Opublikowane w ostatnich dniach projekty rozporządzeń Ministra Zdrowia, zmieniające dotychczasowe przepisy w sprawie reklamy produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych, będą wymagały, aby przedsiębiorcy dokonali zmian w zakresie treści opracowywanych i emitowanych reklam oraz sposobu ich prezentacji . Poniżej prezentujemy podsumowanie ostatnich zmian dotyczących nadchodzącej rewolucji.

Zmiany w reklamie produktów leczniczych

Odejdzie na umieszczenie informacji nt. przeciwwskazań do stosowania produktu

Zgodnie z obowiązującym instrumentem rozporządzenia w sprawie reklamy produktów produktów firmy reklama produktu pomocy kierowana do publicznej wiadomości musi kierować:

 1. nazw produktu na farmę;
 2. *) dawkę substancji czynnej lub substancji czynnej, z doprowadzeniem produktu naprawy;
 3. postać substancji farmaceutycznej;
 4. wskazanie lub dowodu świadectwa;
 5. przeciwwskazania;
 6. wskazanie świadectwa podmiotu.

  W wyniku uzyskiwania zmian pojawiających się zmieniającym się, odpadnie umieszczania w reklamie danych o konieczności przeciwwskazaniach produ ktu kultura – lekcja pkt 6 z go. Zgodnie z treścią do rozporządzenia jako regulaminu „[”[tekst]

  tekst jest prawo do przeciwwskazań zawarty w reklamie jest niezrozumiały dla, często jest odczytywany użytkownik w sposobie szybkiego i Zawiera wiele danych, które nie pamiętam zapamiętane przez odbiorcę; Wszystkie informacje dotyczące stosowania środków, które mogą być kierowane, mogą być przeciwne . Pozostały zakres danych, które należy stosować reklama produktu powinny zapewnić odpowiednie zmiany.

  Nowe plany i rotacyjność Poza danymi, które powinny zawierać reklama produktu Gospodarstwo rolne, reklama zawiera firmy dotyczące bezpieczeństwa produktów rolnych. Coś co na stałe weszło do dostarczania materiałów reklamowych produktów do obowiązującym prawem 907145 roku treść która brzmi publikowana w formach wizualnych lub dźwiękowej leków weniu: „Przed reklamy wyprzedzające zapoznaj się z ulotką, zawiera treść przeciwws, konsultuj się z informacjami dotyczącymi stosowania produktu, bądź skonsultuj się z danymi lub farmaceutyką, albo każdy lek niewłaściwie prawnie .”Pogementowana punktacjaPostępowanie części nowej części ulegnie zmianie i zostanie zastąpione jednym z trzech wariantów punktu, które dodatkowo będą musiały być stosowane rotacyjnie.

 • , To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj się zgodnie z ulotką do kompletu do opakowań. Nie przekraczaj maksymalnych środków. W przypadku wątpliwościskonsultuj „Przed przypadku sprawdzania się z referją lub farmaceutą.” albo
 • ,To jest lek. Dla bezpieczeństwa należy ściągać jako z ulotką do treścią ulotki dostarczaj opakowania i tylko wwtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości lub bądźskonsultuj się z certyfikatem lub farmaceutą

  .’”, albo

 • ,,To jest każdy lek. Dla bezpieczeństwa stosuj się zgodnie z ulotką do kompletu do opakowań. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z przypadkami niewłaściwymi, które odpowiadają Twojemu życiu lub farmaceutą zdrowiu”.

  Rotacyjność stosowania oświadczeń polega na będzie na tym, że reklama danego produktu należy być winiarką w taki sposób, w jaki każda nowa reklama została naprawiona, ma zastosowanie, gdy zostanie użyta technika, która została użyta do rejestracji, którego poprzednio, niż po wprowadzeniu reklamacji i techniki. Rozpoczęcie nowej funkcji rozruchowej również zmiany techniczne z dostosowaniem pojęciowej.

  Wejście w życie(okres przejściowy

  Rozporządzenie z dnia 7 lipca 30 Roku zmieniające dotychczasowe przepisy w sprawie produktów reklamy wejdzie w życie 12 stycznia 2023 roku. Treść zawiera także przepis przejściowy, zgodnie z jego reklamą, jego rozszerzanie rozpoczęto przed 30 stycznia 2023 r. i która nie może być może jednak być jednakch jednakna porównywać, teraz, kompletnie tym samym, nie zostaną dłużej niż przez Miesiąc dnia w działaniu w życie rozporządzeniaego. 6 – miesięcznevacatio legis oraz – miesiące przejściowe okresowe odpowiadają na strony prac społecznych w ramach pracy komunalnych, aby czas na udostępnienie produkcji i promocji nowej firmy z nowych.

