Wprowadzenie do korzystania z dodatków do zwiększania wydajności, odkrywania i zmniejszania napięcia

Zdjęcie

Deagreez

W filmie Nieograniczony , Bradley Cooper uzyskuje nadludzką inteligencję i produktywność po tym, jak zaczął brać zaawansowany „sprytny lek”. W rzeczywistości nic tak potężnego nie istnieje.

Jednak wiele sprytnych narkotyki istnieją. Nazywa się je nootropami i chociaż żaden z nich nie jest magicznym tabletem, wiele z nich może być dość niezawodnych dla określonych funkcji, od ulepszenia pamięci roboczej, oferując stymulację przy minimalizacji napięcia i zwiększając motywację.

Cały temat może być zaskakujący, jeśli go nie znasz. W rzeczywistości istnieją setki nootropów, z których wiele jest niebezpiecznych, nieskutecznych, tylko na receptę lub po prostu źle przetestowanych.

Właściwie to zastanawiałem się nad tym, aby sam używać nootropów i doradzać im klientom. Bardzo ważne jest zrównoważenie obiecujących wyników ze zrozumieniem potencjalnych skutków ubocznych, w tym tego, czy substancja może być uzależniająca. Nie jestem specjalistą medycznym i jest to świetny pomysł, aby porozmawiać o nootropowym stosowaniu z własnym lekarzem, jeśli zdecydujesz się spróbować. W tym krótkim artykule przedstawię kilka najlepszych nootropów dla początkujących i opiszę, jak zwiększyć ich wykorzystanie do produktywności, odkrywania, relaksu i socjalizacji.

Zanim przejdziemy do rozmowy na temat konkretnych nootropów dla określonych funkcji, należy wyjaśnić kilka rzeczy na temat działania nootropów, działania ludzkiego mózgu i tego, co można realistycznie wydostać się z nootropów.

The Yerkes– Dodson Law

Nootropics działa przez różne mechanizmy, jednak wiele z nich – jeśli nie zdecydowana większość – są albo stymulantami, albo depresorami, nawet jeśli nie jest to ich jedyny mechanizm działania. Jednym z głównych celów korzystania z nootropów musi być osiągnięcie idealnego poziomu stymulacji psychologicznej dla danej funkcji.

Prawo Yerkesa-Dodsona wyjaśnia związek między podnieceniem psychicznym (co większość ludzi nieformalnie określa jako „poziom energii”) a wydajnością wykonywanego zadania.

Jeżeli twój poziom pobudzenia jest zbyt niski, brakuje ci energii i motywacji, aby całkowicie zaangażować się w pracę. Albo nie będziesz miał ochoty zaczynać zadania, albo będziesz wykonywał je bardzo powoli, albo będziesz robił regularne przerwy z powodu braku energii – albo jakiejś kombinacji tych wszystkich.

Z drugiej strony, ekstremalna stymulacja wywołuje zupełnie inny zestaw problemów. Jeśli jesteś zbyt podekscytowany, możesz zmagać się ze stresem i lękiem. Może się okazać, że jesteś niespokojny, co utrudnia koncentrację. Możesz cierpieć z powodu problemów poznawczych, takich jak mętne myślenie, zła pamięć lub jednotorowy umysł.

  Optymalny poziom pobudzenia jest różny dla różnych zadań. W wersji podstawowej jest wyższy w przypadku prostych, nieskomplikowanych i powtarzanych zadań, a niższy w przypadku bardziej skomplikowanych lub trudnych podjazdów. Jest to również większe w przypadku pracy fizycznej niż po prostu psychologicznej.

