Pamiętam wiele lat temu, kiedy po raz pierwszy zacząłem to robić, szukałem składników produktu reklamowanego, aby spowodować utratę wagi. Ponieważ tak naprawdę byłem bardzo podejrzliwy co do powodów, dla których składało się ze składników produktu wieloskładnikowego.

Niedawno omówiłem SeroVital, suplement diety reklamowany w celu zwiększenia własnej produkcji ludzkiego hormonu wzrostu (HGH). Odkryłem, że doktor Oz faktycznie doradził suplementy z tymi 4 aminokwasami: glicyną, ornityną, argininą i lizyną. SeroVital składa się tylko z 2 z nich. Ponadto SeroVital składa się ze sproszkowanej japońskiej kocimiętki ( Schizonepeta tenuifolia ). Dlaczego wybrali różne aminokwasy niż doktor Oz? I dlaczego, u licha, zawierają zioło? „Wygląda na to, że ma pewne wybiórcze działanie przeciwzapalne”, jednak nie ma innych naukowo potwierdzonych zastosowań W artykule na temat chińskich ziół stwierdzono, że jest on użyteczny leczenie przeziębienia i grypy oraz eliminacja „wiatru”. Nie znalazłem żadnych dowodów na to, że zwiększa on HGH lub ma działanie przeciwstarzeniowe. Jak oczekujesz, że projektanci SeroVital dodają obraz do wydajności swojego przedmiotu?

Również natknąłem się na produkt na PatchMD , który zawiera oświadczenia przeciw starzeniu się dla witamin A, C, D, B3, B6, B9, kurkumina, ekstrakt z goździków, ekstrakt z korzenia imbiru, ekstrakt z agrestu indyjskiego, L-karnityna, CoQ 10, resweratrol, cholina, glutation, NAC i kwas alfa-liponowy. Twierdzą, że wszystkie te aktywne składniki są wspierane przez naukę ze względu na ich działanie przeciwstarzeniowe, ale jest to prawdziwy odcinek, oparty ogólnie na ich domach przeciwutleniaczy i przeciwzapalnych.

Dlaczego twórcy lipo-flawonoidów przewidują, że ich mieszanina wyleczy szum uszny?

Potem jest Super Brain Renew , nootropowy zaprojektowany w celu zwiększenia pamięci, skupienia, przejrzystości i nastroju. Zawiera „niezbędne 5” wspomagające mózg składniki odżywcze (DHA Omega 3, Huperzine A, fosfatydyloseryna, ekstrakt Bacopa i N-acetylo-L-tyrozyna). Ważne dla nich nie wystarczy. Należą do nich witaminy A, C, D, E, B-1, 2,3,5 i 6, kwas foliowy, biotyna, wapń, żelazo, magnez, cynk, selenometionina, miedź, mangan, chrom, molibden, potas i 692 mg zastrzeżonej mieszanki 19 (!) inne składniki (zioła, minerały, ekstrakt z zielonej herbaty i wiele więcej). Inny produkt, Mind Laboratory Pro , zawiera tylko kilka z tych składników odżywczych, ale składa się z wielu innych, w tym cytykoliny, grzyb lwa włoskiego, ekstrakt z kory sosny morskiej, witamina B 12, i inni. Czy stosują zasadę „im więcej, tym lepiej”. Czy uważają, że sama różnorodność składników zrobi wrażenie na klientach? Jak się spodziewasz, że różne nootropiki planowane dla tej samej funkcji stworzyły tak różne listy składników?

  Jak wybierają?

 • Widzę takie rzeczy wszędzie. Naprawdę większość suplementów diety zawiera pojedyncze aktywne składniki; ale znakomita liczba z nich to potpourri witamin, minerałów i ziół. Nie mogę zrozumieć, w jaki sposób wybierają komponenty, które mają umieścić w swoich produktach. Moja kreatywność jest szalona. Czy wrzucili trochę witaminy B9 tylko dlatego, że musieli spożywać nadmiar zapasów, które pozostały z poprzedniego przedmiotu? Czy poprosili niewykwalifikowanych ludzi o burzę mózgów, umieszczenie wszystkich sugestii na tarczy do rzutek i rzucanie w nią lotkami? Czy liczą na instynkt czy marzenia? Czy korzystali z wahadła lub wędki? Czy nie zgodzili się i poprosili dozorcę o arbitraż? Czy poniosły koszty każdego aktywnego składnika („Ten jest tani i nie zaszkodzi wrzucać niektóre”)? Czy rozważali skutki uboczne lub interakcje z innymi lekami? Jeśli chcą przeciwutleniaczy, dlaczego wybrali te konkretne, a nie inne? Potrafię wymyślić wszelkiego rodzaju dziwne sytuacje i jestem pewien, że Ty też.

