Ebardzo ranomoje doświadczenie z Joe Roganem zaczęło się tak samo, jak Joe Rogan zaczyna: z kawą z grzybów.

To proszek do wlewania i mieszania, zrobiony z lwiej grzywy i chagi – według Joe – „dwóch grzybów gwiazd rocka”, i jest wytwarzany przez firmę Four Sigmatic, regularną reklamę Joe Rogana niezwykle popularny podcast. Jako miłośnik kawy obraża mnie samo istnienie kawy grzybowej. („Poproszę twoją najsmaczniejszą rzecz, zrobioną z twoich najmniej pysznych rzeczy, proszę”, powiedział pogardliwie przyjaciel.) Ale smakuje dobrze, a nawet lepiej po kolejnej filiżance prawdziwej kawy.

Następnie wziąłem kilka suplementów witaminowych od firmy o nazwie Onnit, której podstawową filozofią jest „całkowita optymalizacja człowieka” i której strona internetowa sprzedaje wszelkiego rodzaju fajne urządzenia fitness – Darth Vader kettlebell ($ 199. 95)); a 50 – rolka stopy o grubości dwóch i pół cala liny bojowej ($ 147. 95)) ; a 25 – buława quada ($ 147. 27), które zgodnie zjedna strona ze sprzętem do ćwiczeńto broń z okresu 11 Persja z XIX wieku. Trzymałem się jednak produktów zdrowotnych, ponieważ wiesz, jak to idzie – kupujesz jedną czteroosobową buławę, a wkrótce twoje mieszkanie się nimi zapełni. Wmieszałem paczkę proszku Onnit Gut Health do mojej grzybowej kawy, a następnie wypiłem ogromną parę tabletek Alpha Brain, wypełnionych nootropami, aby pomóc w „pamięci i skupieniu”.

Na śniadanie w podróży zjadłbym baton proteinowy chrupki Onnit Oatmega, „chrupiący” to mniej opis, a bardziej ostrzeżenie. Następnie umyłem zęby jedyną pastą do zębów, którą Joe Rogan pozwoli w pobliżu swoich zębów, pastą MCT Oil firmy Onnit, która jest wykonana z „glinki bentonitowej i odrobiny teobrominy”. Obiecuje „zupełnie nowe podejście do pielęgnacji jamy ustnej” co mogę potwierdzić. Smakuje jak mokry piasek i wygląda jak luźny stołek i ciężko jest wymyślić coś gorszego, co mógłbyś celowo włożyć do ust o 7 rano

Potem poszedłbym na siłownię i zmiażdżyć to przez około 18 do 20 minuty. Joe Rogan był mistrzem stanu tae kwon do. Lubi grillować łosi, których strzelał z łuku, i ćwiczy z maniakalnym zapałem, jakiego można oczekiwać od kogoś, kto ma ulubione grzyby. Oprócz chwastów, które bardzo mu się podobają i których legalizację popiera, i whisky, która może mu się jeszcze bardziej podobać, i tej okropnej brązowej pasty do zębów, ciało Joe Rogana jest świątynią.

Niewielu mężczyzn w Ameryce jest tak popularnych wśród Amerykanów jak Joe Rogan. To ogromna grupa gromadząca się na widoku i składa się z ludzi, których znasz ze szkoły średniej, facetów, którzy pracują trzy boksy w dół, którzy nadal spłacają kredyty studenckie, którzy przekazują memy zazdrosnej dziewczyny, którzy widzą cię na siłowni. Samotni faceci. Żonaci faceci. Biali, czarni, dominikanie. Dwóch moich przyjaciół z Azji Południowej przysięga na niego. Mój współlokator z college’u. Mój mały brat. Normalni faceci. Amerykanie.

Joe Rogan Experience jest najczęściej wybieranym podcastem na iTunes od dwóch lat. Druga specjalna komedia Rogana na Netflix,Dziwne czasy, wypadła w zeszłym roku. Jego wywiad zeszłej jesieni z Elonem Muskiem był oglądany więcej niż 24 milion razy na YouTube, a jego kanał YouTube, PowerfulJRE, ma 6 milionów subskrybentów. Obojętnie odbierany odcinek będzie miał około 1 miliona wyświetleń. Tak wielu ludzi w branży treści próbuje teraz, bezskutecznie, zwrócić na siebie uwagę tych ludzi, a jednak jakoś Joe Rogan udało się zrekrutować kogoś takiego jak Floryda.

