W Bostonie wierzymy, że cieplejsze jest lepsze. Nasze pragnienie ciepła rodzi się w mroźne, ciemne zimowe noce, kiedy perspektywa lata wydaje się niemożliwie odległa. Ale gdy lipcowe temperatury osiągają blisko 100 ° F, nasze zimowe sny stają się letnim koszmarem. Niebezpieczne ekspozycje na ciepło w Bostonie i innych miastach w Stanach Zjednoczonych nie są jednakowo odczuwalne. Obszary miejskie z mniejszą ilością zieleni i większą ilością chodników mogą być nawet 15 stopni cieplejsze niż inne, bardziej zielone miejsca. Te miejskie wyspy ciepła są bardziej prawdopodobne, że są biednymi, mniejszościowymi dzielnicami, a ich pochodzenie można prześledzić prosto do redliningu, który rozpoczął się w 1930 s.

Tego lata zróżnicowane ryzyko upałów, przed którymi stoją te społeczności, przyczyniło się do ogromnych szkód spowodowanych przez COVID – 19 już nad nimi działał. Dobra wiadomość jest taka, że możemy podjąć działania, które chronią naszych najbardziej wrażliwych sąsiadów miejskich i nas samych przed COVID – 19 i ekstremalne upały.

Czym jest choroba związana z upałem?

Nasza zdolność do ochłodzenia ma ograniczenia. Kiedy upał jest zbyt silny, nasze ciała przegrzewają się. Kiedy tak się dzieje, możemy dostać bóle głowy, skurcze mięśni i wymioty. Poważne przegrzanie, gdy temperatura ciała osiągnie 104 ° F lub więcej, może prowadzić do udaru cieplnego, który może uszkodzić nerki, mózg, i mięśni.

Nawet dla ludzi zdrowych ciepło może być niebezpieczne i powodować choroby związane z przegrzaniem. Osoby pracujące na świeżym powietrzu, sportowcy (zwłaszcza piłkarze i młodzi sportowcy) oraz kobiety w ciąży powinni zachować szczególną ostrożność, gdy na zewnątrz jest gorąco.

Kto jest bardziej narażony na wysokie temperatury?

Ciepło może stanowić zagrożenie dla osób zdrowych, ale jest szczególnie ryzykowne dla osób, które mają problemy zdrowotne. Może być nawet śmiertelne. Dziesięciolecia badań pokazują, że ludzie umierają podczas fal upałów i że te zgony nie występują wśród osób, które i tak prawdopodobnie wkrótce umrą .

Wielu z nas prawdopodobnie zna kogoś, kto jest bardziej narażony na nadmierne upały. Osoby starsze – szczególnie osoby z niewydolnością serca, chorobami nerek i przewlekłymi chorobami płuc – oraz bezdomni są narażeni na wysokie ryzyko w przypadku gwałtownych temperatur. Mniej znani są inni, którzy muszą być czujni, gdy uderzą ekstremalne upały, w tym rodzice dzieci z astmą i chorych na cukrzycę. Każdy, kto przyjmuje leki, takie jak diuretyki, które mogą wpływać na zdolność organizmu do pocenia się lub zatrzymywania wody, również może być bardziej wrażliwy.

Jak możesz zatrzymać siebie i innych bezpieczny podczas fal upałów?

Ponad połowa ludzi w Stanach Zjednoczonych mogła otrzymać jakieś ostrzeżenie podczas ostatniej fali upałów. Jednak badania nad tymi masowymi alertami pokazują, że mogą one nie być tak skuteczne, jak byśmy chcieli. A teraz, z COVID – 19, wiele osób może być, co zrozumiałe, mniej zainteresowane chodzeniem do centrów chłodniczych , które są często podstawą planów reagowania na fale upałów. To sprawia, że działania, które możesz podjąć, są tym ważniejsze. Możesz zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo, wykonując następujące czynności:

