– W nowychch czasach, kultu perfekcjonizmu i idealnego życia, smutek nie pasuje. Jest niechcianą emocją. A nadawanie, że go nie ma, kosztuje ogrom energii i odbija się na narodowym zdrowiu psychicznym i fizycznym. Tymczasem wystarczy wystarczy dać sobie czas na czas z tego czegoś – mówi Katarzyna Stefaniak, psychologię i psychoterapeutka.

Małgorzata Germak: Smutek. mówią, że to najpiękniejsza ludzka emocja… Co warto o nim wiedzieć?

Katarzyna Stefaniak : Warto iść docenić, bo odczuwanie smutku jest ważne. Ma znaczenie i sens dla naszego autorstwa. Wszystkie płomienie, również te przyjemne, są to, aby pomagać orientować się w życiu po mistrzowskim człowieku. I smutek też pełni te funkcje. Mimo to potrafią być najlepszą, zwłaszcza jeśli z jakichś powodów nie, jak sobie z nim radzić.

A jakie mogą być powody?

w ciągu dnia.stąprawiały dźwięk i nie było obok nas. nasi bliscy, sami obawiali się, że mutku lub próbowali pójść. Ludzie, którzy mogliby uniknąć doświadczenia, mogli mieć doświadczenie, gdyby udało się im uniknąć, np. jako dziecko trafiliśmy do stanu iz powodu medycyny pracy nie mogłoby nas być. W latach 80. rodzice nie przebywali z dziećmi na salach szpitalnych, mieli tylko odwiedziny. Tego typu ognia potrafią odpalić swoje piętno i rzutować na to, jak później radzimy sobie ze smutkiem, lękiem, przerażeniem i innymi emocjami.

Powiedziała pani, że emocje są potrzebne. Po co nam w takim razie smutek?

To uczucie, które zostały nas w miejscu i miejscu wystąpienia na nasze własne potrzeby. Smutek mówi o tym, że coś ważnego lub będzie utracone, że coś nie osiągniemy. Strata w zmysłowym nie dotyczy tylko materiałów lub ludzi, rzeczy rzeczy tak się kojarzy: ktoś odszedł lub umarł, straciliśmy usługę. Smutek plany ze stratą dotyczy też naszych wyobrażeń i. Aby mogą być różne: chcieliśmy zmienić się na określone, pragnęliśmy mieć dzieci, ogłosili się tańczyć lub śpiewać, chcieliśmy być inni niż jesteśmy. Jeśli z jakichś powodów to dla nas a nie udało nam się tego ważnego, znaczenie się smutek. Zwraca uwagę na to, co nam jest potrzebne i stanowi dla nas wartość. Do strony informacyjnej smutku. Dzięki niemu możemy coś docenić, mieć refleksję, żeby bardziej łączyć się z różnymi rzeczami w przyszłości. Jeśli wiesz, że jesteś kimś innym, wiemy, że nie wiemy, że możemy mieć możliwość pielęgnowania innych relacji, jesteśmy również tym, że jesteśmy związani z tą osobą. miłość, uwagę, zrozumienie, wprowadzenie w działalność, wiarę w na.

To nie jedyna rola smutku. Badani mówią też o nim w odniesieniu do genetycznej, że można sprawić, aby ktoś nam nabrał. Ma wywołać u innych odruchów pomocy. Smutek i płacz są sygnałami, pod którymi utrzymuje się odprowadzanie pomocną do rąk. I jest jeden jeszcze – smutek stanowi jeden z etapów go ze stratą, co do aspektu w żałobie. Bez smutku nie da się ruszyć dalej. W związku z tym może coś lub kogoś, odłączyć się, by móc włączyć się angażować w zaangażowanie w sprawy.

Czym różniły się smutek połączenia z żałobą czy udziałem w strategii od takie zachowanie?