Podcast Rogana tryska jak potężna rzeka treści – około trzy odcinki tygodniowo, zwykle ponad dwie godziny na odcinek, składający się z jednej maratońskiej rozmowy z wybranym przez siebie tematem. W ciągu około 1 400 i licząc, jego listę gości można podzielić z grubsza na trzy sposoby: (1) komików, (2) bojowników i (3) „myślicieli”, co wymaga cytatów lotniczych, ponieważ obejmuje wszystkich, od naukowców z Oxfordu i bioinżynierów MIT, po kierowców kultury, takich jak przedsiębiorca marketingowy Hotep Jesus i raper, który stał się gospodarzem radia Charlamagne tha God na całej znanej galaktyce intelektualnej, aby spekulować z teoretykami takimi jak wieloletni kumpel Rogana i Sandy Hook, zaprzeczający Alex Jones . Również dr Phil. I David Lee Roth. I B-Real z Cypress Hill.

Nie można być kompletnym Joe Roganem, więc większość jego fanów wybiera kilka dopływów. Reszta równie dobrze może nie istnieć. Kto może śledzić? Rogan jest kluczową postacią w rozwoju MMA – Dana White nazwała go kiedyś „najlepszym spikerem, który kiedykolwiek nazwał walkę w historii walki” – ale nie dbam o walkę, więc nie słuchałem którykolwiek z podcastów Joe z wojownikami. Nie posłuchałem też dr Phila i jestem pewien, że nie jestem jedynym, który to pominął, co jest po prostu innym sposobem na powiedzenie, że nie ma prawdziwego sposobu na opisanie „fanów Joe Rogana”. dostosowane do każdego wąskiego zestawu ciekawostek lub polityki. Są wyrównane wokół Joe.

Podcast jest gdzie Joe Rogan kończy faceta, o którym myślisz, że go znasz (Fear Factor, UFC, kluby komediowe) do ktoś, kto sprawia, że ​​myślisz: „Czekaj –Joe Rogan?” Tak, Joe Rogan. Facet, którego zapomniałeś, był naNewsRadio20 lata temu – grał teoretyka spisków! – stał się jakimś głosem pokoleniowym dla mężczyzn i nie mogłem zrozumieć, dlaczego, i to mnie niepokoiło. Dlaczego tak głęboko łączy się z tyloma mężczyznami przez tak długi czas, w chwili, gdy nikt inny nie wydaje się przyciągać niczyich uwagi przez ponad dwie minuty?

Choć tak popularny, jak wydaje się być wśród zwykłych facetów, nie lubi cytatów, tak Joe Rogan jest niepopularny w prestiżowym skrzydle kultury popularnej – wyborcy Emmy, subskrybenci HBO, frajerzy komedii. Przywódcy myślowi. Myślący zwolennicy. Wśród nich jest także wielu fanów Joe Rogana, ale zwykle nie poruszają tego. W tym kącie dyskursu kulturowego Joe jest postrzegany jako popowy intelektualista z niektórymi marginalnymi poglądami i platformą wystarczająco dużą, aby je szerzyć. Istnieją uzasadnione dowody na poparcie tego przekonania, w szczególności nawyk Joe polegający na dawaniu widowni okrutnym oportunistom takim jak Jones, który był w serialu dwa razy, ostatnio bardzo rozgoryczony „powrót” do podcastu w lutym po tym, jak obaj wypadli na temat kłamstw Jonesa Sandy Hook – tych, które według niektórych rodziców skłoniły niektórych jego słuchaczy do nękania rodziców zamordowanych pierwszoklasistów.

Zaloty Rogana wobec publiczności z klasy średniej, którą elita kultury ma szczególnie pogardę – faceci, którzy dostają tatuaże z drutu kolczastego i napełniają lodówkę napojami energetycznymi Monster i wcześniej zamówili biletyHobbs i Shaw. Joe kocha tych facetów, a jego przywiązanie nie ma nic ze względu na protekcjonalność i ironiczny dystans, na który wielu ludzi się opiera, aby się z nimi swobodnie czuć. Dzieli się ich pasjami i entuzjazmami w momencie, gdy dialog publiczny oznaczył ich dziecinnymi, problematycznymi lub śliskimi zboczami trumpizmu. Podobnie jak wielu z tych mężczyzn, Joe narzeka bardzo na „poprawność polityczną”. Wie, że jest uprzywilejowany ze względu na swoją płeć i kolor skóry, ale w sercu ma dość przypominania o tym. Jak wielu innych białych mężczyzn w Ameryce, zmaga się z rosnącym poczuciem, że określeniebiały człowiekstał się epitetem. I jak wielu innych mężczyzn w Ameryce, nie tylko białych, liczy na głos ze strachem, że słowomęskośćz definicji stał się toksyczny.

