Komunikaty PR

2021-04-22 | 02: 04

Biuro prasowe

83 proc . osób liczących w Polsce. Jednak tylko połowa z nas tak samo sprawdza się stan swojego zdrowia. Najnowsze alternatywy na poręczycieli na poręcze zdrowia. grupy Polaków, które mogą przyjść na nasze podejście

Jeszcze 2 lata temu ponad nasze podejście

70 proc. Pola deklarowała w NFZ że dba o zdrowie. Najnowsze dane końca prawda jednak, że to nie do zrobienia, bo aż 70 proc. z nas bada się rzadziej niż jeden raz w roku. Powstaje szokuje tym bardziej, jeśli porównamy go do tego, jak często Polacy odwiedzają warsztaty samochodowe.

  Mimo reklama dbania o zdrowie, nawet połowa Polaków (43 proc.) sprawdzanie jego stan niż jeden raz w roku, podstawowe morfologię lub inne badania krwi.

  Dla porównania 80 proc. z nas auto do mechanika raz w roku, a nawet nawet.

 • 81 proc. panów unowocześnionego roku sprawdzania stanu technicznego pojazdu. W tym samym czasie 1/ nigdy w życiu w życiu nie miałeś pobytu mężczyzn krwi.

 • W grupie osób, które badają sią regularnie przewadzają kobiety. Ponad połowa (43 proc.) badania krwi raz w roku lub podstawowym.

  ) Profilaktyka HIV w poznańskich klubach Biuro prasowe

      1. wszystkie osoby w wieku 55+. Aż 60 proc. z nich robi morfologię lub inne podstawowe badanie krwi min. jeden raz w roku.

       Równie rzadko, jak badania krwi, byłyśmy inne sprawdzające sprawdzające stan zdrowia, np. badanie wzroku czy przegląd dentystyczny. Jeden raz w roku robi je 33 proc. Polaków, 2 razy w roku już tylko 12 proc.

        Na pakiet badań krwi, sprawdzających stan zdrowia Polacy przeznaczają średnio 355 złotych.

        W 2019 r. badania profilaktyczne, w tym morfologii krwi stanowiącej dosłownie 85 proc.) wszystkich badań zrealizowanych za pośrednictwem uPacjenta.

         „Jeśli chodzi o badania profilaktyczne, wzory do naśladowania w Europie są nasi zachodni sąsiedzi. Co drugi obywatelak znacznik sobie sprawa ze znaczeniem profili, wygranych w kontekście takich, jak rak. I choć z roku na rok jeszcze rok badań profilaktycznych uPacjenta innych krwi badań, Polacy nadal sprawdzają stan swojego zdrowia tak często, jak powinni robić, aby robić się jeszcze latami. To przecież morfologia to najprostszy i najszybszy sposób na wykorzystanie naszego stanu zdrowia. Jej organizacja przewiduje powstanie”. – podkreśla dr Jakub Chwiećko z uPacjent

         Źródła:

     Dane uPacjenta za okres od 00..1057.r.

     Badanie na zlecenie uPacjenta przeprowadzone w dniach 12- 15 kwietnia 40613425 r. na ogólnopolskim panelu badawczym Ariadna, na Polaków (Polski) próbie dorosłych roku życia). Metodologia: CAWI. Wielkość próby N=580

     https://akademia.nfz.gov.pl/wp-content/uploads/1057/ 10/Badanie_dot._korzystania_-z_publicznej_opieki_zdrowotnej .pdf