  • Zastanów się, czy Twoje zdrowie lub zdrowie sąsiadów lub bliskich jest zagrożone z powodu upałów. Jeśli tak, upewnij się, że wszyscy – łącznie z tobą – rozumieją, jak zachować bezpieczeństwo podczas fal upałów.
  • Sprawdź twoi sąsiedzi i przyjaciele. Zadzwoń lub napisz najpierw, a jeśli musisz, zapukaj do drzwi. Możesz to zrobić, nosząc maskę i ćwicząc fizyczny dystans.
  • Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o upale. Wiele samorządów miejskich ma stronę internetową, na której można zarejestrować się, aby otrzymywać wiadomości tekstowe ostrzegające o niebezpiecznych warunkach upałów. Darmowe usługi, takie jak iAlert, również mogą wysyłać Ci alerty. Należy jednak pamiętać, że ostrzeżenie może zostać wyzwolone w temperaturach powyżej poziomu, o którym wiadomo, że jest niebezpieczny dla zdrowia.
  • Dowiedz się, gdzie w Twoim mieście znajdują się centra chłodnicze i czy są nadal otwarte podczas pandemii. Wiele z nich może wdrażać nowe wytyczne dotyczące dystansu społecznego lub ograniczać ich możliwości. Powiedz o nich innym osobom, które mogą być zagrożone. Podczas fal upałów wiele miast oferuje bezpłatny transport do tych ośrodków. Wiele miast ma witryny internetowe, które mogą pomóc w znalezieniu najbliższego centrum chłodzenia. Lub ogólnokrajowy numer, pod który można dzwonić lub wysyłać SMS-y, na przykład 311 dla miasta Boston, może łączyć Cię z wieloma różnymi usługami, takimi jak te .
  • Pij dużo wody podczas upałów. Unikaj zbyt dużej ilości kofeiny i alkoholu, które mogą sprzyjać odwodnieniu.
  • Zasłoń okna zasłonami, roletami, papierem, lub jakikolwiek materiał, który chroni przed słońcem.
  • Jedz jedzenie, które można podawać na zimno, więc nie musisz używać piekarnika ani kuchenki.
  • Jeśli i kiedy temperatura spadnie poniżej 70, co w wielu miejscach zdarza się wcześnie rano i wieczorem po zachodzie słońca, otwórz okna i użyj wentylatora do cyrkulacji powietrza.

Jakie inne kroki czy możesz wziąć?

Właściwe jest skupienie naszych natychmiastowych działań na ochronie osób najbardziej zagrożonych. Ale musimy również wziąć pod uwagę niedawne fale upałów jako znak rzeczy, które nadejdą. Wiemy, że zmiany klimatyczne już doprowadziły do poważniejszych fal upałów w całych Stanach Zjednoczonych. Ograniczenie zanieczyszczenia węglem poprzez podjęcie tych i innych działań może pomóc w zapobieganiu częstszym i niebezpiecznym falom upałów.

mogą uczynić nasze miasta bardziej zielonymi. Różnica temperatur między najgorętszą i najchłodniejszą częścią miasta może wynosić 20 ° F lub więcej, ze względu na to, jak bardzo krajobraz miejski pochłania ciepło. Sadzenie drzew i innych roślin może mieć duży wpływ na zmniejszenie ciepła w miastach. Zielona przestrzeń nie tylko zapewnia nam chłód, ale także zapewnia zdrowie. Drzewa usuwają zanieczyszczenia powietrza, które mogą dodatkowo szkodzić ludziom zagrożonym upałem. Roślinność zapobiega spływaniu wody. W Bostonie odpływ ulewnych wiosennych deszczy w zeszłym roku doprowadził do poziomu zanieczyszczenia rzeki Charles, który wymusił odwołanie wszystkich letnich zawodów pływackich. Zmiany klimatyczne spowodowały nasilenie się ulew w Nowej Anglii i w całym kraju. Drzewa mogą pomóc uczynić nasze miasta bardziej odpornymi na zmiany klimatu.

Możemy pracować nad zmniejszeniem korków. Jest to rosnący problem w miastach w całym kraju, chociaż pandemia zmniejszyła ruch dojeżdżający do pracy w wielu miejscach. Jeśli to możliwe, korzystaj z transportu publicznego lub wspólnych przejazdów, biorąc pod uwagę potrzebę ochrony siebie i innych przed COVID – 19 . Kupując samochód, pamiętaj, że większa oszczędność paliwa zmniejsza zanieczyszczenie węglem i innymi zanieczyszczeniami, które uszkadzają płuca, serce i mózg – oraz obniża miesięczne koszty. Ulepszenia ułatwiające wszystkim dostęp do transportu publicznego, przystępną cenę i niezawodność. Dowiedz się, co dzieje się w Twojej społeczności na temat transportu publicznego, ścieżek rowerowych i pieszych. Popieraj, wypowiadając się na spotkaniach społeczności (z których wiele przeniosło się do Internetu) oraz głosując za ulepszeniami w referendach lokalnych i stanowych.

Możemy oszczędzać energię w domu. Jeśli remontujesz swój dach, rozważ zakup zielonego dachu lub przynajmniej wybierz lekki kolorowego pokrycia dachowego. Wiele miast i stanów oferuje bezpłatne audyty energetyczne domu, a także zachęty do poprawy izolacji domu i wymiany starych urządzeń na nowsze, bardziej energooszczędne modele.

Śledź mnie na Twitterze @DrAriBernstein