Większość krytyków Rogana tak naprawdę nie rozumie szerokości i głębi społeczności, którą zbudował, i zachowują się tak, jakby próby były bezcelowe. Jeśli zdecydują, że chcą odpisać jego podcast jako paradę idiotów i prawicowców (w przeciwieństwie do garstki kretynów z około 1, 400 goście)) pojawią się wystarczające dowody. A jego podcastjestparadą mężczyzn. Tyle mężczyzn. Mówiąc tak (tak, tak, tak) wiele o rzeczach, o których mówią mężczyźni 2019, gdy myślą, że nikt nie słucha.

Rogan odrzucił moje wielokrotne prośby o wywiad – nie brakuje mu miejsc do mówienia bez filtrów – więc zamiast tego spróbowałem żyj jak on, próbując części swojego życia, tych, które wydają się angażować i motywować jego głównych słuchaczy. Wydawało się, że to kolejny najlepszy sposób na dostanie się do głowy człowieka, który bardzo różni się ode mnie, ale którego pojęcie męskości jest znacznie bardziej rozpowszechnione niż moje. Podcast był moim narkotykiem do bramy. Tak dowiedziałem się o kawie grzybowej, pigułkach na pamięć i pastach do zębów, a także o Akademii Onnit w Austin w Teksasie, prawdziwej szkole, w której mężczyźni odkładają całe swoje życie, aby skupić się na sprawności i zwiększeniu produktywności, oraz internetową platformę „master class” o nazwie Skillshare, w której wykorzystałem mój kod rabatowy dostarczony przez Rogana, aby uzyskać dwa miesiące nieograniczonej liczby bezpłatnych zajęć na takie rzeczy, jak poprawa przepływu pracy, branding w mediach społecznościowych i rysowanie atramentem.

Doświadczyłem Joe Rogana, w jakiejś formie lub modzie, każdego dnia przez sześć tygodni. Nazwijmy to sześć tygodni. Robiłem to tak długo, jak mogłem.


Jeśli ty Słuchałemtylko jednego odcinkaThe Joe Rogan Experience– jeśli słyszałeś tylko o jednym odcinku – to zapewne jego wywiad we wrześniu z Elonem Muskiem, podczas którego baron Tesla z wdzięcznością przyjął propozycję Rogana, by przyłączył się do niego przy paleniu spliffa. Nastąpiło pandemonium. Mimo że w Kalifornii jest to całkowicie legalne i zalecane, uważano to za kolejny dowód, że Musk poszedł chwiejnie. Rozmyślał już na Twitterze o przyjęciu Tesli prywatnie za $ 315 (heh) na akcję, a teraz był na haju z Joe Roganem i zastanawiał się, co się stanie, gdy AI przejmie władzę. Nieważne, że Musk uważnie zauważył, po rozpadzie, że marihuana jest marna dla produktywności i że nic, nic, nic nie ma większego znaczenia dla Elona Muska niż produktywność. Możesz czuć, jak korporacyjna Ameryka wariuje.

To było niesamowite.

Wywiad z piżmem był pierwszym przystankiem w moim Joe Doświadczenie Rogana i byłem tak zafascynowany, że raz go wysłuchałem, a potem obejrzałem ponownie na YouTube. Zgodnie z wszelkimi standardami był to wywiad odkrywczy – najdłuższe, najbardziej niewinne ludzkie spojrzenie, jakie możemy kiedykolwiek dostrzec wizjonerskiego wynalazcy w pełnym niezręczności. Zamiast tego wielu dziennikarzy i badaczy rzuciło się na ten odcinek, oskarżając Muska o bycie lodowatym dziwakiem i niszcząc Rogana za to, że odmówił skonfrontowania Muska z jego lekkomyślnym zachowaniem.

„Zamiast używać prawie w trzygodzinnym wywiadzie rzucającym wyzwanie Muskowi w jakiejkolwiek treści, Rogan pozwolił mu użyć podcastu, aby pogłębić mit o jego własnej nieprzejednanej błyskotliwości ”- napisał jeden z dziennikarzy. „Jeśli tradycyjne media były wkurzone na cokolwiek istotnego dla wywiadu Musk-Rogan, był to zakres, w jakim grał Rogana.”

