Illustration of puzzle pieces in two brains; concept is two people with different ideas talking and agreeing on some ideas

W te święta wielu z nas dyskutuje z bliskimi na tematy, które jeszcze rok temu wydawały się niewyobrażalne. – Co masz na myśli, mówiąc, że nie przychodzisz do domu kuzyna na przyjęcie świąteczne? Jeździmy tam od 20 lat! ” „Powiedz mi, dlaczego powinienem nosić maskę we własnym domu!”

Jeśli spodziewasz się trudnych rozmów na temat planów podróży (lub braku podróży) i środków ostrożności związanych z pandemią dla wszelkiego rodzaju zebrań, oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w komunikowaniu się z własnymi potrzebami, jednocześnie pokazując rodzinie i przyjaciołom, że na nich zależy.

Jak otworzyć drzwi do dyskusji – i kiedy

Sukces wynika z tego, jak i co z komunikacją.

Najpierw zdecyduj, który sposób komunikacji jest najlepszy dla tego tematu i ukochanej osoby . Czy e-maile mają trochę czasu i miejsca na przetworzenie, a następnie udzielenie odpowiedzi, czy też jest to zbyt bezosobowe? Czy Zoom wezwałby dalej jako połączenie i szansę na podzielenie się pytaniami i przemyśleniami w tej chwili? Czy może dodaje niepożądanej warstwy podatności na widzenie i bycie widzianym? A co z rozmową telefoniczną lub, jeśli to możliwe, rozmową osobistą? Strategiczne podejście do swojego podejścia, biorąc pod uwagę to, z kim planujesz rozmawiać, może mieć duże znaczenie.

Po drugie, pomyśl o wyczuciu czasu. Chociaż wielu z nas uważa, że ​​lokalne ograniczenia i zalecenia dotyczące bezpieczeństwa zmieniają się co tydzień lub nawet codziennie, im szybciej możesz podjąć decyzję dotyczącą planów urlopowych, tym lepiej. Świąteczny posiłek lub spotkanie rodzinne nie jest łatwym przedsięwzięciem nawet w najlepszych chwilach, więc wczesne komunikowanie się oszczędza niepotrzebny stres wokół. Czekanie na rezygnację do ostatniej chwili prawdopodobnie nie tylko rozczaruje gospodarza, ale może również wywołać uczucie złości lub zgorzknienia.

Uzgodnij podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa COVID

Jeśli planujesz uczestniczyć w spotkaniu, nawet zwykłym spacerze lub jakimkolwiek spotkaniu osobistym, rozsądnie jest wcześniej uzgodnić normy bezpieczeństwa, które są akceptowalne dla wszystkich. Jeśli spróbujesz uporządkować noszenie maski i odległość od siebie po przyjeździe, istnieje szansa, że ​​zapiekanki (i ciepłe uczucia) będą zimne, zanim osiągniesz porozumienie. Jak długo czekać, zasady bezpieczeństwa żywności i poziom komfortu przy podejściu innych ludzi do bąbelków i bezpieczeństwa COVID są również ważne.

Ludzie rzadko widzą wszystko „oko w oko”; po prostu muszą czuć się komfortowo z podstawowymi zasadami, na które z szacunkiem mogą się zgodzić. Wiedz, że jeśli jesteś w mniejszości podczas negocjacji przed wydarzeniem, możesz zdecydować, czy postawić się w sytuacji, która może być dla ciebie nadmiernie stresująca lub niebezpieczna.

mogą być trudne rozmowy, dlatego ważne jest, aby z wyprzedzeniem jasno określić, jakie wiadomości chcesz przekazać. Wyzwaniem w tamtych czasach jest to, że chociaż „trzymam się z daleka” lub „trzymam się sześć stóp dalej” może być pomyślane jako wyraźne przesłanie miłości i troski, mogą nie być odbierane w tym samym duchu.

Zacznij od miłości – „Naprawdę chciałbym być razem w te wakacje” lub „Naprawdę chciałbym móc cię przytulić” – i podziel się uzasadnieniem swoich decyzji w prosty, jasny i pewny sposób Jeśli możesz. Przyjmowanie mniej osobistego i bardziej obiektywnego podejścia może pomóc zminimalizować rozczarowanie, zranienie lub złość drugiej osoby: „Jako pracownik pierwszej linii, mam pewność, że nie jestem skłonny ryzykować zarażenia kogokolwiek z was” w porównaniu z „Jestem wyczerpany pracą w szpitalu i nie mam energii, by poradzić sobie z dynamiką naszej rodziny, kiedy wszyscy się spotykamy”.

Przyjmij do wiadomości inne punkty widzenia i poglądy na ryzyko osobiste

W tych rozmowach ważne jest również uwzględnienie innych punktów widzenia. Żaden z nas nie ma doskonałych informacji, które mogłyby kierować naszymi codziennymi decyzjami dotyczącymi ryzyka w erze COVID. Każda osoba ma inne potrzeby, pragnienia i tolerancję ryzyka. Nie chodzi o zmianę przekonań innych, ale o możliwość stworzenia przestrzeni, która zachęca do ciekawości i zdrowych rozmów, które mogą prowadzić do większego poczucia wzajemnego szacunku i zrozumienia, kiedy skończysz. („Czułbym się bezpieczniej będąc na zewnątrz niż w pomieszczeniu. Myślisz, że jest sposób, aby to zrobić?” Lub „Ponieważ testy są bezpłatne w mieście, zastanawiam się, czy każdy z nas mógłby zostać przetestowany na krótko przed spotkaniem. Co o tym myślisz? ”) Czasami może to prowadzić do twórczych wyników, które działają dla każdego. A czasami dobrze jest zgodzić się nie zgodzić.

Ostatnia myśl: nic nie trwa wiecznie. Kiedy możemy spojrzeć z dłuższej perspektywy – że te trudne decyzje i rozmowy wokół zgromadzenia są dopiero teraz – ta świadomość może pomóc nam być bardziej delikatnym dla siebie i dla siebie nawzajem. Będą inne święta i spotkania oraz powody, by ponownie być w bliższej społeczności. Dopóki to się nie stanie, wdzięczność za to, co dobre w naszym życiu, akceptacja tego, co nie jest i umiejętność angażowania się w relacje z najlepszymi intencjami będzie nas prowadzić.