  Jako wytyczne, typy zadań – od najtańszego do najwyższego optymalnego poziomu pobudzenia – idą mniej więcej tak:

  1. Złożone zadania umysłowe, takie jak pisanie tego krótkiego artykułu.
  2. Proste zadania umysłowe, takie jak przesłanie ogromnego stosu dokumentacji.
  3. Praca społeczna lub zadania psychologiczne z niewielkimi częściami fizycznymi, takie jak rozmowy telefoniczne lub spacer po budynku kontrola bezpieczeństwa.
  4. Zadania fizyczne o istotnych aspektach psychologicznych, takich jak jak uprawianie sportu. Praca społeczno-fizyczna, taka jak taniec.
  5. Czysto zadania fizyczne, takie jak bieganie lub podnoszenie ciężarów.

  optymalny poziom pobudzenia do prostego odwijania bez wykonywania „zadania” byłby nawet niższy niż 1 w tej skali. Oznacza to, że skomplikowane zadania umysłowe nadal wymagają

  trochę

  pobudzenie, po prostu nie nadmierne.

  Powinno być oczywiste, dlaczego zadania fizyczne wymagają więcej energii niż siedzenie przy komputerze, jednak dlaczego różnica między 1 a 2 lub 4 i 5? Ze względu na to, że mają różne wymagania psychologiczne.

  Skomplikowane zadania psychologiczne wymagają rozsądnego myślenia, a nadmierne pobudzenie psychiczne może powodować wyścigowe myśli, które tylko spowalniają pracę. Stres i niepokój wywołany podwyższonym pobudzeniem mogą również wywołać blok autorki lub podobne obawy tego rodzaju.

  Z drugiej strony, podstawowe i powtarzające się prace umysłowe są w dużej mierze kwestią szybkości, więc więcej energia może być tam bardziej cenna. Ale za dużo energii i trudno jest siedzieć nieruchomo i wykonywać czysto umysłową pracę. Jeśli na przykład mam nadmierną ilość kofeiny podczas pracy przy biurku, odczuwam ogromną chęć wybrania się na spacer lub przynajmniej wstania i chodzenia.

  Jeśli chodzi o zadania fizyczne, różnica dotyczy potrzeby świadomości sytuacyjnej i wymogu reagowania na sytuacje zewnętrzne. Rzeczy takie jak bieganie i podnoszenie ciężarów nie potrzebują tego od ciebie, więc możesz skupić się na tym, co robisz. Podczas uprawiania sportu lub innych wymagających fizycznie zadań fizycznych wizja tunelu i mgła mózgowa z ekstremalnej stymulacji mogą być problemem.

  Kilka lat temu badam dawkowanie kofeiny i odkryłem, że optymalna dawka do ćwiczeń jest większa niż do gry w dodgeball. W szczególności, gdybym wziął zbyt dużo kofeiny przed grą w zbijanie piłki, miałbym niezwykłą energię i pewność siebie oraz postawę przypominającą berserkera, ale ledwo mi to pomogło, gdy moja wizja tunelu skłoniła mnie do ciągłego uderzenia piłkami pochodzącymi od bok.

  Częstym błędem związanym z nootropami jest znalezienie „idealnej dawki” i założenie, że jest ona optymalna do wszystkiego. Miej na uwadze Prawo Yerkesa-Dodsona i zawsze myśl o tym, do której klasyfikacji należałoby dane stanowisko.

  Należy również pamiętać, że nawet niskie dawki kofeiny i większość innych używek może utrudniać sen lub prowadzić do długotrwałego uzależnienia. Tak więc w przypadku używek najlepiej popełniać błędy po stronie zbyt małej zamiast nadmiernej.

  Nootropics wywołują stany / zdolności psychiczne, a nie wyniki

  Zobaczysz reklamy nootropowe dla różnych funkcji: pamięć, minimalizacja stresu i niepokoju, wydajność, interakcje społeczne, motywacja . Jednak jeśli się nad tym zastanowić, naprawdę dzielą się one na dwie odrębne grupy. Pamięć, nastrój i motywacja są czysto ramami umysłów lub zdolności , podczas gdy wydajność lub interakcja społeczna to

  rzeczy, które robisz

  Cała koncepcja „nootropowego dla wydajności” lub „nootropowego dla towarzyskich” „jest trochę nie na bazie. Nootropics nie powodują, że nic nie robisz. Zamiast tego pomagają wprowadzić sposób myślenia, który byłby korzystniejszy dla zrobienia czegoś.