Zagrano! Wyobraź sobie, że piszesz o jednym z najczęściej dyskutowanych i pobieranych podcastów 2018. Zagrał Rogan, ten, który wręczył Elonowi Muskowi spliffa przed kamerą i zmusił go do jego palenia, dzięki czemu zyskał popularność w krajowych gazetach i miliony słuchaczy dla jego reklamodawców. Aby dojść do takiego wniosku, musisz zacząć od założenia, że ​​wywiady muszą zawsze być formą walki ze zwycięzcami i przegranymi. Dużo szydziło też z fałszywego intelektualizmu tego odcinka – sposób, w jaki Rogan i Musk często brzmiali jak para nowicjuszy zgrywających hongi w akademiku o 2 nad ranem. Byłaby to odpowiednia analogia, gdyby druga osoba w pokoju w akademiku byłaElon Musk, a kiedy wszyscy stracili przytomność, poszedł do laboratorium inżynierskiego i zbudował rakietę.

Trud prawda dla niektórych krytyków Rogana w mediach jest taka, że ​​jest on znacznie lepszy w porywaniu odbiorców niż większość z nas, ponieważ ma cierpliwość i hojność, aby jego przesłuchania były raczej doświadczeniem niż inkwizycją. I, figura, jego podejście ma tę zaletę, że uspokaja poddanych i pozwala rozmowom przejść do przejmujących miejsc, takich jak moment, w którym Musk zastanawiał się, jak to jest być Elonem Muskiem jako dzieckiem – jego mózg to zestaw dud które płonęło cały dzień i całą noc. Zakładał, że skończy w zakładzie psychiatrycznym. „Może to brzmieć wspaniale, jeśli się włączy” – powiedział tępo mechanicznym tonem – ale co jeśli się nie wyłączy? ”

Rozpoczął się podcast Rogana z Kevinem Hartem z porywającym seminarium na jeden temat, o którym tak naprawdę chciałbym usłyszeć od Kevina Harta: jak, u licha, wydaje się robić więcej niż Joe Rogan. Nie śmiałem się dużo, ale robiłem dużo notatek. Obaj rozmawiali o niezręcznym temacie, z którego Hart zrezygnował ze swojego występu prowadzącego Oscara w związku z jego homofobicznymi komentarzami w przeszłości, i byłoby miło, gdyby Rogan rzucił wyzwanie swojemu kumplowi na temat tego incydentu, zamiast pomagać Hartowi się bronić. Ale nie jest nierozsądne, aby Rogan zastanawiał się nad tym pytaniem o czyjąś pracę.

Zanim dotarłem do podcastu Joe z profesorem Harvard Medical School Davidem Sinclairem, ekspertem na temat biologii starzenia się i nowych badań nad traktowaniem go jak choroby, zacząłem czuć się głupio. Po części dlatego, że nigdy nie słyszałam o nootropach, Sinclairach, o pomyśle leczenia starzenia się jak o chorobie, ale głównie dlatego, że nigdy bym tego nie zrobił, gdyby nie Joe Rogan. W końcu ilu artystów głównego nurtu rutynowo wystawia publiczność na biologów z Harvardu? A może eksperci od zmian klimatu? (The Uninhabitable Earth

autor David Wallace-Wells, odcinek nr 1259.) Czy naukowcy biosocjalni? (Profesor Yale Nicholas Christakis, odcinek nr 1255.) Czy wykładowcy zajmujący się etycznym przywództwem? (Profesor szkoły biznesu NYU Sterna Jonathan Haidt, odcinek nr 1221.)

„Ucz się, ucz się, ucz się, panie i panowie” – powiedział Joe na początku jednego z odcinków podcastu tej zimy, podsumowując reklamę przeczytaną dla internetowej platformy edukacyjnej Skillshare . „Właśnie z tego wychodzę. Myślę, że bardzo ważne jest, aby nadal kwestionować swój umysł. ”

Ma rację! To jest! Czy nie chcemy, aby ludzie spragnieni wiedzy? Czy nie chcemy, żeby dążyli, wyznaczali cele, uczą się, uczą, uczą? Czy nie chcemy więcej Joe’ów?

Zanim odpowiesz, zastanów się nad alternatywami.


