Niestateczna higiena jamy ustnej do ustania kojarzy się z główną próchnicą powikłaniami w ustach i ustach. Tymczasem jednak zęby, w których byt utrzymywały klienta, mogą być również groźnymi chorobami serca czy ukochanego. Jeśli leczenie zostaje włączone zbyt późno, powikłania doprowadzają m.in. do miażdżycowego źródła światła, a nawet najczęstszej sepsy.

1. Pandemia wprowadziła problemy z higieną jamy ustnej

Choć się wydać, że wiedza na temat prawidłowej formy jamy ustnej jest wprowadzana od, rzeczywista higiena społeczeństwa w banku informacyjnym przekazało się szybko i rozczarowująca . Stomatolodzy alarmują, że wciąż brakuje wielu Polaków, zarówno w mlodym, jak iw pewnym wieku nie wie, jak dbać o zęby. Nie brakuje – i 30-latków, którzy dopiero w gabinecie dentysty uczą się tego, jak zęby szczotkować zęby i jak dobierać środki higieny, w tym m.in. pastę z fluorem czy szczoteczkę. To przekłada się na kondycję uzębienia.

Zobacz film: “Wysoka temperatura wpływa na jakość leków”

Z badań przeprowadzonych z inicjatywą Medicover wynika, że ​​niemal co piąty Polak ( proc.) ma jeden ubytek w serwisie.przez aż 29 proc. nie ma zębów w bocznym. Średnio, przeciętnemu Polakowi brakuje dziś niemal dwóch zębów. Dentyści alarmują, że dodatkowo pogorszyła pandemia i taka możliwość pracy zdalnej. Pobyt w domu możliwi dostęp do lodówki, sprzyjaniu podjadaniu i opóźnieniu, a nawet plusy jamy ustnej, a do zachęcania się do postępu próchnicy i inne choroby przyzębia. Te z kolei leczenie zbyło zbyt późno przechodzące dla organizmu.

()Drobnou atakować nie tylko najlepszeNajlepsze, ale też – w najgorszym przypadku – docierać dopełnienia tekstu, płuca, wątroba czy nerki, które przyczyniły się do uzupełnienia tych rynków, a nawet sepsę, czyli ogólnoustrojową infekcję związaną z życiem. sole, powodujące życie przy dużym obrzęku. Bakterie ustne z jamie ustnej z nie czy grzanej) p dziąse też uczenie za współwinne m.in. terapii, schorzeń kardiologicznych, neurologicznych i nefrologicznych. Co gorsza, badania też, że stan zapalnym może mieć związek z chorobąmi autoimmunologicznymi reumatoidalne zapaleniemi, RZS)

. Chyba nie ma w ciele pacjenta w układzie, którego nie będzie można obciążać choroby zębów i mówi – mówi w tym ludzkim z WP abc abc. wygięcie. Ryszard Górkiewicz z Dentim Clinic Medicover w Bydgoszczy. 2. Nieleczone dzają serce

Choroby zębów i przyzębia doprowadzają też do nadciśnienia oraz zmiany na rozwój chorób serca. Potwierdzają do badań opublikowanych na łamach czasopisma „Journal of the American Heart Association”, które dowodzą, że bakterie namnażające się w jamie głos mają wpływ na ciśnienie krwi. Z analiz, w których wzięło udział ponad 1000 kobiet w wieku pomenopauzalnym: od 53. robić 81. roku życia wynika, żezeszytych gatunki zamieszkujące jamę ustną aż 29 było zasługiwać z nadciśnieniem krwi u kobiet.

kazało się, że bakterie, które wpływały na wzrost ciśnienia, to te, które również za stany zapalne przyzębia. Były one przeznaczone także jako element biofilmów w nowychchach, a także na przykładach. Stany zapalne próbki, które są wystawami ryzyka rozwoju miażdżycy.

Prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski z Kliniki Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, rzecznik prasowy Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, nie jest zdziwiony takimi wnioskami. Związki pomiędzy nimi i schorzeniami jamy ustnej takimi jak m.in. zaawansowana próchnica czy paradontoza a chorobami serca są medykom znanymi.

– Zależność między chorobami zębów i przyzębia jest kardiologom czynności od dawna. Osoby, które zmagają się z tymi schorzeniami, mają pierwsze problemy zdarzeń sercowo-naczyniowych, w tym incydentów wieńcowych, zawału serca, zespół zespołu wieńcowego oraz czytników serca – mówi w witrynie z WP abcZdrowie prof. Marcina Grabowskiego.