  Po odkryciu prawa Yerkesa-Dodsona możesz zobaczyć jak różne osoby mogą potrzebować różnych nootropów, aby osiągnąć optymalny stan psychiczny dla określonej funkcji; mogą do tego dochodzić z przeciwnych instrukcji. Osoba naturalnie niefrasobliwa lub zmęczona może wymagać stymulanta, aby w końcu była wydajna. Naturalnie nadpobudliwa osoba lub osoba, która miała dużo kofeiny, może zamiast tego potrzebować obniżyć swój poziom pobudzenia.

  I oczywiście , niektóre środki nootropowe działają w inny sposób niż podnoszenie lub zmniejszanie ogólnego poziomu pobudzenia.

  Dlatego należy wierzyć poza „Chcę być bardziej wydajny” i zastanów się, jakie zdolności umysłowe chcesz wzmocnić lub jaki sposób myślenia musisz osiągnąć. Czy potrzebujesz mocniejszej pamięci roboczej? Czy chcesz być mniej rozpraszalny? Bardziej pewny siebie, czy bardziej zrelaksowany?

  ) Kiedy zobaczysz nootropics jako narzędzia, które pozwolą ci dostać się do określonej przestrzeni nad głową, a nie tylko narzędzia do tworzenia X ma miejsce, możesz stworzyć jasną koncepcję tego, co musisz dla nich zrobić.

  Nootropics należy zintegrować z innymi technikami

  Powinno to przebiegać bez stwierdzenia, ale nootropics nie powinien być postrzeganym jako magiczna pigułka lub samodzielna opcja dla twoich problemów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz zintegrować stosowanie nootropowe z technikami nielekowymi, co przyniesie efekt synergiczny.

  Chociaż ten post skupia się na nootropach, warto wspomnieć o kilku podstawowych nawykach, które można łączyć z nootropami w celu uzyskania optymalnego efektu.

Przede wszystkim nootropicy powinniście mieć podobną lokalizację w swojej metodzie sprawności umysłowej, co suplementy diety w swojej technice fitness: są suplementem dobrego sposób życie i dobre nawyki, a nie coś, co przyniesie wam same rezultaty.

Oto trzy pierwsze nootropiki, które zalecam każdemu, kto chce spróbować im, pomimo ich szczególnego celu. Aby ułatwić czytanie, nazwa każdego nootropu zostanie pogrubiona przy pierwszym wskazaniu.

Kofeina plus L-teanina

Często określane jako stos everyman, połączenie kofeiny i L-teaniny

jest prawie ogólnie sugerowana jako pierwsza rzecz, jaką ludzie próbują. Dlaczego? Ze względu na fakt, że działa praktycznie dla każdego, jest łatwo oferowany i ma kilka negatywnych skutków.

Kofeina jest oczywiście stymulantem, który wszyscy rozumiemy i lubimy. Daje ci więcej energii, pozwala zachować czujność i motywację.

L-teanina jest aminokwasem o działaniu uspokajającym. W tym przypadku „wygładza” negatywne działanie kofeiny, idealnie pozwalając uzyskać świadomość i motywację bez zdenerwowania i niepokoju.

„Standardowe” dawkowanie tutaj to 100 mg kofeiny i 200 mg teaniny. Należy pamiętać, że chociaż teanina jest odkryta w herbacie, szczególnie w zielonej herbacie, stosunek nie jest tak wysoki (jak w, jest mniej teaniny), co jest zalecane do nootropowego stosowania.

) Zgadzam się z tym 1 : Stosunek 2 jako dawka początkowa. Niemniej jednak, po sprawdzeniu prawa Yerkesa-Dodsona, można zobaczyć, dlaczego ten stosunek nie jest ustalony. Będziesz potrzebować niższego stosunku teaniny do kofeiny, jeśli jesteś zmęczony, wykonujesz pracę wysokoenergetyczną lub jesteś osobą naturalnie niskoenergetyczną. Będziesz pożądał większego stosunku, jeśli robisz coś, co wymaga relaksu, jeśli cierpisz na stres i niepokój, lub jeśli integrujesz to z innymi stymulantami.