  Nie mam bezpośredniego obrazu, że decyzje te opierają się na doskonałym dowodzie naukowym, ale jednostki rzadko kiedy robią rzeczy bez żadnego czynnika. Prawdopodobnie mają jakieś uzasadnienie, by zweryfikować swoje opcje we własnych umysłach. Chciałbym zrozumieć, co to za rozumowanie. Bardzo chciałbym zrozumieć ich myślenie. Och, być muchą na ścianie podczas sesji planowania! Chociaż nie byłoby prawdopodobne przekazanie żadnych korzystnych informacji na temat samych składników aktywnych, może być bardzo zabawne i może zapewnić wgląd w ludzkie zachowanie. Może też ujawnić, które firmy faktycznie wierzą w swoje produkty, a które składają się z oszustów, którzy celowo oferują produkty wyłącznie w celu zarabiania pieniędzy poprzez oszukiwanie opinii publicznej.

   Wiele aktywnych składników jest często dostępnych

   Nie oznacza to, że kilka składników aktywnych nigdy nie jest uzasadnionych. Oto niektóre z powodów, dla których lekarze naukowi mogą chcieć łączyć leki:

Jeden może nie być wyjątkowo wydajny, a dwa mogą mieć wpływ addytywny (2 2=4). ) Kiedy mieszanka składników aktywnych lub ekstrakt roślinny jest sprawdzana łeb w łeb w porównaniu z pojedynczym składnikiem aktywnym, pojedynczy składnik aktywny zwykle działa po prostu. I może nawet działać znacznie lepiej z powodu niepożądanych składników aktywnych w roślinach. Jeśli leki mają szkodliwe działania niepożądane, łączenie leków może pozwolić na zmniejszenie dawki każdego z nich, aby uniknąć toksyczności. Jeśli klientowi brakuje składnika odżywczego, leczenie może być bardziej skuteczne po skorygowaniu niedoboru. Dodanie większej ilości składników odżywczych dla klientów, którzy nie mieli niedoborów, nie byłoby korzystne. Leki można przepisywać niezależnie, jednak połączenie ich w celu zmniejszenia różnorodności tabletek może zwiększyć wygodę i zgodność. )

Gdy komponenty są zintegrowane, nie ma gwarancji, że kombinacja będzie działać znacznie lepiej, i zawsze istnieje możliwość, że miks może mieć nieoczekiwane efekty. Jeśli wystąpi niekorzystna reakcja na mieszankę, ustalenie, który składnik jest odpowiedzialny, może być trudne.

  Wniosek: Uwaga kupującego

  Powinniśmy stale krytycznie wierzyć w roszczenia dotyczące jakiegokolwiek leczenia i powinniśmy stale prosić o dowody; jednak szczególnie podejrzane są suplementy diety zawierające wiele składników. Jedynym renomowanym sposobem na sprawdzenie, czy leczenie jest bezpieczne i skuteczne, jest sprawdzenie go w kontrolowanych badaniach klinicznych. Badania naukowe są kosztowne; ale może to doprowadzić do zatwierdzenia przez FDA, więc produkty mogą być sprzedawane jako leki, a nie jako suplementy diety. Wobec braku wystarczających dowodów, przyjmowanie suplementów diety jest ryzykowne, szczególnie dlatego, że stwierdzono, że niektóre produkty zawierają zanieczyszczenia, takie jak metale ciężkie, zanieczyszczenia, a nawet leki na receptę.

  Nie mogę przestać się zastanawiać, dlaczego wybrali każdy składnik aktywny. Bardzo chciałbym być tą muchą na ścianie! Wtedy mucha nie mogła nikomu powiedzieć, co usłyszała.

Dowiedz się więcej