Masaż stóp jest przyjemny, odstresowujący i wpływa na działanie całego organizmu. Techniki masażu stóp wspomagające leczenie różnych dolegliwości od bardzo dawna praktykowane są w Azji. Jeden z nich jest refleksoterapia, czyli uściskanie specjalnych punktów pod stopami w celu wyleczenia szczególnych cech szczególnych. Metoda ta, choć zaliczana do średniej alternatywnej, z zastosowania warta jest porównanienia. Co ciekawe, pomaga nie tylko na objawy, ale może również powodować… cellulit.

Według medycyny Wschodu na stopach znajdują się punkty uznania narządu ciała. Sprawdź, jak masaż stóp może być zdrowy na zdrowie i zdrowie.

Masaże lecznicze w tym masażu stóp mają udowodnione działanie lecznicze. Często stosuje się tę metodę strategii z farmakologią. Masowanie stóp przynosi ulgę po pomoc, zachęcanie do zaangażowania i odpręża. Swobodny przepływ krwi w stopach likwiduje uczucie ciężkości i obrzęki.

Jeden z metod leczniczych zaczerpniętych ze starożytnej medycyny wschodniej refleksoterapia, która przypisuje stopom szczególne znaczenie. W związku z tym, co odzwierciedla nam refleksologia, na ich powierzchniach zewnętrznych są tzw. refleksy, które odpowiadają za poszczególne części ciała. Uciskanie ich w odpowiedni sposób ma związek na stan zdrowia. Według badania medycyny chińskiej ma połączenie ze specjalnym przepływem energii przez ciało ludzkie.

Skuteczność refleksologia wyjaśnij też naukową teorię Williama Fitzgeralda i Eunice Ingham. według niej połączenia nerwów biegnących przez całe ciało układają się w dłoniach i stopach. Dzięki temu uciskanie miejsc na stopach może działać na zasadzie im narządy. W stopach stóp znajdują się tysiące zakończonych pomysłów, stąd wniosek, że Prawidłowo wykonany masaż stóp poprawiać pojedynczy standard i burć je.

Warto, że refleksologia jest metodą holistyczną – do problemów podejścia całościowo. Terapia polega nie tylko na leczeniu organizmu, ale dbałości o dobre samopoczucie pacjenta. Refleksolodzy, że masaż uciskowy stóp dostarcza bodźców fizycznych, ułatwiających samoleczenie.

Punkty ustalone narządom i częściom ciała znajdują się na podeszwach i grzbietach stóp. Powierzchnia stóp jest na granicy linii orientacyjnych. Do linii barków prawa stopa odpowiada prawej części ciała, lewej lewej. Ponieważ głowa jest tak, jak praca półkul mózgowych, czyli prawa stop odpowiada lewej stronie, lewa natomiast – prawej.

Strefy układają się od góry – linia barku przebiegająca tuż pod włóknami. Ponad nią znajdują się punkty dla organów w obrębie głowy. Paluchy odpowiadające za mózg i szyjny odcinek kręgosłupapoza tym miejsce do zatoki, oczy i okolice mózgu. Linia przepony przebiega pod podbiciem. Nad nim znajdują się punkty za organy wewnętrzne w klatce nośnej. Serce i płuca i oskrzela, ale również tarczyca czy ramiona i ręce.

Nieco dokładnie się znajduje Ref splotu słonecznego – wspiera punkt energetyczny. Pod nim mamy odpowiednio osłabioną wątrobę i woreczka żółciowego na prawym stopie i przewodzie pokarmowym, trzustki i śledziony na lewym stopie. Ponieważ linia przebiega mniej więcej w połowie stóp. Poniżej znajduje się refleksy organów położonych w jamie brzusznej poniżej linii żeber – na przykład pęcherz i pęcherz moczowy i moczowody. W miejscu, gdzie zaczęło się pięty, przebieg linia miednicy. Tam znajdują się refleksje na temat organom systemu rozrodczego. Mniej więcej w połowie piętnastu warstw Refleksje za nerw kulszowy.

Masowanie stóp przez uciskanie bezpośrednich punktów powodujących ulgę w dolegliwościach. W podręcznikach do refleksji na temat listy chorób i przyczyn im sekwencje uciśnięć. należy się tam również rozwiązania na problemy estetyczne np. aby pozbyć się cellulitu, trzeba uciskać punkty chłonne oraz refleksy przydatków i określonych płci. Punkty należy uciskać energicznie przez 3 do 5 sekund lub pulsacyjnie, ale ulgę przez ok. minuta.

Tego typu metody obejmują również masaże profilaktyczne na całe stopy i relaksacyjne potem na umiejętnym uciskaniu punktów siły za odprężenie. Masaż stóp z dodatkiem poprawiający przepływ krwi i zapewnia chwilę relaksu, pomaga się odstresować i rozluźnić. Nie musisz sprawdzać w jego działaniu, by poddawać się takiemu zabiegowi regularnie.

Leczniczy masaż stóp nie działa dla kobiet w ciąży – każdej, bez względu na jej przebieg. Nie wykonuj go kiedy cierpisz na wirusowe z gorączką. Refleksoterapia nie jest wskazana przy prawidłowych kościach i kościach. Podczas leczenia chirurgicznego konieczne jest zatrzymanie od tej formy masażu. Refleksoterapia szkodzić, gdy cierpisz na może żylaki, stany zapalne żyły i układu limfatycznego.

Zadbaj o ich czystość i estetykę, usuń zrogowacenie i naprawdę nawilżaj stopy – masaż będzie więc zdecydowanie przyjemniejszy. Osoby, które cierpią na grzybice stóp i paznokci, dlatego należy je leczyć, a potem udaj się do gabinetu masażu. Chodzi o to, by grzybica nie rozprzestrzeniała się na większą powierzchnię ciała i wśród innych pacjentów.

CZYTAJ TAKŻE:

Kąpiele borowinowe na reumatyzm, zwyrodnienia i uporczywy ból

Obolałe mięśnie, kości stawy wyleczysz ciepłom. Jak o tym w domu?

Czytaj dalej…%%custom_html1%%