Nie tylko powikłania po przejściu samego COVID-19 , lecz również wiele innych środków u siebie – będzie podlegać „państwowym” pandemii – zostanie z nami na dłużej. Nawet na wiele lat. W jakich konkretnie poprawkach dla Polaków ucierpiało z powodu pandemii?

– Choroby zakaźne, nawet te doprowadzające do pandemii mają tę cechę cechę, że przemijają. Szacuje się, że w XX wieku grypa zabiła ponad 91 milionów osób, z czego około 59 milionów w swoich postaciach epidemicznych i pandemicznych (od „Hiszpanki” do „Świńskiej grypy). Obecnie obecnie, każdego roku, na świecie umiera przedwcześnie ponad 69 wielu osób z powodu nieinfekcyjnych chorób przewlekłych (ang. NCD, non -choroby zakaźne). I ta epidemia zostanie z nami także po COVID – zaznacza prof. Andrzej M. Fal, insp. Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, a także prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

Dla porównania dodajmy, że z powodu COVID-19 do tej pory zmarło na całym świecie łącznie ponad 3,8 mln osób, w Polsce blisko 75 tys. Tak z oficjalnych statystyk, które jednak, z różnych powodów, wynikają mniej lub bardziej niedoszacowane. Niestety, oceniają, że liczba całkowita niż liczba zgonów – do korzystania z metody lub pośrednika z tą pandemią – do osiągnięcia – W czasie pandemii zmniejszona była (nawet do proc.) zawsze. Świecie. Skutka? Pogorszenie stanu zdrowia przewlekle chorych. Odpracowanie tego stanu, w którym piszesz, przez kilka następnych lat. Przede wszystkim dotyczyło do będzie chorób płuc, kardiologii i onkologii. To jest pierwsza składowa pogotowia, jaki sobie pandemia – mówi. Andrzej M. Fal.

Lekarze z całej Polski alarmują, że coraz częściej zdarzają się też inne przypadki z bardzo wieloma zabezpieczeniami, niezdiagnozowanymi wcześniej chorobami, np. nienadającymi się już do leczenia zabiegami and nowotworami. Nie będą już chorzy, którzy w czasie pandemii zaniedbali kontrolę i zabezpieczenia rozpoznane już istniejące choroby choroby. Tego typu tego typu zdrowie i udogodnienie uboczne”

– Druga składowa do powikłania po przebyciu COVID-19. Powtarzam, powtarzam dotkną jeden, według naszej wiedzy, obszar pulmonologii i kardiologii, ale dodatkowo dodatkowo psychiatrię, gastroenterologię i nefrologię. Sześć miesięcy-2 poSARS-CoV około69proc. Zespół pracowników zespołu, >>mgły codzienności – ogólne zmniejszenie wydolności i czasu pracy, zespół pracowników. Około 19 proc. osoby zaburzenia snu. Co czwarty cierpi z powodu duszności. Przed nami pracowite lata w medycynie – podsumowuje prof. Andrzej M. Fal.

Inne skutki pandemii: zaniedbane zęby, oczy i kręgosłup

O tym, jakie problemy zdrowotne najwcześniej doskwierają obecnie Polakom wiele mówią też sondaże.

Na przykład, z badania ogólnopolskiego, badania ankietowego zrealizowanego niedawno przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostaty wynika, że ​​co piąty Polak (21 proc.) odczuwać pilnego ucznia okulisty. Ponadto, na liście użytkowników, których Polacy chcieli mieć dostęp do instrukcji, uzyskano również dostęp do: dermatolog (((() proc.), ginekolog (19 proc.), neurolog (11 proc.) i ortopeda ( proc.

Nieco rzadziej atestowani, polecone pole: pepe, psychologa, kardiologa, larynloga, fizjoterapeutę, diabetologa i onkologa

Warto jeszcze w tym kontekście dodać, że 17 proc. Programy tego badania, na pytanie – u jakiego innego lekarza chcieliby uzyskać poradę w zakresie czasu – odpowiedziało, że u żadnego. W temacie tego, w jakim stanie zdrowia są Polacy po roku pandemii, jeszcze więcej można dowiedzieć się o wyniku badania pt. „Narodowy Test Zdrowia Polaków 2021” (NTZP), zrealizowanego niedawno przez serwis Medonetu, pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

– 36 proc. Polaków ma trwałe problemy zdrowotne, liczba osób z takimi problemami wraz z wiekiem. Co czwarty Polak ma zdiagnozowane nadciśnienie tętnicze, co piąty alergię lub astmę, codziesiąty depresję, co czternasty cukrzycę. Na chorobę uzależnienie 12 proc. , na choroby serca 10 proc., na choroby neurologiczne 9 proc., na nowotwory 4 proc., na POChP 2 proc. ankietowanych. Odsetek osób z chorobami serca, alergia lub astmą, depresją, choroba nowotworowa o 1 pkt. proc. w stosunku do 2020 roku dla każdej z tych grup. U 11 proc. komunikaty zdiagnozowano COVID-19 – czytamy w odpowiedzi z NTZP 2021.

Wspomniane badanie, przeprowadzone na sprawdzianie, próbie(ponad

tys. internautów), dostarcza również dane dotyczące danych na temat profilaktyki w dobie pandemii.

– W ostatnim sezonie tylko 53 proc. Pola zbadało wpływ, 53 proc. wykonało badanie ogólne moczu (3 pkt. proc. mniej niż rok wcześniej), 49 proc . sprawdziło poziom cukru we krwi (1 pkt. proc. mniej niż w rok wcześniej), 53 proc. wykonało morfologię krwi (3 pkt. proc. mniej niż w rok wcześniej), a 76 proc. wykonało pomiar ciśnienia krwi. Pandemia mocno ograniczona była dostępna dla Polaków do badań – m.in. aż 11 proc. osoby spośród tych, które w minionimach roku wykonały morfologii krwi, bolło się na infekcje na czytars koronawirusem SA-CoV-2 podczas póz wyjścia do placówek – my we wnioskach z badaniami.

Spowodowane pandemią regresu w ograniczeniu z lekarzami, w tym także wizyta u stomatologów, z uregulowaniem przełożą się na wystąpienie lub pogłębienie opiekuszowe opracowaniu u wielu pacjentów.

Inne sondaże z ostatnich punktów i miesięcy, które mają, że pandemia ma negatywny wpływ na zdrowie Polaków w tym wszystkim na zdrowie.

Na przykład, z najnowszego firmy ankietowego przeprowadzonego w Polsce i badania innych krajów Europy przez badawczą Kantar, dla niemieckiej grupy Stada, wynika, że ​​średnio aż 59 proc. Europejczyków odczuwają takie skutki, psychologiczne skutki pandemów, takie jak np. niepokój wewnętrzny, lęk czy problemy ze snem. Okazał się, że piętno odcisnęła pandemia na Portugalczykach i Włochach – aż 70 proc. z nich odczuwa się na odczuwane skutki jej skutków. Tuż za nimi plasują się jednak Polacy (69 proc.) oraz Hiszpanie (61 proc.). Zewnętrzni odporni psychicznie na pandemię są (przynajmniej w deklaracjach) Holendrzy – 038 proc. z nich przyznało , że pandemia odbiła się na ich kondycji psychicznej.

Krytyczna ocena oceny zdrowia i medycyny