) Aby zmienić stosunek, należy kupić teaninę w postaci proszku lub pigułek 50 mg. Ze swej strony kofeina jest ogólnie w postaci płynnej lub w tabletkach, które można szybko rozbić. Znajdź swój idealny stosunek dla danego rodzaju pracy w podanej sytuacji, , a następnie użyj tego jako standardu, aby dostosować dawkowanie w zależności od zadania i kontekstu.

Możesz także chcieć indywidualnie kofeiny i teaniny. Na przykład w typowej sytuacji, w której bierzesz tę mieszankę bardzo wcześnie rano, możesz najpierw wypić kofeinę, a godzinę później teaninę po pełnym przebudzeniu.

Rób regularne przerwy tolerancji na kofeinę, aby zapobiec uzależnieniu ; 3-7 dni w miesiącu bez kofeiny to doskonały standard. Pamiętaj, że teanina tak naprawdę nie zmniejsza działania kofeiny ani nie pomaga twojemu organizmowi w szybszym usuwaniu jej, więc nie pozwoli uniknąć wpływu kofeiny na sen. W razie wątpliwości popełniaj błąd, biorąc mniej.

Kreatyna

Kolejna amino kwas, kreatyna jest znany głównie z tego, że jest podstawowym suplementem budującym mięśnie wykorzystywanym przez kulturystów. jest coraz więcej badań, które zalecają, aby kreatyna miała szereg neuroprotekcyjnych wyników

Kreatyna może zmniejszyć zmęczenie psychiczne wraz z objawami braku snu. Liczne badania wykazały niewielka poprawa subiektywnego samopoczucia To nawet

minimalizuje oznaki niepokoju i ujawnia synergiczny wynik z SSRI.

Kreatyna jest niedroga i nie wywołuje żadnych negatywnych skutków poza dyskomfortem jelitowym jeśli pacjent przyjmuje zbyt dużo jednocześnie. Najlepiej jest przyjmować w postaci proszku – 5 gramów wczesnym rankiem i 5 gramów w nocy.

Ze względu na niezliczoną ilość zarówno fizycznych, jak i psychicznych zalety, niski koszt i brak niepożądanych efektów, kreatyna po prostu wygląda jak jedna z tych rzeczy, które warto wypróbować. Korzyści są długotrwałe, a nie ostre i pojawiają się kilka tygodni.

Nootropics są często wykorzystywane do produktywności. Jednak, jak wskazano wcześniej, „wydajność” jako cel musi być utożsamiana z

stanem psychicznym , które chcesz utworzyć.

Nootropics zwiększają wydajność przede wszystkim o jeden z 5 dróg: zwiększenie stymulacji, dzięki czemu pracujesz szybciej, zmniejszenie stymulacji do niższej rozpraszalności lub blokady autora, zwiększenie czuwania bez w przeciwnym razie znacznie zwiększając ogólne pobudzenie, poprawiając pamięć roboczą lub poprawiając inspirację.

Drugim najczęściej spotykanym przypadkiem użycia nootropics jest wspieranie wiedzy. Ma to podobne wymagania co wydajność, z tą różnicą, że pamięć staje się znacznie ważniejsza, a pamięć długoterminowa staje się ważniejsza niż pamięć krótkotrwała lub robocza. Trzecim najczęściej spotykanym przypadkiem użycia są kontakty towarzyskie. Większość użytkowników nootropów nie jest naturalnymi motylami społecznymi i używają nootropów w celu zmniejszenia stresu i lęku społecznego, pobudzenia inspiracji społecznych lub zwiększenia ogólnej płynności społecznej.

Zwiększona stymulacja, czyli wysoka energia

) Następujące związki podniosą twój poziom energii i sprawią, że będziesz wyglądać jak na używkach.

Kofeina jest tutaj oczywistą opcją domyślną i ma tę zaletę, że jest niedroga, łatwo oferowana i znajoma. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, określ, ile kofeiny zwykle potrzeba, aby wprowadzić optymalne (według twojego szacunku) samopoczucie, i określ, jak to się równa Twój napój z wyboru

Jak omówiono w mój artykuł na temat uzależnienia od kofeiny , spożycie powinno być ograniczone do około 100 mg dziennie lub 1,5 mg na kg masy ciała.

