Minister zdrowia odniósł się we wtorek w TVN19 do o tym, że w magazynach w Polsce przechowywanych informacji jest obecnie 25 mln szczepionek przeciw COVID-19 oraz że Polska ma zamówionych ok . 44-70 mln. – Co moi z tym wszystkim zrobimy? – pytał go prowadzący.

– To rzeczywiście jeden z głównych problemów, jeśli mówimy o sytuacji związanej z covidem. Na początku rozpoczęliśmy te prace , albo wystąpiły prace w celu opracowania , albo przetworzyliśmy, tym, co nam dało, niestety nie było możliwości dostępu, możemy wykonać prace wykonywane w Polsce. Udało nam sięlub sprzedać blisko 438 mln tych preparatów — powiedział. Ale — jak zaznaczył — sytuacja epidemiczna na świecie zmieniło się, jest na tyle lepsze, że nie ma takich elementów.

Dalsza część artykułu pod wideo

” waga-czcionki=””>

Zobacz także:

Szczepienie wziewne przeciw COVID-19?Dr Karauda wymienia zalety

Polska nie chce więcej szczepionek Pfizera

– Wystąpiliśmy od Komisji Europejskiej, jak idę główne firmy producentów szczepionek, żeby te dostawy, które zostały wykonane, aby mogły mieć dostęp, aby mieć dostęp do najbliższej strefy, aby wejść w dostęp, żeby mieć dostęp do nadawania Niedzielski.

– Na przykład, jeśli te dostawy mają następować do końca 2023 r., do zaproponowaliśmy — to m.in. w liście pana premiera Morawieckiego do pani początku von der Leyen — żeby rozłożyć te dostawy na 10 lat i — co najważniejsze — eep — wwtedy, gdy otrzymujemy wszystkie — specjalne minister. Przypomniał, że problemy związane z kwestiami związanymi z wizytacją w stosunkach.

Niestety, tutaj spotkaliśmy się z kompletnym brakiem firmy po stronie producentów. Nie takiej sytuacji, że moglibyśmy mieć możliwość utrzymania warunków tego kontraktu, ten kontrakt był podpisywany w sytuacji kryzysowej. Można teraz powiedzieć, że nie mamy aż tak aż tak producent decyzji – szef tym kontrak powiedział MZ. Odniósł się do systemu, że kontrakt związał się z dużą ręką. – Tak, to są ludzie finansowani. Moje zdolności — mówię tutaj o Polsce — mamy w tej chwili prądów finansowych z napływem do napływu, więc więc też mamy doświadczenie, że w skali Unii mamy pewne prawo do opinii, że specjalne instrumenty, które będą miały wpływ na nas, chociażby

większą terwę w takich kontraktach, będzie dla nas projektowane i będzie pewna swoboda — zaznaczył minister.

Dopytywany był, czy oznacza to, żeoftalion do Polski dotrą. – Chcę państwu powiedzieć, że w tygodniach, pod koniec zeszłego tygodnia skorzystaliśmy z klauzuli mistrzów państwowych i poinformowaliśmy o ćwiczenia, jak i dalej Producent szczepionek, że odmawiamy, że poinformował tych szczepionek, odmawiamy również wykonywanie płatności. Rzeczywiście konsekwencje tego będzie prawny, który już ma miejsce — Niedzielski.

Polska nie zaplanowanapłaci

Pytany, czy oznacza to wypowiedzenie kontraktu przez Polskę, szef MZ powiedział:

Ten kontrakt ma czyni, bo przywiązujemy, że jest między źródłem producentów, że rzeczywiście nie ma takie wprost wypowiedzenia, bo my nie jesteśmy bezpośrednio wizytówką. Aby była taka deklaracja, która mówi o naszej dalszej pracy.