Tjego chwila w historii Amerykinie jest bogaty w wzory do naśladowania dla mężczyzn. Wiele wzorów do naśladowania, które mężczyźni wybierają dla siebie, przyciąga wzrok od wszystkich innych, straszne ostrzeżenia lub # Anuluj tweety. Mężczyźni spędzili wieki na zdobywaniu takiego stopnia podejrzeń, ale jeśli wszyscy przetrwamy tę erę, żywi ludzie potrzebują alternatywnych rozwiązań. Tak wiele umiejętności i zawodów, z których ludzie czerpali poczucie własnej wartości przez stulecia, i nadal tak się dzieje, w pośpiechu stają się przestarzałe. NawetToy Story 4opowiada o starzejącym się białym człowieku, który stara się znaleźć cel w świecie, który wydaje się mieć nie ma dla niego pożytku.

W bardziej progresywnych zakątkach kultury stało się znanym okrzykiem rajdowym, aby na głos zastanawiać się: „Kim są nawet mężczyźni dlateraz? ”To doskonałe pytanie, ale możesz zrozumieć, dlaczego brzmi ono bardziej ambiwalentnie w uszach mężczyzn próbujących znaleźć ich podstawa w tym nowym świecie. Jaśniejsza i bardziej cnotliwa przyszłość? Wspaniale! Jeśli potrzebujesz czegoś od nas, po prostu będziemy tutaj, zaglądając w pustkę. Tymczasem ironia polega na tym, że tak wielu mężczyzn wykazujących się poziomem inteligencji i empatii, do których warto dążyć, prawie wszyscy byli na podcastie Joe Rogana.

Obecnie istnieje tendencja do robienia wszystkiego w Donaldzie Trumpie , ale jeśli nie widzisz przerywanej linii łączącej prezydenta z falą mężczyzn, którzy czują się pokrzyżowani, oblegani i skazani na niekończące się przeprosiny, to nie zwracasz uwagi. Wielu panikowanych mężczyzn, jak się zdarza, gardzi Trumpem tak bardzo, jak kochają Joe Rogana. Ale to po prostu zdrowsza reakcja na ten sam podstawowy bodziec: głębokie poczucie własnej wartości spowodowane przez szybko zmieniające się społeczeństwo. W 2019 mężczyźni czujący się udręczeni i oblegani są doświadczenie dwustronne. To era Wściekłego Białego Człowieka i to nie tylko armia MAGA. Jest to opis, który pasuje również do twojej odmiany ogrodowej „Bernie bro”, faceta Biden, który chce po prostu zmienić temat, oraz tego chodzącego mężczyzny, który zaatakował scenę podczas kampanii Kamali Harris i okazał „głęboki szacunek” dla wszystkich obecne kobiety – na rozmowę na temat równości wynagrodzeń – chwytają mikrofon, by wykładać jej o prawach zwierząt. Wszyscy ludzie są wkurzeni i szukają kogoś, kogo mogą obwinić.

Jeśli wszystko, co wiesz o Joe Roganie, to jego wpis na Wikipedii –Fear Factor, UFC, stand-up, podcasty z Elonem Muskiem i Alexem Jonesem – a jeśli nie podejmiesz żadnych wysiłków, aby dowiedzieć się więcej, może się wydawać jak srokaty duet tego gangu. I daje im platformę z ogromną publicznością, która jest nie tylko wyborem programowym, ale moralnym. Możesz więc zobaczyć, dlaczego niektórzy mogą oglądać Joe Rogana jako Tyler Durden zFight Club, filmu, który właśnie Wiesz, że Joe Rogan kocha, na podstawie powieści pisarza, którą po prostu wiesz, że Joe Rogan miał w swoim podcastie (Chuck Palahniuk, odcinek nr 700).

Ale nie dlatego ludzie mają na jego punkcie obsesję. W rzeczywistości dzieje się tak dlatego, że Joe Rogan jest niestrudzonym optymistą, typem faceta chwytającego życie za gardło i odgryzającego przełyk, i wielu, wielu mężczyzn na to odpowiada. Odpowiadam na to. Konkurencyjna energia, dążenie do sukcesu, poszukiwanie celu, szacunek do samego siebie. Lepiej każdego dnia. Opanuj swoją domenę. Całkowita optymalizacja człowieka. Cel tak mglisty i nieosiągalny, że nigdy nie przestajesz próbować, dopóki nie poznasz z pewnego rodzaju godną pozazdroszczenia klarowności Zen, że próba jest najważniejsza. Jeśli świat nie daje ci zbyt wiele pozytywnych opinii, stwórz własny. To bardzo trudna wiadomość dla bardzo bogatego faceta, takiego jak Joe Rogan, ale sprzedaje ją, ponieważ nigdy nie przestał być uparty jak zwykle. Pochodzi z przedmieścia Bostonu z klasy średniej, jest łysy, i na miłość boską, nazywa sięJoe