) Korzystne może być także stosowanie różnych stymulantów w celu uniknięcia tolerancji. Istnieje kilka stymulantów, z których kilka jest albo zbyt silnych, albo których okres półtrwania jest zbyt krótki lub zbyt długi, aby zastąpić kofeinę. Dwa, w szczególności, mogą pełnić funkcję podobną do kofeiny.

Theacrine jest bliskim krewnym kofeiny, mającym tę samą standardową strukturę z dodatkiem grupy metylowej i ketonowej. Wydaje się naśladować łagodniejsze odmiany kofeiny, daje spokojniejszą i mniej ekstremalną stymulację i ma dłuższy okres półtrwania.

W jednym ze sponsorowanych przez przemysł badań stwierdzono, że teakryna nie wywoływała habituacji w dawkach do 300 mg / dzień Działa poprzez te same mechanizmy, co kofeina, co sugeruje, że teoretycznie można oczekiwać, że wykaże tolerancję krzyżową z kofeiną, więc weź to z odrobiną soli.

Ogólnie, badania dowodzą, że dość niewielu kognitywistów korzysta z theacrine; wydaje się być jak kofeina, tylko słabsza. Efekty te wydają się być również praktycznie całkowicie psychologiczne, z mniejszą stymulacją fizyczną niż kofeina. Typowa dawka teakryny to 100–300 mg, przyjmowana wcześnie rano.

Rhodiola rosea

to ziołowy suplement, który wydaje się działać zarówno jako umiarkowany środek pobudzający, jak i łagodny środek zmniejszający stres. W rzeczywistości okazało się, że minimalizuje zmęczenie Efekty trwają pół -godzina rozpoczęcia i trwać 4–6 godzin. Mówiąc prosto, ma podobne domy pobudzające jak kofeina, ale wydaje się, że nie wykazuje tolerancji krzyżowej z kofeiną.

Rhodiola rosea to doskonały wybór, jeśli chcesz mniej roztrzęsionego stymulatora i jest szczególnie pomocny dla osób cierpiących na zmęczenie związane ze stresem. Nie należy go przyjmować w nocy, ponieważ może zakłócać sen.

Przebudzenie bez wysokiej stymulacji

Wszystkie związki z ostatniego obszaru pomagają w przebudzeniu. Niemniej jednak sprawią, że poczujesz się znacząco promowany we wszystkich, choć najniższych dawkach. Co powiesz na to, jeśli chcesz po prostu bardziej się obudzić, nie posiadając zbyt wiele energii?

Najpopularniejszym wyborem jest modafinil, lek na receptę, który poprawia czuwanie i ma ogromny 15-godzinny okres półtrwania. Zamiast próbować dostać lek na receptę, zalecam stosowanie adrafinil , OTC prolek modafinilu – co wskazuje, że przekształca się on w modafinil w twoim ciele.

Sam Adrafinil ma jednogodzinny okres półtrwania, po którym masz 15- godzinny okres półtrwania modafinilu. Oznacza to, że znacząco wpłynie na sen we wszystkich najmniejszych dawkach, jednak istnieje sposób, aby to działało. Weź małą dawkę adrafinilu – około 100–300 mg – pierwszą rzeczą rano. Jest to mniej niż normalna dawka 600-1200 mg.

Następnie połącz adrafinil z jednym z wymienionych tutaj stymulantów, który ma znacznie krótszy okres półtrwania, jak kofeina. Wytnij ten stymulant po rozejściu się d w południe lub dwa, i obaj wyjdą głównie z twojego systemu przed snem. Mimo to używaj adrafinilu tylko 1-2 dni w tygodniu i tylko wtedy, gdy jesteś naprawdę zmęczony i / lub nie śpij przez około 17-20 godzin tego dnia. Adrafinil również ma kilka innych skutków ubocznych, co sprawia, że ​​dobrym pomysłem jest ograniczenie użycia ; Jonothan Roseland wyjaśnia je w tym wywiadzie.

