Zdaniem Dave’a Aspreya zdrowe funkcjonowanie mitochondriów jest niezwykle ważne dla uniknięcia zaburzeń funkcji poznawczych, cukrzycy, dyskomfortu, stanów zapalnych i starzenia się, a osiąga się je poprzez minimalizację reaktywnych rodzajów tlenu,napięcie oksydacyjne, które niszczą twoje ciało, jeśli mechanizmy obronne detoksykacyjne są słabe.

Najbardziej popularnymi metodami ochrony ciała przed pogorszeniem mitochondriów i jako następstwem poprawy prawdopodobieństwa dłuższego życia są, według Asprey:

 • Ćwiczenia, w szczególności trening w okresie wysokiej siły (HIIT)
 • Ketoza cykliczna, przerywany post i / lubdieta ketogeniczna
 • Przeciwutleniacze, zwłaszcza glutation
 • Świetny mikrobiom jelitowy, używaj prebiotyków i spożywaj możliwie mało szybkich węglowodanów
 • Świetny sen, osiągnięty za pomocą pierścienia Oura i okularów blokujących niebieskie światło

Ta książka jest bardzo podobna do poprzedniej książki Asprey,Head Strong: Kuloodporny plan, aby uruchomić niewykorzystaną energię mózgu, aby pracować mądrzej i myśleć szybciej – w zaledwie 2 tygodnie, więc jeśli go przeczytasz: możesz lepiej wykorzystać swój czas. Asprey rozpoczyna książkę informującą o tym, w jaki sposób biohacking pomógł mu pozbyć się jegootyłościi zaburzeń poznawczych. Praktycznie całą swoją osobistą transformację przypisuje różnym technikom poprawy wydajności mitochondriów. W każdej komórce jest dużo mitochondriów. Twierdzi, że dysfunkcja mitochondriów jest jednym ze źródeł cukrzycy, dyskomfortu, stanów zapalnych i starzenia się. Książka koncentruje się na tym, jak spowolnić starzenie się, co Asprey uważa, że ​​robi, gdy wzrasta, wzmacnia i zabezpiecza swoje mitochondria.

Zmienne w twoim ciele, których nie chcesz zwiększać, aby osiągnąć idealną wydajność mitochondriów, to insulinooporność i reaktywne rodzaje tlenu (utleniającenaprężenie). Najważniejsze techniki ochrony ciała przed degradacją mitochondriów, a tym samym zwiększenie prawdopodobieństwa dłuższego życia, według Asprey:

 • Ketoza, niezależnie od tego, czy wywoływana przez przerywany post, kwas kaprylowy, który oferuje i twierdzi, powoduje ketozę nawet podczas jedzenia węglowodanów lub ketogenówdieta
 • Ćwicz, szczególnie HIIT.
 • Przeciwutleniacze, zwłaszcza glutation i węgiel aktywowany.
 • Świetny mikrobiom jelitowy, używaj prebiotyków i jedz tak mało szybkich węglowodanów, jak to możliwe.
 • Doskonały sen uzyskany za pomocą pierścienia Oura i okularów zasłaniających niebieskie światło.
 • Czerwone światłoLeczenie

Daje też wiele innych ezoterycznych porad dotyczących biohackowania (które moim zdaniem czasami nie są poparte odpowiednimi badaniami naukowymi), takich jakhormon– kontrola interwencji (zwłaszcza SARM), leczenie komórkami macierzystymi, peptydy (szczególnie BPC –), leczenie laserowe zębów i leczenie światłem żółtym. Co ciekawe, obejmuje onnootropowebardzo mało badań, takich jak Aniracetam. Uważa, że ​​układy związane z cukrzycą i mitochondriami w grupie nootropowych racetamów poprawią funkcje poznawcze i spowolnią starzenie. Uważam to za nieco dziwne, mając na uwadze jego cel życia 180 , że wykorzystuje wiele niedokładnie zbadanych biohacków. W mojej ocenie istnieje znaczące niebezpieczeństwo, że przynajmniej wśród wszystkich rzeczy, które robi swojemu ciału, będą miały śmiertelne konsekwencje, w których pośredniczą obecnie niezidentyfikowane mechanizmy, zanim osiągnie swój cel stania się 180 lat.

Moim zdaniem mechanizmy działania biohacków są zbyt mało gruntowne. Być może sugerowano, że krótkie fragmenty każdej pojedynczej interwencji biohackingowej wywołały inspirację. Chciałbym, aby wyraźnie poinformował czytelników, że powinni przeprowadzić własne badania, ponieważ kilka badań, do których nawiązał przy niektórych interwencjach, nie powinien być odpowiedni dla każdego.

Image copyrights owned by Dave Asprey

Nowa książka Dave’a Asprey’a została wydana 8 / 10 / 2019

Źródło: Prawa autorskie do zdjęć należą do Dave’a Asprey’a

Książka nie przyniosła mi żadnej wartości ze względu na fakt, że miałem obecnie wiedzę na temat systemów ipodejściaza biohackami, których używa. Interwencje sugerowane w celu uzyskania „superczłowieka” były prawie podobne do tych w celu uzyskania „silnego głowy”, który był przedmiotem jego ostatniej książki.

Nie jest dla mnie jasne, czy poparł te biochemiczne interwencje, ponieważ chce, abyś żył dłużej, czy też dlatego, że chce, abyś kupił jego kawę, kolagen i suplementy ketonowe. Większość książek dotyczy produktów, które sprzedaje jego firma, UberZdrowie. Uważam, że książka może zaoferować wiele wartości dla kogoś, kto jest nowy w biohackowaniu, ponieważ omawia wiele pomocnych standardowych biohacków (np. IF, BLB, HIIT) i wprowadza czytelnika w mechanizmy tego, dlaczego działają.

Ten post nie jest alternatywą dla profesjonalnych porada medyczna, diagnoza lub leczenie.

Ten post został pierwotnie opublikowany wnootralize.com

Dowiedz się więcej