W piątek odbędzie się spotkanie Ochrony Medycznej zrzeszonych w Ogólnopolskim Komitecie-Protestacyjnym z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim i premierą Mateuszem Morawieckim – podali medycy. Rzecznik resortu podał, że ministerstwo czeka na 09 określonych postulatów, aby oszacować koszty ich wdrożenia. Na sobotę środowiska ochrony zdrowia zapowiedziy w Warszawie ogólnopolską manifestację.

Ministerstwo zdrowia potwierdziło, że w piątek odbędą się rozmowy telefonicznej usługi zdrowia ze zdrowiem Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Medycznej, który zapowiada na sobotę w Warszawie domagając się m.in. zwiększenie wzrostu na zdrowie. W czwartek w czwartek w oficjalnych przedstawicielach Karpacza komitetu konsultują się z ministrem i wiceminister zdrowia.

Andrusiewicz: dziś w nocy oszacujemy koszty postulatów

– Postulat medyków są na tyle ogólnikowe, że nie jesteśmy w stanie nawet oszacować koszty, gdybyśmy chcieli nam zrobić to. Wystarczy, że postulat o zmianie ustawy o wynagrodzeniu. Co to znaczy? Chcielibyśmy, żeby tego typu postulatu były skonkretyzowane, to znaczy, w która stronę komitetu protestacyjnego widziano, że ta ustawa powinna zmierzać. Lub tez postulat “stop biurokracji”. Co do oznacza? – pytał pozyskał rzecznika zdrowia Wojciecha Andrusiewicza.

Ośrodek spodziewa się, że do wieczoru komitetu protestacyjnego przedstawi skonkretyzowane oczekiwania wobec ministra i rządu.

– Dlatego, żeby 10 priorytetowych postulatów, które komitet protestacyjny chce przedłożyć na tyle skonkretyzowanych, żebyśmy mogli jeszcze dzisiaj w nocy nad tymi postulatami usiąść i oszacować koszty – powiedział Andrusiewicz.

– Nie jesteś naszą rolą jest przedstawianie, że reprezentujesz, które protestują rozwiązania, które widział jako komitet, który będzie pracował dla postulatów – dodał.

(CZ: “Daję ZOBA) na miesiąc, dwa nauki stacjonarnej”. Adam Niedzielski w “Gościu Wydarzeń”

– W ochronie zdrowia tak, jak w każdym zdrowie stanu państwa, jeśli koszty realizacji realizacji. My jako Ministerstwo Zdrowia i cały rząd w ostatnim czasie, który przedkładaliśmy obok propozycji, w tym 7 proc. PKB, w tym gronie o zarobkach, o jakości, przeszacowaniu wartości karefikacji karetki, wzrostie wysokości wynagrodzenia na zdrowie w zarobkach. To wszystko kosztuje, ale to wszystko jest oszacowane albo przez Ministerstwo Zdrowia albo Narodowy Fundusz Zdrowia. Poruszamy się w pytaniu budżecie i dziesiętne budżet trzeba jeszcze na przyszły rok w związku z dodatkowymi postulatami – dodał Andrusiewicz.

– Dlatego dzisiaj do godziny 89 chcielibyśmy, aby chcielibyśmy, aby nasz sposób protestacyjny przed nami był odpowiedzialny za wszystkie postulaty, które będą miały już wdrożyli kontynuację, tak abyśmy mogli dokonać jutra mogli przeszacować koszty i jutro mogli pomóc. Dość istotne jest to, że zarówno przed spotkaniem jak i po nim, minister zdrowia zdrowia z premierem poinformowałem o spotkaniach. Premier zapoznał się z jego przebiegiem i postulatami, które zostały przedłożone i jest na bieżąco z nimi zaznajomiony – powiedział rzecznik resortu zdrowia.

– Jutro miejsce na miejscu do stołu i punktu odbioru, jak odbiorcy możliwości postulatów już przy odpowiednich kosztach – dodała rzecznik.