Drugi lek, który wspomaga czuwanie przy bardzo niewielkiej stymulacji jest nikotyną. Niemniej jednak jest to prawdziwe tylko w małych dawkach, przyjmowanych w postaci o przedłużonym uwalnianiu – mówiąc prosto, używając plastrów nikotynowych zamiast gumy lub płynnej nikotyny (nie wspominając o papierosach, które, mam nadzieję, nie wymagam od ciebie ostrzegania). Nikotyna uzależnia – nie używaj go, jeśli kiedykolwiek byłeś uzależniony od tytoniu lub obecnie go używasz. Nie używaj go, jeśli czujesz, że jesteś podatny na uzależnienie.

WSZYSTKIE plamy nikotynowe są dozowane drogo do stosowania nootropowego. Jeśli zdecydujesz się na taką próbę, spójrz na całkowitą dawkę plastra, której używasz, i wystarczy na paski odpowiadające 1 do 3 mg i użyj tych. Rozpoczęcie wyników potrwa godzinę i potrwa przez większość dnia. Chociaż okres półtrwania nikotyny wynosi 1-2 godziny, jego aktywny metabolit ma okres półtrwania 20 godzin. Nikotyna nie zaburza snu tak bardzo, jak inne stymulanty, ale ma utrudniają sen przy większych dawkach; wydaje się również wywoływać żywe sny, kiedy się na nim śpisz, w czym niektórzy ludzie się cieszą.

Niezależnie od tego, pamiętaj, aby zdjąć miejsce i umyć obszar skóry, który był na wiele godzin przed snem.

Pamięć i uczenie się

) Najpopularniejszym nootropowym środkiem poprawiającym pamięć jest prawdopodobnie piracetam. Badania wykazały, że

piracetam poprawia pamięć długotrwałą i roboczą

; wpływ na zdrowie może być jednak niewielki. Głównym odkryciem klinicznym dotyczącym piracetamu jest to, że spowalnia spadek funkcji poznawczych

Możliwe jest jednak, że liczne badania podważają piracetam, ponieważ wymaga to rozważenia dłuższego czasu trwania niż okres badań. Najbardziej pozytywne wyniki zwykle pochodzą z badań trwających 6 tygodni lub dłużej.

Mechanizm piracetamu jest nadal niejasny, choć obecnie wiodącą teorią jest to, że zwiększa przepuszczalność błon komórek mózgowych. Dawkowanie wynosi zwykle 1200–4800 mg dziennie, podzielone na 3 dawki.

Rhodiola rosea podobnie poprawia pamięć roboczą , oprócz wcześniej omawianych efektów. Nie jest do końca jasne, na czym polega ten system i czy wyniki są poważne, czy długotrwałe.

Alpha-GPC jest zmodyfikowanym rodzaj neuroprzekaźnika choliny. Okazało się, że zmniejsza zmniejszenie zdolności poznawczych i objawy choroby Alzheimera u ludzi. Alpha-GPC również poprawia pamięć i uczenie się u szczurów , chociaż wynik nie został jeszcze pokazany u ludzi.

W badaniach często stosuje się dawkę 400 mg, 3 razy dziennie. Anegdotycznie wiele osób zgłasza korzyści przy połowie tej dawki, jednak 1200 mg to dawka naukowo związana ze spójnymi efektami.

Inspiracja

Motywacja – pragnienie zrobić coś – zwykle pochodzi z 2 źródeł.

Po pierwsze, wyższy całkowity poziom stymulacji sprawia, że ​​jednostki są ogólnie bardziej zmotywowane. Oznacza to, że każdy stymulant może skutecznie działać jako zachęta.

Po drugie, motywacja wynika z powiązania korzyści z danym działaniem. Dlatego możesz budować inspirację dla oferowanych nawyków, łącząc to zachowanie z lekiem, który poprawia samopoczucie.