Ojciec Rogana był gliną w Newark w stanie New Jersey, a Joe urodził się w sierpniu 11, 1967, niecały miesiąc po tym, jak miasto spłonęło przez pięć dni zamieszek, które zabiły 26 osób, w tym jednego policjanta, i rannych więcej niż 700. „Wszystko, co pamiętam z mojego taty”, powiedział JoeRolling Stonew 2015, „czy są to krótkie, gwałtowne błyski przemocy w rodzinie”. do artykułuRolling Stone, ojciec Rogana nie skomentował zarzutów, kiedy do nich dotarł, ale powiedział: „Nie mówię o ludziach tak, jak o mnie mówią. Nie ma tego w moim DNA. To, co zniknęło, zniknęło. ”(Moje próby zlokalizowania ojca Rogana i skontaktowania się z nim nie powiodły się). Rodzina dużo się przeprowadziła, z Newark do San Francisco, a następnie Gainesville na Florydzie, zanim ostatecznie osiedliła się na przedmieściach Bostonu. Był wkurzony. Poza tym był niski. W końcu znalazł dwa punkty wyjścia: walkę i opowiadanie dowcipów, które tak naprawdę są dwiema rzeczami, które mogą ekscytować jednych ludzi w tym samym czasie, co naprawdę krzywdzą innych.

Rogan wydaje się być zwykłym Joe, ale nie jest . Jest prowadzony, niewyczerpany i samouk z uczciwości na dobroć. Kiedyś myślałem o sobie, że jestem dość pan-ciekawy – chodzi o pracę – ale moje doświadczenie Joe Rogana było pokorne. Jego mózg jest bardzo chłonny, jak Neo wMatrycy, przesyłając wiedzę przez gorącą włócznię wbitą w tył jego czaszki. Jest wybrykiem natury i większość jego fanów nie może być taka jak on.

Jedną z wad całkowitej ludzkiej optymalizacji jest to, że zawsze przychodzisz Krótko mówiąc, w złym gulaszu testosteronu i serotoniny może przerodzić się w truciznę nienawiści do siebie i wściekłości. Kluczową rzeczą, którą Joe i jego fani mają ze sobą wspólnego, jest deficyt empatii. Wydaje się, że nie jest w stanie przetworzyć, w jaki sposób jego tolerancja dla potworów takich jak Alex Jones odgrywa rolę w zranieniu ludzi, którzy na to nie zasługują. Niedawny występ Jonesa w podcastie nastąpił po tym, jak został pozwany przez rodziny dzieci i wychowawców zamordowanych w masakrze w Sandy Hook – masowe strzelanie, które Jones fałszywie twierdził, było mistyfikacją, która według rodzin ofiar skłoniła jego grupę fanów do nękania ich. (Od tego czasu Jones przyznał, że doszło do masakry w Sandy Hook). Czy Joe naprawdę pielęgnuje pokolenie mądrzejszych, zdrowszych, bardziej światowych ludzi, czy też armię teoretyków spiskowych i super-żołnierzy? Przynajmniej wykazuje zbyt wiele współczucia dla złych aktorów, a zbyt mało dla osób otrzymujących koniec ich ataków.

Aby poznać prawdę o przekonaniach Joe, musisz zignorować to, co mówi i patrz, co robi. Rogan lubi mówić, że głosował na Demokratę w każdych wyborach prezydenckich – oprócz krótkiej nieudanej rozmowy z Garym Johnsonem – i że nienawidzi Trumpa. Podczas marcowego odcinka podcastu opisał siebie jako „pieprzone lewe skrzydło” i „prawie socjalistę”, a następnie zaznaczył listę postępowych problemów, które popiera, w tym powszechny dochód podstawowy i bezpłatne studia. Na początku sierpnia Bernie Sanders pojawił się w odcinku trwającym godzinę. Ma jednak tendencję do potwierdzania swoich postępowych poświadczeń tylko wtedy, gdy zostaje oskarżony o bycie skrajnie prawicowym mówcą i zawsze ma w sobie pierścień „Niektórzy z moich najlepszych przyjaciół głosowali na Hillary”. Bardziej odkrywcze jest to, kogo zaprasza na podcast oraz tematami, które wybierze, aby ucztować w swoich specjalnych promocjach. A jeśli rzucisz wystarczająco szeroką siatkę, pojawią się wyraźne wzory. Jeśli na podcastie Joe jest kobieta lub osoba koloru (lub obu), istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba ta jest wojownikiem lub artystą estradowym, a nie publicznym intelektualistą.