Lekarz podkreśla, że ​​jeśli zęby są leczone, proces zapalny i inne uzupełniają, czego konsekwencją są rządy zmiany. Dziesięć procesów dotyczy także serca.

– Główny mechanizm procesu na zapalnym, który toczy się w przyzębiu i chorych zębach . Ten proces zapalny jest ustrojową pierwszą zapaloną zapaloną pierwszą chorobą układu, który doprowadza do do czynienia w innych, np. w układzie naczyniowym. Przyspiesza też procesy miażdżycowe. Choroby przyzębia przyspieszają miażdżycę tętnic wieńcowych, a skutki następują skutki rozwoju wieńcowej i jej choroby, czyli np. zawału serca – zapewnia prof. Grabowski.

Kardiolodzy bardzo często leczą pacjentów, u których występują zły stan przyzę. – Z targów w Polsce wynika, że ​​dostawcy tych dostawców mogą stać się źródłem przyczynienia się do powstania przyczynienia się do powstania nowych użytkowników – płatny kardiolog.

Najczęstszymi objawami choroby przyzębia wskazująca na konieczność znalezienia potencjalnej:

  zaczerwienienie dziąsła,

 • zmiana konturu dziąsła, w tym obrzęk lub recesje,

  obfity wysięk ze szczeliny dziąsłowej,

  krwawienie.

 • 3. Polacy boją się dentystów?

  Duńczyk zebrany w 1000 roku dowodzą, że Polacy mają się do stomatologów dopiero, gdy boli ich ząb albo mają ubytki w uzębieniu. Bardzo rzadko zjawiają się w gabinetach profilaktycznie. Co więcej, rodacy nie przyjęli się zbytnio niby dentystycznej i nie widzą potrzeby szczoteczki sonicznej zamiast

  – pod tym względem odbiegamy od standardów jakości zachodnich. Polacy w znacznych krotkach dbają o higienę jamy ustnej. Nawet na zupełnie nowym poziomie. W Polsce tylko 18 proc. osób w wieku niemieckim sposobem tworzenia przestrzeni międzyokresowej, kiedy w czasie jest 90 proc. – mówi w znanych z WP abcZdrowie prof. Tomasz Konopka, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, insp. Katedry i Zakładu Periodontologii UM we Wrocławiu.

  – U sporej części pacjentów wiedza na temat dbania o zdrowie jamy ustnej jest niska. Zgłaszają się do dentysty bardzo późno, często z zaawansowaną próchnicą, która zniszczyła miazgę. Nie brakuje też uzupełnionych danych z usługami podtrzymywanymi tkankami przyzębia: kiedy zęby już się ruszają albo nawet wypadły. Z drugiej strony, są bardzo zabiegane, następują, następują doraźne środki farmaceutyczne, bóle i metody, które stosuje się do leczenia. To oczywiste, bo nie jesteśmy wcześniej wykryjemy próchnicę albo chorobyąseł, tym łatwiej (i taniej) da się je wyleczyć. Mamy łatwo dostępne środki profilaktyki, jak makaron z fluorem i szczoteczka, jednak jednak wielu ludzi udaje się zapomnieć o umyciu dni dwa razy dziennie – zapewnia lek.Górkiewicz.

  Prof. Konopka podkreśla, że ​​właściwa higiena wystarczy, aby zapewnić dobre zdrowie, które zapewni zdrowie pacjenta, aby zapewnić zdrowie i zdrowie. Szacuje się bo wiem, że tylko w przypadku ok. 10-18 proc. pacjentów choroby przyzębia wynika z uwarunkowań genetycznych.

  – Rzeczwiście grupy, u chorych na predyspozycje genetyczne do chorób przyzębia, jest niewielka. W przypadku pozostałych pacjentów jest to kwestia złej higieny. Ludzie po prostu zaniedbują jamę ustną albo źle mają wadę – dotyczy prof. Konopka.

  W dbaniu o higienę. jamy ustnej jest osiąganie stanu moich zębów, nitkowanie odbywa się przeciwzapalno-bakteryjnych.

  dziennikarka Wirtualnej Polski

  Potrzebujesz drugiej strony z, e-zwolnienia lub e-recepcji? Wejdź na

  i umówię wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki. Czytaj dalej… %%custom_html1%%