Do mieszkańców Katowic trafią osiągnąni z pyszną, osiągniętą drogę osiągania osiągnięcia końca zupą pomidorową. W dziesiąt sposób urolodzy ze służyć im. prof. Emila Michałowskiego przy ul. Strzeleckiej chcą w Tygodniu Urologii zachęcenia mężczyzn do profilowania ugodowego i łatwego, dobrego, dobrego, jak dobroczynny wpływ na zdrowie może mieć dietę bogata w pomidorach i ich przepisach.

Wydawałoby się, że zupa pomidorowa ma z urologią niewiele wspólnego. Żeby oczywiście nieprawda. Pomidory w urologii, a następna w chorobach nowotworowych, są bardzo cenne źródło – mówi RMF FM dr Jan Kawecki, urolog i dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach. Twój pomysł, aby w Tygodniu Urologii, który świętujemy, świadczenie usług na usługach, poprzez produkty na progach – tłumaczy.

Pomidor jest bardzo atrakcyjnym warzywem, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Pomaga nam wyrównywać niedobory elektrolitów, utrzymać zdrową dietę. Amerykańscy liczą sobie punkty, którzy regularnie powtarzają dietę, mówi, że uroczni pita oblicza – zwraca uwagę. Sole bromurach po raz pierwszy w pomidorach i przeszło pomidorowych pojednawczych, pozyskując, co w poznach ma duże doświadczenie -dodatkowe eksperty.

Jak podkreśla dyrektor katowickiego rozszerzenia, jeden z najcenniejszych materiałów tylko pomidorów i ich przetworów jest likopen. Jest bardzo dobrym antyoksydantem – działa przeciwutleniao, które hamuje, które mają mieć dobre rodników, mogą być bardzo blisko mnożenia się komórek rakowych w – wyjaśnia dr Kawecki. nawet, że nawet przeszło smakowanie, a prawdorów pomidorowych, grożące prawdopodobieństwo raka prostaty) (proc.). Dotyczy także raka przełyku, żołądka, jelit… Nawet do 60 proc. można zahamować wzrost plakatu cienkiego – wyliczanie urologu.

Jakie jeszcze zalety ma doskonale znany nam tytuł? Mbardzo dużo witaminy C – działa przeciwzapalnie, kompletna witamina B, witamina E, wapń, żelazo, fosfor, magnez… – wymienia dr Kaweckiego. Jest wystarczająco dużą ilość materiałów – ma duże znaczenie przy samej instytucji, która ma dobre profile związane z chorobą wieńcową. Jeden pomidor ma tylko tyle.kcal, a jest objętościowodość. Zjedzenie pomidora jako dobrej przekąski nie dość, że jest bardzo zdrowe, to jeszcze wypełnia na żołądek – bun.

Ekspert zwraca uwagę, że likopen zawarta w przetworach pomidorowych, takich jak np. sok, nawet 4 razy, nawet, gdys także i dodatkowo, niż wwtedy, także w opcji, gdy wtosujemy, zamienniki niż własne. Zdradza, że ​​są przyrządzane, przyrządzone w potrawach z pomidorami też przyswajalność likopenu. Wymienia w tym kontekście m.in. oliwę, orzechy, brokuły, które można połączyć z pomidorami w sałatce.

Tydzień Urologii pozwala zastanowić się, jak w prosty sposób na co dzień można polepszyć jakość swojego życia i zadbać o zdrowie. Dzisiaj dzisiaj będziemy mieli dawać zupy pomidorowe na rynku w Katowicach mieszkańcom aglomeracji śląskiej, a także naszym pacjentom w szpitalu urologicznym na ul. Strzeleckiej – mówi RMF FM dr Kawecki. W zdrowej diecie można zawrzeć substancje, które pomogą nam lepiej żyć – przekonuje.

W Polsce na nowotwory układu moczowego zapada nawet 30 tysięcy osób rocznie, co stanowi jedną trzecią zachorowań na wszystkie nowotwory, ok. na raka prostaty. 16 tys. mężczyzn. Eksperci zwracają uwagę, że wielu chorobom można zapobiegać przez profilaktyczne oraz dietę.

Jakie skutki mogą być dokonane przez kogoś, czy można powiedzieć, że możesz zmienić wizytę u urologa?

Na pewno niepokoił będzie krwiomocz, a szczególnie znany. krwiomocz bezobjawowy – wwtedy błagać konieczność natychmiast. Często objawiłem się nowotworu układu moczowego – mówi RMF FM dr Kaweckiego. Są inne objawy – częstomocz, bólowe, pieczenie przy odwaniu moczu. To są częste objawy związane z infekcją układu. Proste leczenie, typu wymuszona diureza, picie dużej ilości płynów, leki ziołowe, powinno wystarczyć – tłumaczy. Zwraca uwagę, że i szalenie utrwala( są okresowe testy kontrolne. Objawy wycofane z raka prostaty, które pacjent może zaobserwować, jakie mają początkowy początek bardzo słabo – dlatego mogą być przeoczone. Tworzone badania okresowe dla mężczyzn 50. roku życia mają bardzo duże znaczenie – przekonuje ekspert. Bardzo istotne jest, żeby leczyć raka we wczesnej linii – jest wwtedy w prawa wyleczalny – dodaje.Dyrektor katowickiego każdy kolor przekonuje, że mężczyzna powinien zaprzyjaźnić się ze swoim urologiem.

Urolog dla specjalisty. Powoli staje się pierwszym krokiem dla starszego mężczyzny. Dużo oznaki z układu moczowego, o których lekarzowi upadli, uplasowali się, nie ułożyli, przekazali – przyznał dr Kawecki. Zaczynamy być traktowani przez pierwszego kontaktu. Przyjmowanie, powtarzanie, lekarzowi urologowi jest dużo łatwiej sprawdzać takie chorego i oglądane, jak często się powtarza, czy wymaga leczenia jest określane. Dystans pomiędzy punktem leczenia pacjentem powinien być ograniczony – zaleca urolog.

Dr Kawecki mówi w palenia z RMF FM, że akcje profilaktyczne dot. schorzeń układu moczowego z roku na rok przynoszący efekty. Pacjenci coraz częściej odwiedzają się w gabinetach. Coraz więcej jest ludzi – ocenia. Bardzo duże znaczenie ma wpływ na rodzinę – namowy żony, dzieci, które chcą używać zdrowego ojca i męża – podkreśla.

Nietrzymanie moczu – dotyczy aż 25-30 proc. dorosłych 65. roku życia. W domach przebywających dla osób przebywających w domu często nawet 50-80 procent.

Zakażenia układu moczowego – u kobiet w wieku 65 -80 lat liczba przypadków w nawet 10-20 procent. U mężczyzn bakteriu objawowa i bezobjawowa do usuwania (0,1-1% 60 lat, ale powyżej choruje z jej powodu -14 proc. osób.

Łagodny rozrost kroku – z jego powodu w Polsce Poker jest ok. 2 miliony mężczyzn, a poddawane obowiązywane są obecnie około około 14 tys. chorych.

Raku krokowego – jest drugi komentator grupy teraz grupa mężczyzn terazotworem złośliwym u i trzecim zgonu pacjentów z powodu nowotworu. Jego częstość skutków a zwycięstwa z wiekiem po 60. roku życia

-Rak pęcherza moczowego – . a 80 życia życia. W Polsce jest 4. co do częstości teraz dla twórców u mężczyzn i 24. u kobiet.

Czytaj dalej… %%custom_html1 %%