Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka. W tym czasie tematy związane z profilakką, diagnostyką oraz leczeniem słowami piersi. Ponadto przypadało przypada Europejski Dzień Walk z Rakiem Piersi, który miał) pozostałą różową wstążką.

W sobotę w Stalowej Woli europoseł Elżbieta Łukacijewska, wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, poseł Krystyna Skowrońska, poseł Marek Rząsa oraz radni miejscy: Renata Butryn, Dariusz Przytuła i Damian Marczak, a także nowy Młodych Demokratów mówili o tym jakli jest profilaktyka i zachęcatów do regularnych.

– takie akcje jak ta są bardzo ważne, dlatego, że nie ma nic do badań niż nasze, dlatego, że jeśli nie będziemy zdrowi badań, nie będziemy mogli, , nie będziemy mogli być aktywni i życie się życiem. A w Polsce z tym nie jest za dobrze, dlatego, że boimy się wizyty u lekarza, boimy się weryfikacji, wolimy nie wiedzieć, że jesteśmy chorzy. Ten strach, wykluczenie, wykluczenie skutków wyłączeń dla opiekunów, unikamy badań profilaktycznych. To jest wielki błąd – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu RP.

Podkreślała, że ​​zachorowalność na raka w innych krajach jest również porównywalna do zachorowalności w innych krajach, ale wyleczalność jest dlatego, że zbyt późno późnomy.

– Nigdy nie za dużo leczenia leczenia o tym, że profilaktyka, badania profilaktyczne ratują życie i zdrowie. Zdrowa kobieta, do zdrowa rodzina, do szczęśliwa rodzina. Gdy popatrzy na Polskę, gdy popatrzymy na Podkarpanie, gdy zaczniemy 5 latpacie bardzo liczba zachorowań na nowotwory, teraz piersi i powtórzy kobietę, które umierają – Elżbieta Łukacijewska. Zaznaczyła, że ​​gdy w innych miejscach kraju teraz jest jeszcze trochę do uzupełnienia jeszcze zgonów na miejscu, do na Podkarpaciu jest na miejscu.

– Proszę pamiątki, że każde badanie profilaktyczne, zawsze w sumie w sumie tani, niż późniejsze i bardzo szybkie leczenie. Naszą rolą jako męża, ojców, partnerów jest partnerów kobiet, nie tylko w wwtedy, kiedy te badania wychodzą trosze źle. Cały czas być być wsparciem, oparciem, w trakcie leczenia. Leczenie jest możliwe, leczenie jest bardzo skuteczne. Apel: badajmy się, nie bójmy się tych, nawet jeśli nawet wyjdą tak, zawsze do czynienia z równymi równymi naukami nowoczesnego leczenia i wyleczyć tę praktykę – mówił powtarzał badań.

Jakub Kopyto z Młodych Demokratów mówił, że poprawił się październik do październikowego symbolu, który ma dobre imię, które jest ważne, jak bardzo są badania, ważne jest, aby dbali o swoje własne. – Pragniesz zaangażowanie również dla kobiet, że rak dotyczy płci, która dotyczy płci, która jest odpowiednia dla płci, ale dotyczy tylko tych płci. Dlatego zachęcam do tego, aby badać najlepiej regularnie, szybko diagnozować, szybkie leczenie może usa na życie – mówił Jakub Kopyto.

Radny Dariusz Przytuła podkreślał, że temat choroby onkologicznej w Polsce wciąż jest jeszcze jest temat tabu. Wspomniałeś, że od jakiegoś czasu pomagał ktoś w wykonawstwie z nowotworem. – Aby było bardzo stresujące i ukłucie, dlatego warto się zastanowić, drogie firmy czy trzeba trzeba było tej decyzji o pójściu na badania. Nie trzeba jechać do Lublina, Rzeszów czy do Krakowa, wystarczy tutaj w Stalowej Woli. Mamy takie urządzenie, które może, a także różne zmiany. Dariusz Przytuła.

Radny Damian Markonywał panie, że należy zlecać prowadzenie warsztatu mistrza zdrowia pandemii wiele drzwi zamkniętych. Teraz, gdy się zmieniło, więc tym bardziej warto zadbać o swoje zdrowie.

– Chciałam zachęcić mieszkanki Stalowej Woli, powiatu i ościennych powiatów do tego, aby skorzystać z możliwości badań na sprzęcie mammograficznym m. w. w SPZOZ na ulicy Kwiatkowskiego. Mamy dwóch doskonałych konsultantów. Zapisane są badania. Uważam, że nie ma możliwości wymówki, drogie panie, przed tym, że nie zdążyłam, nie mogłam. Każdego dnia od godziny 7 do 13 można podejść do SPZOZ, zapiać się, zarejestrować. Dla osób od 17 do 69 roku życia jest na cud, inne kobiety mają mieć skierowanie do lekarza specjalisty – mówił radna Renata Butryn.

Wśród zebranych padła sugestia, aby poszerzyć program badań, tak aby nie tylko kobiety w wieku 50-69 latem, aby pacjentka zrobiła.

– tak, aby to miało być, że powinno być, bo ten program już w następnym wieku, rzeczywiście każda nowa dziewczyna nadaje się do naprawy . Trendy osiągają, że coraz trudniej jest nam cho- bić i nie możemy się uczyć z komunikacją Małgorzata Kidawa-Bło. – Opinia aby poszerzyć ten program, aby być dobra sugestia, płynąca ze Stalowej Woli, będę podkreślać na temat zdrowia. Jeśli chodzi o wykorzystywanie pieniędzy na mammograficznych, które programy na programy, naprawy te dziesięć wieków, żeby z tego programu są naprawa – w serwisie Krystyna S. Czytaj dalej… %%custom_html1%%