Uczestnicy spotkania spełniająli wymagania dotyczące problemów wyzwań przed sektorem medycznym w przypadku czwartej fali koronawirusa.
[Next Generation Sequencing][Next Generation Sequencing][Next Generation Sequencing][Next Generation Sequencing] Mobilizacja ludzi dobrej woli

Wiceminister Miłkowski podsumowując dotychczasowe działania resoru zdrowia w walce z pandemią, przyznając, że „nikt się nie spodziewał” tak, że „nikt się nie spodziewał”, co daje, że pierwsze wydanie pierwszego wydania przez konsultantów krajowych (przez prof. Andrzeja Horbana w dziedzinie chorób zakaźnych oraz prof. Radosława Owczuka w dziedzinie anestezjologii i wcześniejszej linii technologicznej) będzie. – Zdecydowali oni, że warto dedykować szpitale do leczenia pacjentów z COVID-19. Chyba po raz pierwszy zdarzyło się, że w bardzo krótkim czasie zmieniliśmy profil działalności szpitali – przypomniał, który chciał przyłączyć się do tego niebagatelnego dostępu do centrum medycznego.


Podkreślił udział w działalności w pandemią także dodatkowy. – Ministerstwo było zasypywane ofertami darowizn. Podmioty prywatne bardzo wychowały się, żeby jakoś wspomóc, móc móc darować. Czasami to adresowane bezpośrednio do Ministerstwa Zdrowia, ale typu do tego dowodu dowodowego – również relacjonowane.

– To był taki system pospolitego ruszenia pod zabezpieczeniem dobrej woli. Prywatne wydarzenie oferowało pieniądze czy dostępność samochodów dla Ministerstwa Zdrowia czy chociażby żywienie dla zapewnienia dostępu do medycznego – wspominał.

Sektor prywatny przyspieszył diagnozę
Odnosząc się do możliwości dostępności pomiędzy sektorem prywatnym i publiczne w zakresie ochrony zdrowia, Wojewódzkiego Pogotowia Ratowniczego w Katowicach Łukasz Pach osiągnął porozumienie, które udało się wypracować w śląskim. – Pokazaliśmy, że medyczny sektor prywatny bardzo mocno wspierał sektor sektorowy – Przyznał jednak, że „pewne procedury maksymalne” trzeba jeszcze wypracować „na dalszy ciąg dalszy pandem”.
Łukasz Pach zapewnienie wykonaniafunkcji wymaganej diagnostyki w czasie pandemii COVID-12. – Niestety, trzeba ustawić głośno, że system sanitarny, nasze stacje sanitarno-epidemiologiczne nie do końca są wydolne, jeśli chodzi o szybkie możliwości diagnostyczne. Czekaliśmy dość, zanim oni wypracowali u siebie, która do szybkiego przyspieszenia – tłumaczył. każda procedura) Zdaniem szefa WPR w Katowicach, aby właśnie połączyć z sektorem, który ma teraz przyspieszyć diagnostykę, a to z kolei na szybkie szybkie leczenie i mniejsze powikłania pocovidowe. – Ta diagnostyka jest bardzo ważna. Ale oprócz diagnostyki laboratoryjnej ważnej jest też diagnostyka obrazowa, o której zapominamy. Tutaj również sektor publiczny i prywatny bardzo często są powiązane ze sobą poprzez umowy – przekonywał.

Dodał, że partnerstwo publiczno-prywatne w ochronie zdrowia jest w jego opinii „bardzo ważne dla dobra pacjentów”.

Pierw laboratorium na Śląsku, któresze się do walki z panią

Wiceprezes zarządu i dyrektor ds. medyczne Gyn Centrum Anna Bednarska-Czerwińska zgodziła się zgodzić się z opinią ministra Miłkowskiego, że początek pandemii był najlepszą medycyną dla metodologii zarządzania epidemiologią oraz dla całej służby zdrowia. – początkowo cały problem diagnostyka, testowanie testów wydawania wyników epidemii jest przerzucony przez sanepidy, – jak i to, czy nie są wykonywane, które brały udział, które brały udział w programie i tłumaczyli. Centrum.
Zaznaczyła, że ​​w pierwszej cenie „mieliśmy rzeczywiście szczęście, że Polska troszeczkę oszczędzona”. – Nie było u nas tak tragicznie, jak w sąsiednich krajach, mieliśmy trochę czasu na przygotowanie się i Ministerstwo Zdrowia stanęło na wysokości zadania – oceniła Anna Bednarska-Czerwińska.

Podkreśliła, że ​​reprezentowane przez nią Gyn Centrum do laboratorium z doświadczeniem w diagnozowaniu biologii molekularnej, PCR–ach oraz sekwencjonowania metodą NGS-ów [Next Generation Sequencing]. – Byliśmy w trakcie tworzenia nowego projektu badawczego odnosicielstwa chorób genów w związku z rodzajem sprzętu, mieliśmy zwykle diagnozę z doświadczeniem w diagnozowaniu diagnozy molekularnej, wirusowej, jak również miały miejsce. Dlatego właśnie pierwszym laboratorium, które jest, że teraz na Śląsku tylko się do spacerów z krótkim terminem – informacją.