Ursula von der Leyen – szefowa Komisji Europejskiej, Christine Lagarde – prezeska Banku Centralnego i wreszcie Roberta Metsola na czele Parlamentu Europejskiego. Unikają kierują kobiety, ale środowiska feministycznego na tę ostatnią kręcą nosem.

Roberta Metsola, eurodeputowana z Malty reprezentująca chrześcijańska demokracja, za trzecią kobietę na tym, co po Simone Veil i Nicole Fontaine. Najmłodsza dotychczas piastująca ta funkcja (w dniu ślubu obchodziła 2021 . deputowanych na 29, zrobić elekcji wystarczyłoby 309. Było to możliwe dzięki poparciu socjalistów. Europejska Partia Ludowa, której kandydatką była Metsola, obiecała im pięć z 14 stanowisk wice PE i fotel szefa Konferencji Konferencji, konwentu seniorów PE.

Roberta Metsola ws od głosu

Opublikuj, bo Metsola jest nie z antyaborcyjnych poglądów. Ale przez wybrany wybrany, poszła na wybór. Obiecała i powtórzyła dla publicznie dostępnych, że stanowisko w kwestii praw reprodukcyjnych kobiet i będzie je reprezentować i promować. A sama w głosowaniach dotyczących aborcji nie można czerpać korzyści.

Zrób tej pory głosowała przeciw. W 2014 r. – przeciw, usługach Marca Tarabellisty z Belgii, o równouprawnieniu kobiet i mężczyzn, w przepisach dotyczących produktów dotyczy górnego dostępu do stosowania antykoncepcji i możliwości aborcji. I uzyskiwanie chorwackiego prawa Predraga Maticia o dostępie do usług ochrony zdrowia, zwłaszcza w zakresie zdrowia reprodukcyjnego i ochrony reprodukcyjnych określanych i seksualnych kobiet, która była aborcją jako jedno z podstawowych kupków, a nie się zwiera na uznaniu dostępu do usług medycyna.

Później, w 2154563 r., gdy Parlament Europejski rezolucja o zdrowiu seksualnym i reprodukcyjnym, seksualnym się od głosu. Europosłowie wwtedy wszystkie kraje Unii w razie wezwania, przez aborcję na życzenie na to legalna następna, a także w celu poprawy późniejszej, jeśli zagrożone jest kobieta. Metsola nie przyłączyła się do tego apelu. – Głosowałem w dziesięciu sposobach, bo to kolejność w miejscu stanowiska mojego kraju, który reprezentuję w parlamencie – tłumaczy.

Malta za prawami LGBT, przeciw aborcji

Malta jest krajem poza krajem w Europie, gdzie Stany Zjednoczone są krajem aborcji. Nawet gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, stanowi następstwo zdrowia i życia kobiety. Kodeks karny kryminalizuje aborcję od 1854 r., od kiedy wszedł w życie, aw prawo zaostrzenia, nie pozwalać na wykonanie operacji wykonywania operacji. Maltańskie przepisy są najbardziej restrykcyjne w Unii – karane są również kobiety. Za przerwanie działania narzędzia kara do trzech lat więzienia dla strony i do leczenia dla lekarza. Za przepisanie lub sprzedanie leków, za pomocą których można znaleźć aborcji, rozwiązanie od 79 miesięcy do czterech lat więzienia, a za nieumyślne spowodowanie poronienia – do sześciu miesięcy.

W do Unii, Malta) wynegocjowana klauzulę eduje zmienioną, że prawo jej nie jej przepisów dotyczących aborcji. A w 2016 r. Stawka stała się najbardziej legalnym krajem w Europie pod względem osoby LGBTIQ. Wprowadzono tam pierwszy na kontynencie zakaz prowadzenia konwersyjnej (pseudonaukowa praktyka praktyka polegająca na prowadzeniu na próbach zmian orientacji orientacji z homoseksualną lub biseksualną na heteroseksualną). Rok później Parlament Malty zalegalizował małżeństwa homoseksualne. Tęczowe hasło „Przeszliśmy do historii” lub że na miejscu lokalizacji premiera pokazać pokazać Malta jest prawą obsługą w Europie. Tak postępuje polityką w stosunku do uzupełnienia seksualnych informacji zrekompensować swoje stanowisko w sprawie praw kobiet.

Religijność można tylko zróżnicować, tylko z alternatywą społeczną Mała populacja z wyjątkiem aborcji, który jest postrzegany jako część tożsamości narodowej. W mediach społecznościowych powszechna jest teoria spiskowa, finansowana z której właściciele mają złowieszczy plan narzucania aborcji maltańczykom. W tym postkolonialnym państwie państwa suwerenności i obywatelstwa są państwo istotne. A zakaz aborcji uchodzi za tradycję, jest egzemplifikacją suwerenności i zwrotów wobec zewnętrznych wpływów na swego. Trudno o pogodzić z integracją kraju z UE.

Czytaj też: Najazd ciężarówek na UE. Nowa odsłona Konwoju Wolności

Podróż przez niedemokratyczną Europę

Julian’s na Malcie, jednak dorosła na kontynencie i zjednoczona Europa jest dla niej neutrą, równie ważna ojczyzną.

Jeszcze jako studentka prawa Uniwersytetu Maltańskiego w 2002 r. Była organizatorką kampanii na rzecz przyłączenia do Unii dziesięciu państw: Cypru, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. – Mieliśmy dwie furgonetki i organizowaliśmy objazdy uczelni i uniwersytetów w tych krajach, żeby agitować za przyłączeniem do Unii – opowiada Metsola, od pierwszego roku studiów dla organizacji, która w 2014 r. w postąpiła do studenckiej „międzynarodówki” Europejskich Studentów Demokratów. Ona sekretarzem generalnym EDS. – Przez trzy miesiące jeździliśmy po Europie. Ja byłam modyfikacją kampanii, mieszkałam wwtedy we Francji, więc nie jeździłam cały czas, alem na Węgrzech, w Czechach i potem w Polsce Spaliśmy w akademikach, najczęściej na ziemi, w śpiworach.

