Naukowcy z ProFam w Birmingham w Anglii przeprowadzili eksperymentalną procedurę na kobietach, która może opóźnić menopauzę o dziesięciolecia.

Procedura polega na usunięciu kawałka zdrowego jajnika i zamrożeniu go kriogenicznie, a następnie ponownym wszczepieniu, gdy zaczną pojawiać się objawy menopauzy. Po powrocie do organizmu zachowana tkanka wytwarza naturalne hormony, które opóźniają menopauzę przez okres do 20 lat.

Być może jest to ostateczny biohack dla kobiet, które chcą opóźnić objawy fizyczne związane z wahaniami hormonalnymi menopauzy, takie jak osteoporoza, zwiotczenie skóry, problemy z nastrojem, utrata pamięci i inne.

Procedura nie jest zupełnie nowa. Kobiety poddawane chemioterapii mogą doświadczyć menopauzy kilkadziesiąt lat przed czasem, z powodu ubocznego uszkodzenia zdrowych komórek. Lekarze z powodzeniem zachowali tkankę jajnika i wszczepili ją ponownie po zakończeniu leczenia. Te kobiety nie tylko zachowały swoje cykle miesiączkowe i normalną produkcję hormonów, ale także mogły mieć dzieci po chemioterapii.

Czym różni się to badanie? Po raz pierwszy lekarze eksperymentowali z procedurą na zdrowych pacjentach, którzy nie mieli do czynienia z rakiem, wyłącznie w celach przeciwstarzeniowych.

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać w dotychczasowej procedurze:

  • Nie poznaliśmy jeszcze efektów. Po raz pierwszy procedura została przeprowadzona na zdrowych uczestnikach wyłącznie w jednym celu przeciw starzeniu się, a badana populacja znajduje się w fazie usuwania i konserwacji tkanek. Prawdziwe efekty ujawnią się po ponownej implantacji tkanki, za dziesięciolecia. Ponadto populacja badana jest bardzo mała, jak dotąd tylko 10.
  • Kobiety przechodzą menopauzę w późniejszym życiu. Czy lepiej przejść przez menopauzę o 55 lub w 75? Nie można powiedzieć, dopóki grupa badawcza tego nie przejdzie. Menopauza w późniejszym okresie życia może pomóc ci żyć dłużej i lepiej lub może przynieść własny zestaw problemów.
  • Kobiety utrzymają silne libido w późniejszym życiu i utrzymają płodność. Jeśli nadal produkujesz hormony produkujesz przez lata rozrodcze, twoje libido pozostanie silne i zgadłeś… możesz być pewien, że będziesz w wieku pozytywnego testu ciążowego 70.
  • Musisz zdecydować się na procedurę, gdy jesteś młody. Aby uzyskać hormony 30 – letni, musisz zachować swoją tkankę, gdy jesteś w 30 s . Okres okołomenopauzalny może rozpocząć się całą dekadę przed zakończeniem miesiączki, więc jest to decyzja, którą musisz podjąć, gdy menopauza jest najbardziej oddalona od twojego umysłu.

Jestem optymistą co do tej procedury, ze względu na jej sukces u pacjentów z rakiem i ponieważ hormony, które miałeś u 30 główny wpływ na to, czy czujesz się, jakbyś był 30. Jeśli jesteś kobietą, jest to atak biologiczny, który umożliwia monitorowanie i rozpoczęcie dyskusji na ten temat z lekarzem, gdy tylko będzie dostępny.

Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Zapisz się na listę mailingową, aby otrzymywać najnowsze informacje i aktualizacje!