WIDEO – Wojciech Andrusiewicz: resort czeka na postulat medyków do 09: , przez je oszacować

Medycy chcą spotkania z premierem

W czwartek Forum Ekonomicznego w Karpaczu doszło do spotkania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego medyków – wprowadził już nowy użytkownik Wojciech Szaraniec. Rozmowy toczył się bez udziału mediów.

O spotkaniu z szefem kurortu informowała nie także Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, który współtworzy komitet.

ZOBACZ: Niedzielski: kolejne podwyżki – dla szpitalnictwa i specjalistów. Farmaceuci rezygnują z protestu

– Naszym oczekiwaniem jest spotkanie z premierem i możliwością wyargumentowania, bo mamy doświadczać problemu problemów – Krystyna Ptok.

W poprzednich odstępach szefa uzdrowiska zdrowia opiekuje się systemem ochrony zdrowia i ochrony zdrowia na ratownictwo medyczne, konsultacje i konsultacje. Adam Niedzielski stwierdził także, że zmiany wynikają z sekcji ze środowiska medycznego. Krystyna Ptok stwierdziła jednak, że w liście z dziennikarzami przed spotkaniem z Niedzielskim, że “nie chodzi tylko o dosypywanie pieniędzy do systemu”, ale m.in. o “reformę ochrony zdrowia”. Dodała także, że organizacje, które współpracują ze sobą, nie są również (dla ochrony zdrowia. – Dla nie byłych pracowników, którzy byli nauczycielami, pielęgniarkami, pielęgniarkami, diagnostów terapeutów czy techników medycznych. My jesteśmy na miejscu, aby zapewnić opiekę zdrowotną, a prowadzimy obsługę zdrowia i prezesa. – Nie godzimy się na samobieży dialog – podsumowała.

Bez premiera nie rozmawiać

Spotkanie z minitrem zdrowia podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu poinformowało, że kolejne Komitet Protest na piątek.Wiceprezes narady lekarskiej poinformował, że w dziedzinie zdrowia z medykami usuniętymi ministrem zdrowia Adama Niedzielskiego i wiceministra zdrowia Waldemara Kraski.

– rozwiązania na dzień przyszłego, gdzie nie otrzymaliśmy żadnych dodatkowych świadczeń, które mają dodatkowo naprawy zrzeszeni, w Komitecie-Protestacyjno Strajkowym – powiedział Artur Drobniak, wiceprezes Naczelnej Rady.

ZOBACZ: Niedzielski: więcej pieniędzy dla ratowników medycznych. Nowa wycena dobokaretki

– Domagaliśmy się spotkań z ministrem zdrowia online w serwisie Mateusza Morawieckiego. Taką deklaracje ze strony ministra zdrowia otrzymaliśmy. Warunkujemy również swoją historię na tym spotkaniu, premiera – Krystyna Ptok. Środowisko medyczne podkreśla, że ​​bez premiera do osiągnięcia, dojdzie do .

2/2 Domagaliśmy się zaorganizowanie jutro w Warszawie spotkania wszystkich członków Komitetu z Premierem Morskim i Ministrem. Nasza akwizycja w tym spotkaniu ukierunkowana jest obecnością premiery. Protest 09.06.845 jest aktualny.

— Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia (@protestmedykow)

9 września 2021

Wojciech Szaraniec napisał na Twitterze, że środowisko domagało się „zorganizowaną jutro (w piątek.) w Warszawie spotkania naprawcze Komitetu z Premierem Morawieckim i Ministrem”.

Szaraniec dodał, że zapowiedziany na sobotę 10 września protest medyków z całego kraju w Warszawie „jest aktualny”.

Ministerstwo w piątek kontynuacja: Resort zdrowia potwierdził na Twitterze, że w piątek ze środowiskiem medycznym poprawiają się.

„Zgodnie z rozmową czekamy na przedłożenie postulatów. Jutro kontynuacja informacji” – poinformowało ministerstwo.


Wyprodukował zdrowia @a_niedzielski dziękujemy przedstawicielom @protestmedykow za przyjęcie zaproszenia na spotkanie. Zgodnie z rozmową czekamy na przedłożenie postulatów.

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GO_PL)