Rogana najnowsza gra specjalna na Netflix jest często zabawna, ponieważ Joe Rogan jest profesjonalnym komikiem stojącym, ale jeśli spojrzysz sobie na żarty i skupisz się na wybranych przez niego celach, pojawią się te same wzory. Hillary, ruch #MeToo, dlaczego jest do bani, że nie może nazywać rzeczy „gejami”, wegańskimi prześladowcami, seksizmem. Ze wszystkich rzeczy na świecie, o których komik żartuje teraz, dlaczegote? „Mówię gówno, że nie mam na myśli, bo to jest śmieszne”, mówi podczas specjalnego filmu, o którym mówią wszyscy komicy, i jest w pewnym sensie prawdą, ale też nie. Ludzie ujawniają swoje najgłębsze postaci w tematach, do których wciąż odwiedzają, i na wzgórzach, na których umierają. Dzięki Roganowi często widzisz i słyszysz napięcie między tym, o czym wierzy, że powinien wierzyć, a tym, co naprawdę myśli. Joe Rogan może być o miłości, ale kipi pod powierzchnią.

Na scenie Rogan ma na sobie znajomy mundur rzeźbionych mężczyzn, cieszących się nocą w mieście: dżinsy, błyszcząca koszula zapinana na guziki, nieprzycięty , z rozpiętym kołnierzem i rozpiętymi mankietami, podobnie jak jego tułów to wino, które musi oddychać. Krąży wokół podczas występu, a jego głos często podnosi się do krzyku, jak Sam Kinison. WStrange Timesnarzekał, że jego krytycy uważają, że „nienawidzi gejów i kotów”, ale także wydaje się ambiwalentny w stosunku do kobiet, zwłaszcza Clintona, którego opisał jako „leżącą starszą kobietę, która często mdleje”.

A mówiąc bardzo często: używa słowapanidużo. „Panie” – kontynuował – „tworzysz ludzi. Tworzysz wszystkich ludzi. I ty też chcesz być prezydentem, cholernie cholerne suki? Czego jeszcze chcesz? Chcesz większych kutasów od nas? ”„ Panie ”, ciągnął dalej,„ Kocham cię… ale bądźmy szczerzy, nie wymyślasz zbyt wiele gówna. ”

Wybór zawodu Joe jest kluczem do zrozumienia, dlaczegoDoświadczenie Joe Roganamoże wydawać się bezpieczne przestrzeń dla dupków wstecznych: wśród komiksów radykalna wolność słowa jest pierwszą zasadą. Każdy komik uważa, że ​​wszyscy ludzie powinni móc mówić prawie wszystko, co chcą, kiedy tylko chcą. Wynika to częściowo z tego, że ich kariery zależą od tego, a nie w jakiś teoretyczny sposób. Zapytaj komiksów, jak bardzo denerwują się wypróbowywaniem nowego materiału przed publicznością na żywo w porównaniu do dekady temu.

Mimo wszystko, z powodu ich podstawowego DNA i wygody wygwizdani, komicy wciąż są na czele wielu debat na temat języka i tożsamości, dotykając tych przewodów elektrycznych w sposób, którego inni ludzie nie odważą się. Joe cały czas ich dotyka. Po prostu nie słyszysz o tym, ponieważ jest zakopany pod 300, 000 godziny rozmowy z Anthony Jeselnik. Wiele z tych odcinków to mieszana torba. Jeśli nie uważasz, że można być jednocześnie wnikliwym i tępym, po prostu posłuchaj godziny jego podcastu z autorem i neuronauką Samem Harrisem, który zadał wiele trudnych, ale wartościowych pytań o to, jak przebaczenie działa w czasach # Ruch MeToo i MAGA.

