Podaj dalej zdrowie we udzia w Loterii – MSN

Po otrzymaniu zezwolenia na korzystanie z jednej strony z wyłączeniem zdrowia, a także ze świadomością świadomości na temat zdrowia. Świadczy o tym zbyt mała liczba osób korzystających z różnych programów profilaktycznych oraz szczepień. Dlatego zachęcam do wejścia z programu Profilaktyka 40 PLUS, do zrobienia bilansu własnego zdrowia. mają mieć cechy, że regularna diagnostyka, dbanie o siebie jest niezależne od życia w zdrowiu. Jeśli chcemy żyć, badajmy się – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Program Profilaktyka 40 PLUS – cele

Profilaktyka 40 PLUS do programu bezpłatnych badań profilaktycznych dla wszystkich Polaków i Polek powyżej 40. roku życia. Jego pomysłodawcą i patronem jest Ministerstwo Zdrowia. Program się 1 lipca 2021 roku. W związku z jego wagą punktu docelowego do końca 2023 roku.

Celem programu jest kierowanie osób objętych badaniami profilaktycznymi, wczesne wykrywanie chorób i skutków oraz zapobieganie ich szkodliwości. W skrócie można określić ten cel jako odbudowę zdrowia Polaków po kontuzji.

Badania profilaktyczne dostępne w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS są podzielone na trzy pakiety: dla kobiet, dla mężczyzn oraz wspólne.

Pakiet diagnostyczny badań dla kobiet zawiera badania:

 1. morfologia krwi obwodowej ze stopniem odsetkowym i analiza krwi,
 2. skąd pochodzą sygnały albo kontrolny profil lipidowy,
 3. poziom glukozy,
 4. oznaczenie hemoglobiny glikowanej HbA1c,
 5. kreatynina,
 6. badanie ogólne,
 7. kwas moczowy,
 8. krew utajona w jarmużu.

Pakiet diagnostycznych badań dla mężczyzn to:

 1. morfologia krwi obwodowej ze stopniem odsetkowym i analiza krwi,
 2. skąd pochodzą sygnały albo kontrolny profil lipidowy,
 3. poziom glukozy,
 4. oznaczenie hemoglobiny glikowanej HbA1c,
 5. kreatynina,
 6. badanie ogólne,
 7. kwas moczowy,
 8. krew utajona w jarmużu,
 9. PSA (badanie w kierunku raka prostaty).

Następnie pakiet wspólny dla kobiet i mężczyzn obejmuje:

 1. pomiar ciśnienia tętniczego,
 2. pomiar masy ciała, wzrost, wzrost w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI),
 3. ocena miarowości rytmu serca.

Dlaczego warto włączyć udział w programie

Wśród przyczyn zgonów Polaków są chorobami krążenia oraz nowotworowe. Prawdziwe wsparcie zgonu przez chorobę układu krążenia jest wśród Polaków o około 60 proc. wyższe niż u mieszkańców innych krajów Unii Europejskiej i mniejsze w przypadkach chorób nowotworowych. Ma to bez połączenia z określonymi badaniami profilaktycznymi, które dodatkowo dołączają w czasie instalacji. Dodatkowe badania profilaktyczne gwarantowane przez Ministerstwo Zdrowia dla osób, które ukończyły 40. rok życia, mają zmianę tę, która jest skuteczna.

Ze statystyk wynika, że ​​ryzyko chorób, szczególnie cywilizacyjnych, takich jak choroby nowotworowe, nadciśnienie, cukrzyca czy miażdżyca, wzrost osób powyżej 40. roku życia. Może zaostrzać się również choroba niedokrwienna, w tym układu krążenia, przyczyną, przyczyną, hormonalnego, moczowego oraz chorobą skóry i choroby. Po kontroli koronawirusa więcej osób zmaga się również z układem oddechowym.

W czasie korzystania z usługi korzystanie z usług i korzystania z Narodowego Funduszu Zdrowia jest ograniczone, dlatego obecnie tak ważne jest, przez ten czas zrekompensować i udostępnić profilaktykę zdrowotną dla wszystkich użytkowników.

Udział w programie Profilaktyka 40 PLUS do najlepszej inwestycji w swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Wczesne pojawienie się większej szansy na skuteczne leczenie. Warto z niej skorzystać!

Aby dodatkowo dodać do badań profilaktycznych uruchamiamy loterię z nagrodami. Zyskają w niej udział wszystkie osoby, które skorzystały z programu Profilaktyka 40 PLUS. Oprócz nagrody, którą jest zdrowie, możesz otrzymać nagrodę rzeczową – tłumaczy minister zdrowia.

Jak stworzyć się na badaniu

Skorzystanie z programu Profilaktyka 40 PLUS jest bardzo proste. Aby stworzyć się do programu, na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) lub w aplikacji gabinet.gov.pl, należy pobrać proste ankiety – informacje dotyczące ich parametrów ciała, w tym jak waga i wzrost, a także ustalić na pytania. Dzięki temu możliwe będzie indywidualne uczestnictwo w programie badań profilaktycznych do potrzeb, płci oraz określenie czynników ryzyka.

Pytania w ankiecie są podzielone na siedem minut. Czasami należy wybrać z listy jedną odpowiedź, a czasami kilka – kiedy na przykład odpowiadamy na pytanie o przebyte choroby. Wypełnij ankietę, warto uzyskać wyniki badań naukowych, aby uzyskać odpowiedź na pytanie o odpowiedź.

Po wypełnieniu ankiety otrzymamy e-skierowaniektóre umożliwiają skorzystanie z badań w ramach programu. Każda osoba po 40. roku życia otrzymuje jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu diagnostycznego gatunkowego od 6 do 12 rodzajów badań. E-skierowania na badania nie trzeba drukować ani opłaty z Internetowego Konta Pacjenta.

Ostatni krok to zapisanie się na bezpłatne badania profilaktyczne w placówce realizującej program. W programie udziałów przychodnie, szpitale i placówki służby zdrowia, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Nie powinno być zatem problemu ze względu na miejsce w pobliżu miejsca.

Osoby, które nie korzystają z internetu, mogą uczestniczyć w przeglądach za pośrednictwem internetu infolinii Domowej Opieki Medycznej.

Więcej informacji na stronach: pacjent.gov.pl/aktualnosc/pakiet-nieodplatnych-badan-profilaktyka-40-plus oraz www.gov.pl/web/zdrowie/profilaktyka40-plus—pakiet-badan-dla-milionow-polakow.

Regulamin loterii Profilaktyka 40 PLUS dostępny na stronie: www.podajdalejzdrowie.pl.

© otrzymywane przez Nasze Miasto

© otrzymywane przez Nasze Miasto

Firma Microsoft i jej partnerzy mogą otrzymywać wynagrodzenie, jeśli kupisz coś za pośrednictwem polecanych linków, aby otrzymać w tym artykule.

Czytaj dalej…%%custom_html1%%

About The Author