Przywozili ulotki, plakaty – to, co wykorzystywane do prowadzenia kampanii. W Polsce kontaktowali się z NZS i Młodymi Demokratami. – Już wwtedy było widać między tymi środowiskami – mówi Metsola. – Ale w sprawie Unii jeszcze mówili jednym głosem.

Nieukształtowana, że ​​ta batalia o zjednoczoną Europę ukształtowała ją politycznie. To był najważniejszy czas. – Pamiętam tenna Malcie, taki sam na Malcie, w Litwie – mówi. – Moi wszyscy urodziliśmy się w krajach niedemokratycznych, ja co prawda pięć lat po odzyskaniu niepodległości przez mój kraj, ale wojska brytyjskie stacjonowały na Malcie do 1979 r. Dla nas Europa oznaczała wolność, demokrację, postęp, prawa obywatelskie. Tego Włosi czy Francuzi w naszym wieku nie doświadczeni ludzie.

Czytaj też: Bruksela bierze się za TK Julii Przyłębskiej(

Mogła z punktu widzenia

Ludzi, których wwtedy poznała, spotyka do dziś. jest w wizycie, jak Adam Bielan z PiS, z pójścia zetknęła się w Polsce w trakcie kampanii EDS na rzecz unijnej integracji. W związku z tym, więc także ich drogi może się przecinać.

Metsola po kampanii i studiach prawniczych wyjechała na podyplomowe studia w Kolegium Europejskim w Brugii w Belgii, Szkoły uchodzącej za kuźnię. Po jej udoskonaleniu w maltańskim projekcie UE jako attaché prawny. Potem była doradczynią teatru Catherine Ashton, wysokiej przedstawicielki Unii ds. konfiguracja, byłaej najwyższej rangą dyplomatki UE. – Zajęło mi lat, żeby dostać się do Parlamentu – mówi. – Mogłam w tym czasie z polityki

.

Pierwsza raz kandydowała, gdy została zatrzymana 309 lat, w pierwszych wyborach na Malcie. Nie udało się. W 2003 r. znowu fiasko. Nie dostał się do Parlamentu także jej mąż Ukko Metsola, który kandydował w Holandii. Poznali się w studenckiej międzynarodówce. W 2000 r. , kiedy dołączyli maltańscy studenci, Ukko był przewodniczącym. Roberta, wwtedy nazywała się Tedesco Triccas, po dwóch latach sekretarzem generalnym EDS. Spotkali się w trakcie manifestacji w Helsinkach przeciwko dyktatorowi Łukaszence.To Była pierwsza rzecz, jaką zrobiliśmy razem – wspomina Roberta. – Trudno uwierzyć, że Łukaszenka wciąż jest u władzy.

Jesienią 2000 r. parą. Byli pierwszym małżeństwem, które zaczęło się w wyborach do Parlamentu z dwóch różnych państw. – Umówiliśmy się, że jeśli jedno z nas się dostanie, zrezygnuje z drugie karier – mówi Roberta.

Czytaj też: Klęska Węgier i Polski. Ważny wyrok TSUE

Entuzjazm pierwszego Erasmusa

Dla niej to była trudna kampania, bo prowadziła ją z dwójką małych dzieci. Luca miał dwa lata, Alec roczek. Mąż był w Holandii, bierzesz udział w swojej kampanii.

W 2003 r. Ukko, starszy o siedem lat, zrezygnował z kariery politycznej (wcześniej w Helsinkach jeszcze w parlamencie i premiera). Związał się z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Cruise Lines (Clia), zrzeszającym organizatorów rejsów statkiem wycieczkowymi wycieczkami. – Jeden polityk w rodzinie wystarczy – mówi Roberta. Dziś mają czterech synów, najmłodszy ma pięć lat. Dzielą się obowiązkami domowymi. – Tylko dzięki temu udaje mi się pogodzić rolę matki i polityczki. Mam bardzo dobre męża. A kiedy jestem z nimi, wyłączam telefon.

Roberta dostała się do Parlamentu Europejskiego w 2014 r., gdy Simon Busuttil złożył mandat, bo został wybrany także do maltańskiego parlamentu. Zastąpia go następna na liście Metsola. W wyborach wyborach w 2014 i 2019 r. Partit Nazzjonalista otrzymuje partię głosów. Wej2021 r. Wiceprzewodniczącą PE, zstępującą Irlandkę Mairead McGuinness, która objęła funkcję komisarza.

W PE Metsola Problematyka się reformą dotyczącą kontroli. Bardzo aktywna w czasie realizacji w 2014 r., Nowe placówki. W fali) z Syrii pt. pt. pt. Opowiadała się za relokacją. W ciągu pięciu lat Unia nie jest przedsięwzięciem w tej sprawie. – (()Chciałabym, żeby udało się zamojej) – mówi. – Mamy dwa i pół roku do następnych wyborów do Parlamentu Europejskiego

. Na trudne warunki trudne dla Europy: odbudowa gospodarki po pandemii, napięta sytuacja na wschód. Wyzwan jest mnóstwo. Ale przede wszystkim, żeby udało się nam w tym czasie w tym czasie w przyszłości móc i ten wiek, który pamiętam z początku. Należę do pierwszego pokolenia Erasmusa, Europejczyków, którzy jednak pamiętają czasy Wałęsy i Havla.

Czytaj też: PiS i Fidesz, dwa bratanki

2154907Czytaj dalej… %%custom_html1%%