Wieś i Rodzina zdrowie
Data publikacji 08.01.2023r.
Zimową porą postaw na letni prysznic
Zimą jest zimno, więc bardzo kusząca jest gorący prysznic. Jednak, jeśli chcesz używać skóry, unikaj go. Zamiast tego używaj letniej wody do kąpieli i skóry głowy. Gorące prysznice szybko wysuszają skórę, a jeśli nie nawilży się jej natychmiast, na działanie może działać i egzema zimowa. Zimą często dochodzi do zaostrzeń różnych dermatoz. Po wzięciu letniego prysznica nałóż balsam nawilżający – dobrze, jeśli będzie zawierał kwas hialuronowy i ceramidy. Aby utrzymać barierę wilgoci w stanie nienaruszonym i zapobiegnie wysuszeniu. Gorąca warto zmienić na ciepłą lub letnią, nie tylko pod zabiegiem czy do mycia twarzy, ale także do rąk.
Zima to suchsze powietrze i na zewnątrz, i we wnętrzach z powodu ogrzewania. Dlatego dbaj o nawodnienie organizmu. Zamień kawę na herbatę, która ma silne działanie przeciwutleniające. Popijaj ciepłą wodę. Jeśli po umyciu skóry jest napięta, prawdopodobnie środek myjący, którego używa, naruszył barierę skórną. Po umyciu skóry powinno być ukojona i nawilżona.
Zimą filtr słoneczny jest także inny
Zima nie oznacza, że należy odłożyć kremy z filtrem. w zimie jest mniej zanieczyszczeń UVB, poziomy jakości UVA (odpowiedzialnego w głównym stopniu za tzw. fotostarzenie się skóry) są nadal szkodliwe i. Dobrze jest więc stopnia kremów z filtrem albo często używanych w wysokim filtrze kremów BB. Coraz częściej też można kupić mgiełki i spraye z filtrem, a także możemy spryskiwać twarz z makijażem. Nie niszczą go, za uzupełniają warstwę ochronną.
Radą numer jeden na zimę jest wyższego poziomu okluzyjnego (blokującego uwalnianie wilgoci ze skóry), bogatego w składnik kompleksu produktu, dokładnie do wieczornej. produkty stosowane jako maseczki regenerujące często zawierają składniki, które doskonale nawilżają. Wazelina i oleje mineralne powstały przez lata złą passę, ale są jednym źródłem arsenału dermatologów w leczeniu wielu chorób skóry, szczególnie skóry suchej. Okluzyjne działanie takich składników chroni skóry i jej czas na utrzymanie lub utrzymanie jej naturalnych funkcji ochronnych.
- Chcesz być promienną cerą zimą? Stosuje się na noc tłusty krem i nie zapominaj o kremie z filtrem w ciągu dnia
W zimowe miesiące ograniczono peelingi
Złuszczanie pomaga w pozbyciu się martwych komórek. Jednak trzeba ze złuszczaniem uważnym zimą, z powodu bariery skórnej jest już naruszona z powodu takiej i zimnej pogody. Dobra zasada będzie peeling raz w tygodniu – Przyspieszają skórę i pozwalają na lepsze wchłanianie innych produktów. Peelingi należy stosować w zależności od rodzaju skóry. Jeśli masz bardzo taką skórę albo naczynkową, najlepiej ją złuszczaj, najlepiej peelingiem enzymatycznym. Jeśli masz cerę mieszaną i tłustą, możesz sobie pozwolić na obieranie z drobinkami.
Zima to dobry czas na laser i igłę
Zima to świetna pora roku na zabiegi na skórę. O peelingi i zabiegi laserowe zawsze martwimy się w leczeniu letnich. W przypadku ekspozycji na słońce przed działającymi zabiegami lub po nich istnieje ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych. Jesień i zima to szansa więc na nie. Zabiegi z mikronakłuwaniem skuteczne działanie preparatu kolagenu i skutecznego działania blasku. Zima to także doskonały czas na to, aby otrzymać nagrodę z pielęgnacją włosów za pomocą zabiegu depilacji laserowej.
Nie zapominaj o pielęgnacji ust!
Skóra wokół ust jest wrażliwa na rodzaj pochodzenia zewnętrznego, takie jak zimno i drażniące chemikalia. Mało kto wie, że nawet nasza ślina może podrażniać skórę.
Zapalenie skóry wywołane przez oblizywanie warg, znane również jako zapalenie czerwieni wargowej, to stan, w którym powstaje ust tworzący się taka, czerwona skóra. Mają się też ból i swędzenie. Co wytwarza się do tego stanu? Jeśli usta są takie lub spierzchnięte, możesz odczuwać pokusę, przez chwilowej ulgi zwilżyć je językiem. Zimna, taka pogoda stwarza idealne warunki do pękania ust. W związku z tym dodatek do skóry przez oblizywanie jest powszechny zimą.
Kluczem do ograniczenia zwykłego jest zwykły standard oblizywania ust. Aby zarejestrować się spierzchniętą skórą wokół ust, poproszono lekarza o maść z kortykosteroidem, aby zdiagnozować stan zapalny.
Stosuj balsam do ust z ochroną przeciwsłoneczną przez cały dzień. Nałóż na środek środek zmiękczający, taki jak wazelina, wosk pszczeli, masło kakaowe, olej kokosowy lub masło shea. Złuszczaj taką skórę za pomocą peelingu do ust. Unikaj skubania suchych ust.
Zobacz także
W kremie dłoni, a na zewnątrz pamiętaj o rękawiczkach
Zima to nie tylko popękane usta, ale i dłonie. Po pierwsze, dobrze osusz powietrze, zanim wyjdziesz na zimne czy mroźne powietrze. W domu krem zastosuj zamiast tego lekko niedosuszona dłoń. Szukając kremu do rąk, zwracaj uwagę na czynniki, takie jak ceramidy, wazelina i dimetikon, które mogą działać jako preparaty okluzyjne, barierze skórnej otaczającej wodę. Kremy do rąk, które dostarczają składniki wilgoci, takie jak kwas hialuronowy lub gliceryna, działają normalnie zastrzyki wody, ale składniki okluzyjne pomagają ją wykorzystać. W ciągu dnia stosuj krem łatwo się wchłaniający. Na noc zawór tłusty krem albo wazelinę i załóż ponownie.
- Tłusty krem do rąk powinien być nieodzowny elementem naszego kosmetycznego arsenału zimą
Fot. freepik
Artykuł opublikowany w Tygodniku Poradniku Rolniczym 1-2/2023 na ul. 81. Jeśli chcesz czytać więcej artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.
Czytaj dalej…%%custom_html1%%