W tym odcinku UberZdrowie Radio moim gościem jest dr Matthew Walker, znany również jako „The Sleep Diplomat”. Jeśli chodzi o kwestie dotyczące snu, nie drąży słów: „Jesteśmy w trakcie katastrofalnej epidemii utraty snu ”- mówi.

Jako profesor neurologii i psychologii na University of California, Berkeley oraz dyrektor Center for Human Sleep Science , jego badania badają wpływ snu na ludzkie zdrowie i choroby. Jest także głównym naukowcem zajmującym się snem w Google.

Jego międzynarodowa bestsellerowa książka „ Why We Sleep: Unlocking the Power of Sleep and Dreams ” sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie i zostało przetłumaczone na 34 Języki. Ale ostrzegam – zaskakująca nauka, którą przedstawia na temat snu, może cię utrzymać w nocy.

Matthew pojawił się w telewizji i radiu, w tym w CBS 60), National Geographic Channel, NOVA Science, NPR i BBC, a także w publikacjach krajowych i międzynarodowych oraz na licznych podcastach. Jego przemówienie TED na głównym etapie – Sleep is Your Superpower – było jednym z najszybszych w ciągu miliona wyświetleń w ciągu kilku godzin od wydania. Obejrzano go ponad 5,2 miliona razy w porównaniu z datą emisji tego odcinka i nadal rośnie.

Bardzo chciałem, aby Matthew w serialu opowiedział o naszym braku snu i zbadał związek snu ze zdrowiem i funkcją mózgu. Nasza rozmowa obejmuje to wszystko i wiele więcej. „Nie ma jednego układu ciała lub mózgu, który nie byłby optymalnie wzmocniony przez sen, gdy go dostaniesz, lub szkodliwy dla zdrowia, gdy nie masz wystarczająco dużo” – mówi.

Miłego przedstawienia!

Listen on Apple Podcasts or iTunes Listen on Google Podcasts

Śledź wraz z transkrypcją

Sen jest szefem ciebie – Matthew Walker, Ph.D. – # 616

Linki / zasoby

Stronie internetowej: sleepdiplomat.com
Bio
: psychology.berkeley .edu / people / matthew-p-walker

Twitter : @ sleepdiplomat
) Youtube:
youtube.com/channel/UCA3FB1fOtY4Vd8yqLaUvolg/feed Centrum nauki o ludzkim śnie
:
peopleleepscience.com Dyskusja TED:
„Sen jest Twoją supermocarstwem”

Kluczowe uwagi

Idź sprawdź „ Zmieniacze gry“, “Uparty” i „Dieta kuloodporna”
na Amazon i rozważ pozostawienie recenzji!

Jeśli podoba Ci się dzisiejszy odcinek, sprawdź nas na Apple Podcasts na UberZdrowie.com / apple
i zostaw nam ocenę 5 gwiazdek i kreatywną recenzję.