„Musimy przemyśleć cały proces odkupienia ludzi w naszym społeczeństwie” – argumentował Harris. „Jakie są kryteria udanych przeprosin i wybaczenia?” Rogan zgodził się ostro i omówili przypadek Liama ​​Neesona, który mógł wyrządzić trwałe szkody w swojej karierze, wyznając rasistowskie myśli w młodości, których wstydzi się teraz . „Chcą tylko zobaczyć, jak spłonął żywcem” – powiedział Harris z prawdziwym niepokojem. „A jednak… ci sami ludzie po lewej to ludzie, którzy mają prawdziwą normę etyczną rehabilitacji morderców… Nie ma sposobu, by te dwie rzeczy pogodzić.” Oba są dobre, choć niedoskonałe, do podniesienia, ale żadna z nich zdaje się rozumieć, że dobra uwaga wychodząca z niewłaściwych ust nie liczy się dla przysiadu.

Wolność słowa i jej konsekwencje, zwłaszcza deportformacja prawicowych prowokatorów politycznych, to temat przyciskiem dla Rogana i to on popada w największe kłopoty. Zwłaszcza, gdy mówi o Twitterze, firmie skupiającej dwie największe ślepe punkty Joe: jego podstawowe niezrozumienie koncepcji cenzury i jego skłonność do patrzenia na świat przez gęstą chmurę Axe Body Spray. (Nie, Joe, Twitter, zakazanie białym nacjonalistom prywatnej platformy wydawniczej nie jest cenzurą – może być ryzykowną polityką korporacyjną, ale nie jest cenzurą.)

Zeszłej zimy, Rogan miał w swoim programie dyrektora generalnego Twittera Jacka Dorseya, a odcinek okazał się popiersiem, co spowodowało pewnego rodzaju reakcję fanów, której nigdy wcześniej nie doświadczył. Nie chodziło o to, że Joe nie był wystarczająco twardy; po prostu nie udało mu się wykonać najbardziej podstawowego zadania gospodarza: zmusić gościa do powiedzenia czegoś, cokolwiek, znaczącego. Tymczasem kilku bardziej nastawionych na spisek fanów Joe – doświadczenie Joe Rogana jest głęboko paranoiczne – oskarżyło go o zwolnienie Dorsey, ponieważ aplikacja Cash Dorsey sponsoruje podcast. Ale nie sądzę, że o to chodziło. Myślę, że tak właśnie mówi Dorsey, a Rogan nie mógł tego złamać. Nie jest pierwszą osobą, którą Dorsey zadał na śmierć, i nie będzie ostatnią.

Jednak to, co stało się potem, było demonstracją jednej z mocnych stron Joe i coś, co ludzie w tradycyjnym dziennikarstwie mogli ucz się od: Spieprzył. Rozpoczął odcinek w następnym tygodniu, przepraszając za kiepski wywiad z Dorsey, i choć nalegał, że nie kryje swojego kumpla, uznał złą optykę. Brzmiał na to pobitego. Przyrzekł sobie, że to naprawi. Podczas całego mojego doświadczenia z Joe Roganem nigdy nie lubiłem go bardziej.

Ale potem natychmiast wyszedł i przekręcił część „poprawienia”, zapraszając dziennikarza o imieniu Tim Pool, częsty komentator zagadnień mediów społecznościowych, który zdawał się mniej wiedzieć o Twitterze, a zwłaszcza o szczegółach znaczących incydentów bez cenzury, niż sam Joe – dwaj mężczyźni opowiadający nieżyczliwie o tym, co stanowi nadużycie na platformie mediów społecznościowych. Następnie przyniósł DorseyiPool, a Dorsey przyniósł globalną wiodącą pozycję Twittera w zakresie prawa, polityki i zaufanie i bezpieczeństwo, Vijaya Gadde, dla czterokierunkowego nurkowania, które było tak okrągłe i mylące, że przypomniało mi o samym Twitterze.

Joe lubi Jacka. Lubi Milo Yiannopoulosa. On lubi Alexa Jonesa. Chce, żebyś wiedział, że nie zgadza się z większością tego, co mówią, ale chce też, abyś wiedział, że poza kamerą są najmilszymi facetami. Jeśli wszyscy mamy fatalne wady, to jest to Joe: jego naleganie na postrzeganie wartości u ludzi, nawet gdy nie powinien, nawet gdy utracili jakiekolwiek prawo do tego, nawet jeśli szkoda przeważa nad dobrem. Pochodzi z hojnego miejsca, ale sprowadza się do nieostrożnego okrucieństwa. Po prostu nie odpisuje ludziom, a następnie pogłębia grzech, rzucając im linię życia w chwili, gdy najmniej na to zasługują.

         

Czytaj więcej