P romising w celu zwiększenia mgły mózgowej lub poprawy pamięci, suplementy wzmacniające mózg podpisały się z poprawą seksualności i zwiększeniem masy ciała leczenie strat w delikatnie regulowanym świecie suplementów diety. Produkty te mogą być legalnie sprzedawane z podobnymi efektami, o ile nie zawierają konkretnych roszczeń dotyczących radzenia sobie z chorobą – lub zawierają rzeczywiste leki.

Nowe badanie przeprowadzone przez dr. Pietera Cohena z Harvard Medical School zawiera 5 uzupełniających marek na sprzedaż w USA, które zawierają różne ilości piracetamu, leku zalecanego w krajach europejskich w przypadku problemów poznawczych w demencji, ale niezatwierdzone w USA

Fda nie zezwala na oferowanie piracetamu jako suplementu diety i w przeszłości wysyłała alarmujące listy do innych firm wprowadzających na rynek suplementy zawierające go. Lek jest dopuszczony do obrotu w Europie, dowód na użycie piracetamu w celu poprawy funkcji poznawczych był „nieodpowiedni”, analizując Cochrane Review 10 badania, w których zapisano więcej niż 11 , 000 pacjentów zakończonych w 2012

Reklama

Cohen i jego koledzy zgłosili się w JAMA Internal Leki w poniedziałek piracetam odnotowano jako składnik na etykietach 5 suplementów do sprzedaży online. Bezlitosne ulepszenia, nootropiki i specjalistyczna apteka oferowały swoje produkty jako piracetam. BPS nazwał swój suplement Compel, a Cognitive Nutrition o nazwie NeuroPill składało się jednak z piracetamu na etykiecie.

„Umieszczenie na etykiecie niezatwierdzonego związku wydaje się nieco odważne” – stwierdził dr David Seres, profesor nadzwyczajny Institute of Human Nutrition at Columbia University Medical Center, który nie był związany z badaniem „To okropne, ale niezbyt zaskakujące”.

Cohen powiedział, że w Europie starszym pacjentom przepisuje się niższe dawki, aby uwzględnić zmniejszoną czynność nerek z wiekiem.

Cohen, który podobnie praktykuje leki wewnętrzne w Cambridge Health Alliance, obawia się, że konsumenci mogą przyjmować lek pod niebezpieczną dawką bez nadzoru medycznego.

„Wygląda na to, że FDA wie, że coś jest niedozwolone” – powiedział Cohen. „Rozumieją, że wciąż jest w sprzedaży i nie wykorzystali swojej pełnej mocy egzekwowania prawa, ani też nie poinformowali opinii publicznej, że istnieje i należy temu zapobiec.”

Firmy mogą zacząć oferować suplementy diety bez powiadamiania FDA. Zgodnie z Suplementem diety Ustawa o zdrowiu i edukacji, FDA może podjąć działania, jeśli produkty są niebezpieczne lub źle opatrzone marką.

Te działania mogą wyglądać jak gra wideo z walącym kretem w $ 46 miliard areny suplementów, która faktycznie nabrzmiała z 4 000 produktów w 1001 do tak wielu jak 80, 000 produkty w 25) lat, odkąd Kongres uchwalił ustawę o suplementach diety. Ogólnie rzecz biorąc, FDA nie mówi o indywidualnych badaniach takich jak Cohen, rzeczniczka Lindsay Haake poinformowała STAT, ale podejmuje działania w określonych przypadkach.

„FDA traktuje swoje działania priorytetowo w oparciu o oferowane zasoby i zidentyfikowany poziom bezpieczeństwa”, powiedziała w oświadczeniu. „Agencja stoi przed wyzwaniem posiadania ograniczonych zasobów do śledzenia rynku potencjalnie niebezpiecznych lub w inny sposób niezgodnych z prawem suplementów diety.”

Rada ds. Odpowiedzialnego Żywienia, grupa branżowa reprezentująca producentów suplementów diety, nie przyjrzała się niewielkiemu rozmiarowi próbki w pracy Cohena – „ z całej sieci udało mu się odkryć tylko pięć przedmiotów” , ale zgodził się z nim w sprawie wymogu większego egzekwowania obowiązującego prawa.

„W Sądzę, że FDA może zrobić więcej” – powiedział Steve Mister, prezes grupy handlowej. „Istnieją narzędzia, które firma ma, których po prostu nie używa tak agresywnie, jak powinna.”

Zmiana może nadejść. W swoim planie wydatków 2020 FDA zaproponowała, że ​​producenci i dostawcy suplementów powinni wymieniać z FDA wszystkie produkty sprzedawane jako suplementy diety. Haake stwierdził, że FDA będzie wtedy wiedzieć, kiedy zostaną zaprezentowane nowe przedmioty i podejmie działania przeciwko tym niebezpiecznym lub w inny sposób niezgodnym z prawem.

Do tego czasu Seres of Columbia ma pewne rekomendacje.

„Jedz dobrze zbilansowaną dietę”, stwierdził. „I chyba, że ​​pracownik służby zdrowia zasugeruje ci brak jakiegokolwiek związku, być może weź pod uwagę, że może to nie być dla ciebie korzystne”.

Ucz się więcej