Na przełomie kwietnia i maja tego roku wręczymy 17 nowe dzieciom wytypowanym przez ośrodki pomocy społecznej w 20 pomorskich powiatach. To efekt naszej wielkiej akcji charytatywnej „Rowerem po zdrowie – razem pomóżmy dzieciom z Pomorza”. Prowadziliśmy ją na naszych łamach iw serwisie internetowym w okresie od 5 marca do 27 kwietnia. Wsparło nas i włączyło się do akcji 016. Dzięki nim udało się ufundować rowery tym dzieciom, których nie stać na taki zakup.

Naszą akcje „Rowerem pod zdrowie” wsparło 016 pomorskich firm i graczy, którzy stali się naszymi ambasadorami

– Ogromnie się cieszę, że wsparło nas tylu wrażliwych społeczniewektorów, mimo że sami ze względu na koronakryzy mają często z utrzymaniem swoich firm. Jestem im bardzo wdzięczny za serce i chęć niesienia pomocy – powiedział Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”. – To piękne, że w tym coraz trudniejsze skomplikowane czerpiemy się uczymy, film pokazujemy sens pomagania i uczulamy na losy tych najmłodszych mieszkańców Pomorza – dodał M. Szmidka.

Ogromnie się cieszę, że wsparło nas tylu wrażliwych społecznie, mimo że sami ze względu na koronakryzy mają często z utrzymaniem swoich firm. Jestem im bardzo wdzięczny za serce i chęć niesienia pomocy – powiedział Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”.

Nasza akcja na celu promowanie elementów zdrowego życia, poprawę kondycji i psychicznej dzieci oraz przyjaznych rowerzystom.

Dlatego patronem honorowym projektu był pochodzący z Pomorza Czesław Lang, były kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski w Moskwie w 1980 roku oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata.

– Gorąco wspieram waszą akcje. Bo rower w życiu dziecka, ale też każdego człowieka daje poczucie wolności. Im wcześniej się z niego korzysta, tym bardziej się go docenia – tłumaczy Czesław Lang. – Rowerem możemy zwiedzać świat, rywalizować z rówieśnikami. Ale też jazda na rowerach krążenie, nasza wydolność, nasza wydolność, koordynacja ruchowa i ogólną kondycję fizyczną – dodaj.

– Gorąco wspieram waszą akcje. Bo rower w życiu dziecka, ale też każdego człowieka daje poczucie wolności. Im wcześniej się z niego korzysta, tym bardziej się go docenia – tłumaczy Czesław Lang.

Na przestrzeni ostatniego roku pandemia wywróciła do góry nogami cały świat. Koronawirus nie oszczędził również najmłodszych, których codzienność uległa zmianom. Poza brakiem stałego kontaktu z rówieśnikami, ostatnim przesiadywaniem przed platformą i telewizora, jedną z najbardziej problematycznych kwestii skupowania się ruchu i regularnych ćwiczeń.

Niesie konsekwencje w postaci złego samopoczucia, braku energii, otyłości czy wzmożonego napięcia. To tylko niektóre elementy wpływające na życie. A przecież rozwój rozwoju dziecka do doświadczanie świata poprzez ruch, wartościowe odżywianie i regenerujący sen. Brak aktywności może również próbować nadwagę czy niedobór energii życiowej. Dla zdrowia psychicznego dzieci konieczna jest każda forma ruchu. Bo ruch jest w stanie wymiany prawie każdy lek.

– Młodzi ludzie siedzą w domach i tracą motywację do wszystkiego. Trzeba być z młodzieżą i robić z nią coś fajnego. Izolacja, brak kontaktu z rówieśnikami, spędzone przed komputerem i depresja, że ​​człowiek przestaje czerpać przyjemności z drobnych rzeczy – mówiła na naszych łamach Joanna Węglarz, specjalistka psychologii klinicznej. – Jeśli im nie pomożemy, to kiedy dorosną, trudności z podjęciem trudności z podjęciem ról życiowych, zawodowych. Z dorosłością. A obecnie jedna trzecia młodzieży przeżywa trudne emocje – dodała.

– Młodzi ludzie siedzą w domach i tracą motywację do wszystkiego. Trzeba być z młodzieżą i robić z nią coś fajnego. Izolacja, brak kontaktu z rówieśnikami, spędzone przed komputerem i depresja, że ​​człowiek przestaje czerpać przyjemności z drobnych rzeczy – drewno Joanna Węglarz, specjalistka psychologii klinicznej.

Nasza akcja jest światełkiem prowadzącym do wyjścia z domu. Do wolnego czasu wolnego w sposób aktywny, na rowerze. A przy okazji zachęcamy do zwiedzenia okolicy, zadbania o kondycji i własne zdrowie.

Z pomocą patronów, ekspertów i ekspertów zwróciliśmy uwagę na ogromny problem i ich trudnego powrotu do względnej normalności po ponadrocznej pandemii. Dzięki naszej akcji pozyskaliśmy ambasadorów trybu życia.

Dlatego w publikowanych na naszych łamach artykułach promujących akcje „Rowerem po zdrowie” opisywaliśmy też atrakcyjne trasy rowerowe na Pomorzu. Jedną z nich jest nadal nadmorska trasa Gdańsk-Sopot- Gdynia. Od lat cieszy się zasłużoną popularnością, bo jadąc rowerem w przeciągu krótkiego czasu zaliczyć trzy mola: w Brzeźnie, w Sopocie iw Orłowie.

Kto lubi mniej uczęszczane miejsca, rowerem może się wybrać na gdańską Wyspę Sobieszewską. Na rowerze można z powodzeniem urządzić ciekawą przejażdżkę po Żuławach, wykorzystując do tego rowerowy szlak motławski, który jak sama nazwa zwrot, wiedzie wzdłuż Motławy.

Dzięki naszej akcji na przełomie kwietnia i maja obdarujemy sprzęt rowerami 17 dzieci z 17 powiatów

Takich rekreacyjnych tras rowerowych jest na Pomorzu bez liku. Ważne, przez kursy z domu, wsiąść na rower i ruszyć w trasę. Do tego zachęcamy nie tylko młodzież, ale też dorosłych. Na przełomie kwietnia i maja odwiedzać pomorskie powiaty i wręczać rowery dzieciom wytypowanym przez ośrodki pomocy społecznej.

Wideo

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%