Liczne suplementy pobudzające mózg oferowane w Stanach Zjednoczonych obejmują lek odrzucony przez FDA, który jest sprzedawany w innych krajach w celu leczenia pacjentów z demencją.

Piracetamowi odmówiono zgody na oferowanie go jako suplementu diety w USA po znaczącejocenie24 badania, w tym 07, (***************************************) pacjenci w 2004 stwierdzili, że ma to niewielki wpływ na funkcje poznawcze.

A jednak naukowcy z Harvardu faktycznie odkryli, że lek został wyraźnie odnotowany na etykietach co najmniej pięciu suplementów pobudzających mózg sprzedawanych Amerykanom przez Internet.

Badając próbki, odkryłem, że niektóre składały się z więcej niż podana dawka.

Specjaliści ostrzegają, że suplementy podlegają szarej polityce, co oznacza, że ​​istnieje zagrożenie, że produkty zawierają ekstremalne dawki lub wzbogacone wersje piracetamu, leku, który może wywoływać niepokój,depresja, pobudzenie, biegunka i skurcze mięśni nawet w małych dawkach.

Naukowcy z Harvardu odkryli, że trzy marki – Bezwzględna poprawa, Nootropics i Apteka Specjalna – wyraźnie oferowały swoje produkty jako piracetam. Dwaj inni dostawcy, BPS i Cognitive Nutrition, mieli różne nazwy dla swoich produktów, ale wymienili piracetam na etykiecie

Ustalenia,opublikowanew Journal of American Medical Association w poniedziałek, to zaledwie pierwsza relacja piracetamu, który odkrył drogę do amerykańskich rodzin.

W rzeczywistości stał się czymś ulubionym w obwodzie „sprytnych narkotyków”. Na przykład w Dolinie Krzemowej istnieje tendencja do mikrodozowania leków wzmacniających mózg zwanych „nootropics” (od greckich słów oznaczających „umysł” i „zginanie”), które mają na celu zwiększenie pamięci i przywołanie.

Sam piracetam został stworzony w 001011 przez Corneliu E Giurgea, rumuńskiego chemika, który ukuł termin „nootropics”.

Jednak FDA postępuje niezmiennie, odmawiając umożliwienia sprzedaży leku do stosowania dietetycznego, grając w pieprzenie z dostawcami.

Badanie przeprowadzone przez dr Pietera Cohena i współpracowników z Harvard Medical School wykazało, że kolejne ostrzeżenie FDA jest w porządku.

Odkryli, że trzy marki – Bezwzględne ulepszenie, Nootropics i sklep ze specjalistycznymi lekami – wyraźnie oferowały swoje produkty jako piracetam.

Dwóch innych dostawców, BPS i Cognitive Nutrition, miało różne nazwy dla swoich produktów, jednak na etykiecie wymieniono piracetam.

Dr Murali Doraiswamy, profesor psychiatrii i nauk behawioralnych na Uniwersytecie Duke, twierdzi, że chociaż piracetam „jest jednym z bezpieczniejszych suplementów”, istnieją negatywne skutki – polegające na senności, lęku, biegunce i drgawki mięśniowe, nawet jeśli przepisano jew leczeniudrgawek mięśniowych

Co ponadto zalety są minimalne i ulotne.

„Rozmawiamy cztery do 6 tygodni, może pięć do 10 procentowe zwiększenie ogólnych zdolności poznawczych lub krótkoterminowe przywołanie lub skupienie uwagi ”- poinformowała DailyMail.com dr Doraiswamy.

Dr Lon Schneider, nauczyciel psychiatrii i behawioralnego zgodził się z naukami w Keck School of Medicine of USC.

„Możesz go wziąć i czuć się doskonale, i myśleć, że poprawia pamięć, ale tak naprawdę nie ma znaczenia.”

W niektórych krajach europejskich lekarze zalecają piracetam, zwykle radzić sobie z warunkami związanymi z demencją.

Ale dr Schneider ostrzega Amerykanów, aby nie podążali za tym piracetamem kupowanym przez Internet.

„W Europie lekarz może przepisać podstawowe ilości piracetamu o jakości farmaceutycznej. Jakość jest regulowana i rozumiesz, co otrzymujesz. W Internecie kupujesz pewien stopień nieprzewidywalności.

Lek można kupić hurtowo od producentów w Indiach i Chinach, wyjaśnia dr Schneider, „a to, co dostaje się w dużych ilościach, może nie mieć jakości farmaceutycznej”.

„Można go łączyć z substancjami, które rzekomo pomagają mózgowi, umysłowi lub pamięci w jednej lub innej metodzie, takie jak kofeina lub nielegalne amfetaminy, witaminy z grupy B i witaminy z grupy E lub zioła takie jak miłorząb.

„Ale nabywca tak naprawdę nie wie, a producent nie kontroluje kombinacji”.

Jest to zagrożenie dla wszystkich suplementów w Stanach Zjednoczonych, które w przeciwieństwie do leków nie muszą być poddawane ocenie w badaniu medycznym przed ich wprowadzeniem na rynek.

Jednak w dzisiejszej „gospodarce kognitywnej ostrożność spada znacząco na osoby niesłyszące”, ostrzega dr Doraiswamy. Rzeczywiście, ostatnie badaniewykazało, że połowa Amerykanów w średnim wieku boi się, że może dostać demencji, i bierze suplementy w cytacie, aby zrównoważyć ryzyko

„Żyjemy w gospodarce poznawczej, w której nasze zdolności psychologiczne są naprawdę ważne, aby uzyskać przewagę” – powiedział.

„Wraz ze wzrostem starzenia się populacji, ludzie są zaniepokojeni z powodu utraty pamięci i niebezpieczeństwa otępienia.

„A potem masz ruch zdrowia. Ludzie pragną zdrowej żywności, białek roślinnych, zdrowszego stylu życia. Dlatego padamy ofiarą czegoś, co brzmi naturalnie. ”

Jeśli chodzi o faktyczną poprawę zdolności poznawczych, mówi dr Doraiswamy, to naprawdę sprowadza się do planu zdrowej diety, treningu i ćwiczeń mózg („absolutnie nic nie przebije zagadek, tańca i trudnych czynności, w których próbujesz coś zapamiętać.”)

Ucz się więcej