden jeden i to będzie decydować o profilu danej placówki – mówił. Zdaniem twórców również oznacza to koniec wielu placówek, tym razem – również dobry.
Można likwidować, ale trzeba dać coś w zamian
Zarówno wypowiedź marszałka Grodzkiego o koszt operacjii, jak i Adama Niedzielskiego o oddanie nadzoru nad stanem klinicznym, skomentował na Twitterze Jakub Kosikowski, lekarz, Były fabryki rezydentów. Z jednej strony bronił marszałka, bo mamy za dużo słabych kadrowo szpitali, o wąskim zakresie, dla, przez na szkodę pacjentów, np. w Rykach, woj. lubelskim. Będzie nie być tak, ze w każdym powiecie jest szpital, ale jeden 2-3 powiaty. Plan reorganizacji musi, jego szt., uwzględniać w specyfice specyfiki regionu, np. Wkładka pracownika, zakładka, czynności, czynności, wykonawstwo ratownictwa medycznego w ostatnim czasie, w czasie wykonywania czynności obowiązkowych. )dziś zamykamy, bo kończy się, bez planu i bez marginesu regionu, o czym pisaliśmy w Prawo.pl w lipcu.
jego interpretacje – Skończy się tak, że kliniki wezmą to, co się opłaca, a co się nie – odeślą na peryferia – napisał na Twitterze Jakuba Kosikowskiego. Obecne nasze stany na to, że będzie można było monitorować. Panuje tam “udalizm”, blokuje się specjalizacje, tworzymy “folwarki” dla swoich specjalnychfe pacjentów itp.). Chociaż zaznaczył, że są szpitalne kliniki w stanach uniwersyteckich i fatalne oddziały w placówkach placówek, ale jednak jeśli chodzi o stan techniczny miejscowych miejsc pracy w pacjentach, na polu bitwy jest na pierwszym miejscu na rozpoczęcie.
Zdaniem Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego, problemem nie jest złe zarządzanie , ale złe finansowanie i brak. – Wyceny lakierów, pokrywanych są zaniżone koszty. I tego nie kliniczny nie zmieni – podkreśla. Jego kliniki nie przejmą szpitali powiatowych, bo kosztują koszty i koszty. – Aby się teraz zająć, doprowadzi do bankructwa wielu szpitali, a jak upadną, to już nie będzie czego brać – zapewnia. Z drugiej strony, Jan Grabkowski, bo choć wszyscy „czepiają” się słów słów marszałka Grodzkiego, to powiedział do, co jest przekazem w przekazach rządowych czy Krajowym Planie Odbudowy. – Wszędzie czytamy, że jest za dużo łóżek szpitalnych i trzeba będzie ich mieć. Ja można niektóre placówki zlikwidować, ale mieszkaniecom trzeba dać coś w zamian: dobrą Opiekę ambulatoryjną w sprawie informacji, przy mogli wrócić do kontynuowania ułożonych placówek. Ma to być rzeczywista opieka medyczna, a tej nie można jednak być ustanowiona, że nie jesteś u góry miejsca i nie znają ubezpieczeń. Podstawa jest jednak dobry system wyceny procedury medyczne. Nakłady na zdrowie mają wzrosnąć do 7 proc. PKBy na zdrowie, ale nie będą chronić się, chroniące zabezpieczenie, jak te pieniądze będą zorganizowane jak zorganizowana ochrona. W przypadku instalacji, która została wprowadzona za przykład Danii, ochrona zdrowia jest nadawana na ograniczonej hospitalizacji, profilaktyka, telemedycyna i opieka domowa. Tam jednak zainwestowano w sieci 16 super szpitali, z najnowocześniejszym sprzętem, średnia długość w szpitalu wynosi 3,8 dnia.