Nikotyna jest wykonalnym wyborem tutaj (aczkolwiek z wszystkimi zastrzeżeniami wymienionymi w części dotyczącej nikotyny powyżej), ponieważ tworzy silną i renomowaną inspirację do angażowania nawyków z tym związanych

Konkretny rodzaj nikotyny, który można wykorzystać do tego, zależy od tego, jak długo będziesz uczestniczyć w pożądanej aktywności. Jeśli to kilka godzin lub więcej, użyj łatki. Jeśli jest to dwie godziny lub mniej, lepsza może być guma nikotynowa lub płynna nikotyna, biorąc pod uwagę, że kopią szybciej i nie trwają tak długo. Niemniej jednak bądź niesamowicie konserwatywny z dawką; łatwo jest wziąć nadmierne i zachorować na doustną nikotynę. 1 mg to więcej niż wystarcza dla wielu osób.

Relaks lub zmniejszenie pobudzenia

Theanine, , jak wskazano, to doskonała opcja na relaks bez sedacji. Efekty są jednak bardzo umiarkowane, a samo ich przyjęcie powoduje zmniejszenie zysków.

Rhodiola rosea, jak wskazano , łagodnie zmniejsza stres Działa również jako środek pobudzający, więc jest najbardziej odpowiedni do łagodzenia zmęczenia wywołanego stresem. To nie jest doskonała opcja czystego relaksu.

Ashwaghanda jest najpopularniejszym i dobrze wspierany czysty stres zmniejsza nootropowy. Badania regularnie odkrywają umiarkowany spadek napięcia i ma dobry profil uderzenia bocznego. Donoszono również, że jest przydatny w zaburzeniach snu związanych ze stresem. Częstą dawką jest 300-500 mg, jeden lub dwa razy dziennie, z jedzeniem.

Phenibut to kolejny skuteczny reduktor napięcia. Zmodyfikowany rodzaj GABA

) jest szeroko stosowany w Rosji jako środek przeciwlękowy i wspomagający sen .Jednak niezwykle skuteczny w przypadku tych funkcji , podobnie kształtuje nawyki, a większe dawki mogą prowadzić do zaspania i mdłości, które rozciągają się na następny dzień. Pamiętaj, że fenibut ma również skuteczny efekt synergiczny z alkoholem; nie łącz go z alkoholem.

) Dawkowanie powinno być ograniczone do 500 mg na dobę, 3 dni w tygodniu, aby zapobiec tolerancji . Jego uruchomienie może zająć od 2 do 4 godzin. Chociaż okres półtrwania fenibutu w osoczu wynosi pięć godzin, efekty utrzymują się znacznie dłużej.

Na koniec phenibut doskonale nadaje się do zmniejszania lęku społecznego i poprawy socjalizacji. W połączeniu z łagodnym środkiem pobudzającym, takim jak kofeina, stanowi idealny „społeczny środek nootropowy”.

Nootropics może być fantastyczny, ale musisz wytrzymać pokusę, aby zanurkować w głębi basenu i zacząć próbować wszystkiego naraz.

Sugeruje to unikanie na razie bardziej unikalnych rzeczy. Bez mikrodozowania LSD, bez semaksy, noopeptu i oksiracetamu. Może to nastąpić później, jeśli zdecydujesz się to zrobić, jednak najlepiej zacząć od bezpiecznych i sprawdzonych suplementów na początku.

W wielu przypadkach zalecam próbowanie tylko jednej rzeczy naraz. Możesz spróbować 2 rzeczy, jeśli integrujesz środek pobudzający i rozluźniający w celu uzyskania synergistycznych efektów, takich jak kofeina i teanina – tak zwany nootropowy „stos”. Przez systematycznie przeprowadzając eksperymenty , możesz dokładnie dowiedzieć się, które nootropiki ci pomogą okoliczności. Stopniowo możesz uczynić swoje eksperymenty bardziej złożonymi, testując stosy 2 lub więcej nootropów.

Większość wszystko, należy pamiętać, że wpływ nootropów jest synergistyczny z technikami nielekowymi. Ćwicząc odpowiednie procedury wydajności, rozwijając relaksację do codziennego trybu życia, i tak dalej, możesz zarówno zmniejszyć potrzebę nootropów, jak i maksymalnie wykorzystać efekty, które uzyskasz, gdy z nich skorzystasz.

Czytaj więcej