Otaczamy się roślinami z wielu przyczyn, często również tych chorób. Badania, że ​​naturalna zieleń wpływa kojąco na układ badawczy, pomaga się wspierać i odstresować, a niektóre rośliny, co ważne szczególnie w sezonie grzewczym, dodatkowe oczyszczanie powietrza w mieszkaniu. Pewne kwiaty jednak, z czego wiele osób nie dotyczy sobie spraw, nie powinno się w domu, bo może być blisko różnych, często uciążliwych dolegliwości. Dzięki którym, które korzystają z usług są do leczenia dla zdrowia.

Zainteresowanie roślinami doniczkowymi rośnie. Wiele osób, zgodnie z trendem Urban Jungle, zamieniło swoje mieszkanie w oranżerie. Robi to oczywiście duże wrażenie, ale trzeba mieć na to wpływ, że niektóre rośliny doniczkowe są za niebezpieczne.

Większość z nas współpracujący ze sobą, że difenbachia, filodendron czy kwiatostany trujące rośliny, które trzeba ustawić poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych. Ale istnieje również lista tworzonych roślin doniczkowych, które z różnych powodów nie powinny znajdować się w mieszkaniu, a już na pewno nie w sypialni.

Bonsai

Drzewka bonsai są niezwykle piękne i, choć bardzo podobne, wiele osób kupuje je i pielęgnuje w swoich domach. To miniaturowe wersje prawdziwych drzew, a to oznacza, że ​​osoby uczulone na pyłki drzew okresowo odczuwać nasilenie objawów. Małe drzewka również są źródłem alergenów, dlatego osoby z alergią i astmą alergiczną nie powinny mieć drzewka bonsai w domu.

Fikus

Ta roślina sama w sobie nie jest szkodliwa, ale jest coś, o czym mało kto mówi. Woskowane liście fikusa przyciągają kurz jak szalone muszę je regularnie wycierać. Nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim przez przegląd na rozwijają się w kurzu domowym roztocza, które są silnym alergenem. W sypialni fikus nie powinien, a okaz z salonu powinien przejść codzienną kąpiel.

Oleander

Ze swoimi różowymi kwiatami oleander jest z korzyścią dla rośliny przyciągającej wzrok. Jednak to, co się stanie z tobą lub twoimi zwierzętami, jeśli podejdziesz zbyt blisko, to skutecznie zniechęcić cię, przez oleander do domu. Według Canadian Biodiversity Information Facility ten jest wyjątkowo toksyczny i nawet jeden kanał może być świętym dla ludzi i zwierząt domowych.

Sukulenty

Urocze, młode rośliny podbiły nasze serce. Jeśli zdecydujesz się mieć je w mieszkaniu, po prostu bądź ostrożny. Może być zarażone wełnowcami, czyli bakterie owadów, które bardzo szybko rozprzestrzeniają się na inne rośliny i naprawdę trudno się ich pozbyć. Jeśli nie chcesz mieć standardowych lokatorów w sypialni, lepiej wynieś z niej sukulenty.

Zielistka

Zielistki znane są z tego, że są w stanie zapewnić jakość powietrza w domu. Niestety są też jedna z nietypowych opcji dla alergików. Jeśli zauważyłeś, że masz problemy po przyniesieniu takiej rośliny do domu, podaruj jej przyjacielowi, który nie cierpi z powodu alergii. Zielistka w sypialni może wywoływać uporczywy kaszel, katar i duszności.

Juka

Juka jest bardzo efektowna, jednak nie jest wskazana dla alergikow. dziwne zachowanie i objawy takie jak kichanie i duszności. Zamiast juki wybierz instalacje, które zmniejszą alergeny z powietrza, np. popularne języki teściowej.

Gwiazda betlejemska

W okresie świątecznym poinsecje pojawiające się niemal w każdym sklepie. Chętnie zabieramy je ze sobą do domu i odchodzimy jako świąteczną dekorację. Niestety, tego, że jest to bardzo ozdobna instalacja, może ona zawierać kilka problemów zdrowotnych. Jeśli biały, mleczny sok poinsecji staje się na skórę, może spowodować się brzydka, swędząca wysypka. A jeśli twój kot i pies ją spożywają, mogą cierpieć na objawy, biegunkę i podrażnienie skóry.

Lilia wielkanocna

Kolejne święto, kolejna instalacja. Kiedy zbliża się Wielkanoc, lilia wielkanocna obsypuje się białym kwiatem, który pachnie tak samo ładnie, jak wygląda. Zapach lilii jest wręcz upajający, do tego stopnia, że powoduje otępienie i ból głowy. U alergików pyłek unoszący się w powietrzu będzie powodował łzawienie, katar i uporczywy kaszel. Wyjdź tę roślinę z sypialni, tylko bądź ostrożny, szczególnie gdy masz kota. Jeśli zwierzę połknie pyłek, może on spowodować u niego chorobę, letarg, niewydolność nerek, a nawet spowodować śmierć.

Lista roślin doniczkowych, które podczas trwania mogą przynosić efekty, nie kończą się na liliach. Ale nie tylko osoby uczulone na pyłki przeznaczone do spania z intensywnie pachnącymi roślinami. Za dnia zapach w mieszkaniu sprawia nam przyjemność – poza tym nocą może zakłócić spokojny sen.

Rośliny doniczkowe, które podczas kwitnienia trzeba wynieść z sypialni, do:

  • sansewierie,
  • róże,
  • hortensja,
  • hiacynt,
  • lilia,
  • oleandry.

Wschodnia tradycyjna praktyka dekorowania przestrzeni, feng shui, nakazuje stosowanie kaktusów w sypialni. W związku z tym z chinmi wierzeniami kolczaste rośliny są wrogami spokoju. Kaktusy w sypialni symbolizują nadmierną asertywność i zamykają się na innych. W naszej kulturze również powstaje przesąd, zgodnie z którym kaktusy w domu przynoszą, przynosząc nieszczęście.

Pecha przynosi również róża chińska i wrzos. W ludowych wierzeniach wrzos sprowadzał do domu śmierć. Podobne skojarzenia charakterystyczne dla lilie, które stawiają przy trumnach ze względu na bardzo charakterystyczny zapach.

Co zaś tyczy się bluszczu, jest na trujący i szkodliwy dla dzieci i zwierząt. Zgodnie z ludowymi wierzeniami przynosi pecha w miłości, dlatego w sypialni par raczej się nie sprawdza.

CZYTAJ TAKŻE:

Tak poskromisz swoją złość. Zioła, które ukoją nerwy

Wpływ roślin doniczkowych na zdrowie i zdrowie. Dlaczego warto mieć je w domu?

Rośliny doniczkowe będą rosły jak szalone. Pięć sztucznych sztuczek

Czytaj dalej…%%custom_html1%%