A Nutritionist’s Guide to 'nootropics': What You Need to Know

Ze zdrowiem psychicznym i dobrym samopoczuciem Świat żywienia, który zajmuje coraz większe miejsce niż kiedykolwiek wcześniej, koncentruje się nie tylko na poprawie naszego zdrowia fizycznego. Społeczeństwo „zawsze aktywne”, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w którym obecnie żyjemy, oznacza, że ​​nasze zdrowie poznawcze – i sposoby na jego poprawę – stają się priorytetem.

Istnieje coraz więcej badań dotyczących wpływu diety na funkcjonowanie mózgu, a „nootropics” to najnowsze modne hasło na scenie zdrowia, a celem jest poprawa funkcji poznawczych, pamięci, kreatywności i motywacji.

Harley Street Nutritionist and Nootropics expert Kim Pearson
Harley Street Nutritionist Kim Pearson.

Czym dokładnie są nootropiki? I w jaki sposób możesz wykorzystać je, aby zwiększyć siłę mózgu? Tutaj, Harley Street Nutritionist, Kim Pearson , wyjaśnia wszystko – odpowiadając na niektóre najczęściej zadawane pytania.

Co to są nootropowe?
Nootropics mogą być naturalnymi suplementami lub syntetycznymi lekami, które wspierają zdrowie i funkcjonowanie mózgu. Naturalne nootropiki, które obejmują zioła, aminokwasy, witaminy i minerały, mają wpływ na mózg, które wspierają funkcje poznawcze.

Chociaż te składniki odżywcze występują naturalnie w codziennej żywności, możliwe jest teraz wzmocnienie różnych funkcji mózgu poprzez uzupełnienie określonych nootropów w wyższych dawkach.

Po co je przyjmować ?

Najczęstszym powodem, dla którego wiele osób przyjmuje środki nootropowe, jest zwiększenie określonego obszaru mózgu, takiego jak zwiększona czujność, pamięć, nastrój, motywacja lub ogólna funkcja poznawcza.

Każdy z tych obszarów wymaga zmiany naszego stanu psychicznego w inny sposób, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, który naturalny nootropik może nas wspierać i jak.

Jak koncentrując się na zwiększeniu spożycia określonych składników odżywczych, warto również rozważyć suplement zapewniający dawki terapeutyczne.

BetterYou B12 Boost Oral Spray Jakie są najbardziej c często naturalne nootropowe?

Witamina b12
Jeśli zmagasz się z czujnością umysłową, kluczową kwestią powinna być witamina B12 . B12 bierze udział w wytwarzaniu energii, a suplementy mogą pomóc w zmniejszeniu uczucia zmęczenia.

BetterYou B12 Boost Oral Spray

Ponieważ B12 jest witaminą trudną do wchłonięcia w jelitach, suplementacja może być dobrym pomysłem, jeśli często czujesz się zmęczony lub masz trudności z koncentracją. Polecam Zwiększenie B12 doustnie Spray
od BetterYou – to szybki i łatwy sposób na zwiększenie poziomy.

Kurkuma
Kurkumina jest składnikiem niesamowitego zdrowia zalety kurkumy. Jest stosowany w Indiach od dziesięcioleci ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne.

Oprócz licznych fizycznych korzyści kurkumy, pojawia się również wiele korzyści psychicznych, a także poprawa neurogenezy – wytwarzanie nowe komórki układu nerwowego. Kurkumina jest silnym środkiem przeciwzapalnym, który, jak wykazano, pomaga zapobiegać stanom zapalnym mózgu.

Kurkuma znana jest jako słabo wchłaniana tradycyjnymi drogami trawiennymi, dlatego należy ją przyjmować w postaci łatwo wchłaniany przez organizm – wypróbuj alternatywę bez tabletek, taką jak smaczny Kurkuma w sprayu doustnym od BetterYou.

Kofeina Jeśli zaczniesz dzień przy mocnej filiżance kawy już zanurzasz się w nootropach. Kofeina poprawia czujność i wykazano, że poprawia pamięć i funkcje poznawcze.

Zwiększając aktywność nerwów współczulnych, kofeina poprawia sygnalizację dopaminy w mózgu, przyczyniając się do działania stymulującego podczas jej konsumpcji.

Chociaż nie ma nic złego w korzystaniu z dobrej jakości kawy rano, warto zadbać o to, aby uzyskać całą energię potrzebną ze zdrowej, zbilansowanej diety i nie polegać wyłącznie na kofeina.

Ashwagandha To starożytne zioło lecznicze jest klasyfikowane jako adaptogen, ponieważ może pomóc ciału radzić sobie ze stresem, a także zwiększyć koncentrację i skupienie.

Badania wykazały, że suplementacja ashwagandha może obniżyć poziom kortyzolu hormonu stresu średnio o 30%.

Ostatecznie, te składniki odżywcze pobudzające mózg mogą pomóc poprawić wydajność poznawczą, jeśli są wzięte razem ze zdrowym i zrównoważonym d dieta. Holistyczne spojrzenie jest ważne, gdy patrzysz na każdy aspekt naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, więc zasięgnij porady, jeśli nie masz pewności co do spożycia składników odżywczych.

Przeczytaj więcej artykułów związanych ze zdrowiem i zdrowiem w naszym dedykowanym dziale tutaj .

A Nutritionist’s Guide to 'nootropics': What You Need to Know 2


Czytaj więcej