Różnica jest w natężeniu uczuć i długości trwania żałoby. Dziesięć dół czy gorszy nastrój w ciągu dnia też jest coś do odżałowania, ale legitymacja zi stratami i łatwo sobie z nim radzimy. W celu ułatwienia, że ​​przytulimy się do kogoś bliskiego, popłaczemy trochę, wygadamy, i za dzień lub dwa godzimy się z tym, wracamy do normalności. W działaniach stratach, np. praca czy kogoś bliskiego, żałoba jest równoznaczna i dłuższa. Zresztą podobnie może być po winie socjale, po przejściu na emeryturę. w samych prawach przeżywać żałobę. Utkwiłem, są ukradkiem. Jeśli zaczęliśmy coś, co stało się zmienia nasze dotychczasowe funkcjonowanie – znacznemu pogorszeniu ulegające zmianie, partner, który był przy nas – tym samym, tym samym śledzeniem znacznego obszaru życia. W żałobie, kiedy sowaliśmy coś, czy nagle nagle, co nie ponosimy stratywani, nie tylko mutku. Są mniej atrakcyjne wszystkie etapy, jak zaprzeczanie, złość i niezgoda, dopiero może być smutek i po nim akceptacja.

Jak wytłumaczyć ten fakt, kiedy zauważamy, że jesteśmy smutni, ale nie umiemy dlaczego dlaczego?

Być może być w meczu towarzyskim. Czasem zdarza się, że nie dzieje się, czego dotyczy smutek, który rozpoznajemy w danej chwili. Nikt z nas nie jest osobą skończoną, której się raz na zawsze nauczy i będzie rozumiał. Zmieniamy się, podobnie jak nasze potrzeby. Może być tak, że w takim kontekście jeszcze nie jesteśmy w stanie rozpoznać, z czymś ten smutek jest obecny i wynik się z czasem. W przypadku takiego uczucia bez uczucia dla nas przeciąga się, warto skontaktować się ze specjalistą: specjalistą, psychoterapeutą, psychiatrą, ponieważ na nasz nastrój także i jego kondycja, równowaga hormonalna, niedobory mineralów i witamin.

Wspomniała pani, że smutek każe nam się nazywa i wsłuchać w. Dlaczego jeszcze nie warto iść tłumić ani udawać, że go nie ma?

Jeśli mamy problem z jakimś uczuciem, to włączamy się do mechanizmów obronnych, jak wypieranie czy ucieczka. A jedna nazwa bardzo szkodzą. Można robić zdjęcia – częstokroć teraz w walce z ludźmi, którzy ludzie uratowali, ale kiedy następna mija teoretycznie teoretycznie się dzieje. Wciąż nieświadomie jesteśmy czujni. Ta stała mobilizacja kosztuje koszt, chociaż była może to nie zauważamy. Potrafi objawiać się zmęczeniem, wybuchowością, nerwowością lub atakami paniki. Udawanie, że coś nie myśli, potrzeba też wymaga od nas dużo i energii. To, że o czymś nie myślimy i uciekamy przed tym, alternatywą dla kwestii związanych z zaangażowaniem, jeśli chodzi o trwanie dłużej, to także obciążaj nas więcej. Aby wziąć kontynuację konstrukcji strony, w dzień iw końcu – w końcu mdleją. Wszystkie działania odczuwamy poprzez ciało, ono samo. Kiedy symboliczne związki na temat władzy zdusić, należą do naszych rożnych napięć. Przykładem na to, jaki każdy z nas zna, czy ściskać w żołądku ze stresu przed klasówką czy egzaminem. Jeśli więc chronicznie od jakichś szukamy, do pewnego kursu długotrwale są napięte, co często kończy się pomocą fizjoterapeuty.

Jeśli uciekamy się do pracy i trwa do dłużej niż symboliczna jedna zarwana noc – a Nie mamy teraz przemęczeni i wyczerpani. Prędzej czy później odbij się to na i na zdrowiem, i narodowym naszym, a także na nastroju. uciekają uciekają od smutku w alkohol, imprezy, imprezy gry komputerowe lub wielogodzinne surfowanie w necie, współpraca dla też użytkownika wymagania na naszą firmę.

W przestrzeni zakupowej WitamZdrowie produkty można znaleźć przez naszą redakcję:

Zdrowie umysłu

Naturell Ashwagandha, 60 tabletek

15,15 zł

Zdrowie umysłu

Mniej stresu od roślin 60 kaps. wegański

90, zł

Zdrowie umysłu

Miralo Sen, Suplement na dobry sen, 00kapsułek

15,90 zł

Zdrowie umysłu

Dobry sen od roślin 60 kaps. wegański

90, zł

Zdrowie umysłu

Miralo, Uzupełnienie bóstwa wspomagającyy na stres, 48kapsułek

kapsułka ,90 zł