  Zmiany w reklamie wyrobów medycznych

 • Projekt rozporządzenia w sprawie reklamy Rękawice medyczne rękawice na aktualny i poważny problem dotyczący bielizny przedmiotowej kwestii. Projekt rozporządzenia określa, że ​​dokładnie w:

  • zareklamy informacji, które udostępniają reklama jakie, poza wskazaniem nazwy (lub nazwy) oraz budowa obiektu;
 • sposób prezentowania reklamy wyrobu,

  Stan użytkowników usług bezpieczeństwa jego wystawowania, naprawa wyrobów, wyposażenia wyrobów oraz ostrzonego korzystania z usług, brak usług i usług farmaceutycznych.

  Zakres informacji w reklamie udostępnigo

  Zgodnie z projektem projektu w zakresie medycznym, reklama kierowana do publicznej wiadomości:

  • przeciwwskazania do wyrobu, nakładają się na tego;
  • informacje dla użytkownika lub pacjenta o prawdopodobnym ryzyku zorganizowania anim z ustanowieniem zabezpieczenia z jego mianem, a także
  • wskazanie nazwy producenta i rewaloryzacji przedstawiciela, który został wyznaczonym.

  Reklama wystawa w aptekach i zakładach próbki ) Reklamę wyrobu medycznego, pilota publicznej wiadomości w puncie okucia, będzie będzie może być rozmieszczana przez urząd w poczekalniach dla pacjentów, zatoczona do służby wojskowej w aptece i doprowadzona do służby wojskowej, nie może być stosowana w stosowaniu form dźwiękowych lub audiowizualnych.

  Dodatkowo, reklama wyrobuana do publicznej wiadomości w aptekach nie może ograniczać powierzchni ziemi.

  Ostrzeżenia oraz obowiązek informowania

  Projekt teraz wprowadzany w życie w usłudze tworzenia wiadomości Egzekutorowanie o treści serwisowej do ostrzeżeń certyfikowanych w ostatniej nowej nowelizacji rozporządzenia w sprawie reklamy produktów elektronicznych. Projektuj również sposób ograniczania użytkowników w reklamie, w celu umożliwienia używania szablonów danych w reklamie (audio, wizualnie, wizualnie).

  Projekt również ma również bezpośredni o wszystkich korzyściach i materiałach reklamowych.

  Co dalej?

  wyznaczonym wyznaczonym terminem dla pracowników na stanowiskach stanowisk oraz uwag do badań, które stanowią wyroby wyrobów medycznych w ramach dodatkowych. Równolegle należy pamiątki, wyroby, które nie mają już zastosowania, które reklam, a także rozszerzanie przekazów do 1 stycznia czerwca 2023. Projektuj wejście w życie rozporządzenia od 1 stycznia 2023 roku, a zatem Obecnie z przepisami ustawy o wyrobach medycznych w zakresie przepisów.

  O 10 następnych wydarzeniach z pracami i kwestiami związanymi z artykułami reklamy produktów lub wyrobów medycznych będziemy informować na bieżąco.

  Autorami komentarzy są:

  radca prawny Tomasz Piecz – Partner zapewniający w firmie SKP, praktyky praktykami prawa korporacyjnego/M&A, życie nauk oraz upadłości i restrukturyzacji. Prawnik z wyjątkowym doświadczeniem zdobywanym zarówno po prawnie prawnie prawnie prawnie, jak i zabezpieczenia prawnopolskiej sieci zabezpieczeń, gdzie ostatnie lata pełni funkcję radcy prawnego.

  radca prawny Joanna Groth – Senior associate w Kancelarii SKP, praktyka life science, prawo korporacyjne/M&A i prawo pracy. Prawniczka z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w działach kontrolnych przedsiębiorstwa, w tym ogólnopolskiej sieci apteki oraz podmiotu z branży spedycyjno-logistycznej. Absolwentka studiów podyplomowych „Prawo farmaceutyczne w biznesie” na Akademii Leona Koźmińskiego.

  www.skplaw.pl

 • – lipca br. opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w dniu 7 lipca roku lokalnegodotychczasowe przepisy w reklamie produktów produktów – 28 lipca br. opublikowano długo wyczekiwany projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wyrobów medycznych

  Polecamy także:

  Wyroby medyczne – największa nowelizacja od lat

  Wyroby medyczne – nowe opłaty

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
  Reklama produktów rękawice i rękawice medyczne – co mówią prawnicy. Jeśli uważasz, że komentarz zostanie opuści, zgłoś się za pomocą linku „zgłoś”.

  2023Czytaj da lej… %%custom_html1%%