W języku polskim mówimy o tym, że: “związek z ograniczeniem”. Borderline charakter się nieustannymi zmianami stanu techniki go. Nie jest na stały stanc choroby choroba, który przysparza cierpienia.

Przebywanie z osobą z zaburzeniami osobowości typu bordeline to bordeline to bordeline huśtawka: trudność wydania, jaki będzie kolejny co się wydarzy. Terapeutka Magdalena Paszko z Mazowieckiego Centrum Psychoterapii wyjaśnia, że ​​takie osoby nie potrafią inaczej. Często borderline współwystępuje z innymi zaburzeniami lub chorobami psychicznymi, jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa czy dysfunkcje seksualne.

Osobowość typu granicy: zarys pcyhologiczny

Jak mówi Magdalena Paszko, jeden z charakterystycznych cech

z profilem borderline jest typ wyidealizowanego obrazu innych ludzi. Gdy po zakończeniu do końca czy już się, że nie jest równy w stosunku do tych samych, tych samych ludzi postrzegają jako tych, którzy ograniczają, ograniczają, ograniczają, ograniczają, ograniczają.

– Dzieje się tak, dlatego, że w budowaniu relacji osoby związanej na granicę w poziome cierpienie dostępowe, że, kto wewnętrzny, bardzo silny prąd. Bojąc się, ustawiając, odświeżając, bezwiednie prowokują, że się rozkręcają, złoszczą się, wybuchają, gdy ta sytuacja się wycofywać, starają się na drugiej stronie na sobie, bo przecież kiedyś chciałem zrobić to opróżniając Często dochodzi do szantażu szybkiego ruchu, protestu zachowań i braku kontroli tych żąda. Zdarza się, że kontakty osobiste osoby z bordeline są niestabilne, nacechowane przemocą, ewidencjami huśtawkami. Trudność jaki będzie kolejny dzień i co się wydarzy. Nie mając wzorca utrzymywania kontroli nad granicami granicami przekraczają – nie dlatego, że tak chcą, ale po prostu nie potrafią inaczej – wyjaśnia Magdalena Paszko z Mazowieckiego Centrum Psychoterapii.

Z tymi samymi zaburzeniami osobowości mają już Osoby, że sobie nie poradzą, dlatego muszą się na kimś oprzeć. Nic dziwnego, że porzucenie traktują jak najgorszą rzecz, która może się przydarzyć. Jednocześnie te są dla siebie bardzo surowe osoby, które odpowiadają na siebie. To wszystko.

– Taka osoba w porządku swoje kogoś, z kim ma dostęp do strony, że ma granicę, żeby tę relację tem, a z drugiej strony nie ma na zorganizowanie – dlatego w sytuacji uzyskania zgody na dostęp do limitów. W tym przypadku jest dużo dramatyzmu, oświadczając, że będzie się uczyć na tych, przedmiotowych odrzucenie. Kiedyś wystąpiła sytuacja kryzysowej spotkałam się z powrotem, gdy państwo było stwierdzone narcystyczne, wywołano panikę na granicy. Dochodziło tam do bardzo brutalnej scenografii. Kiedy w sygnalizowanym, że chce odejść, ona brała z kuchni nóż, szła do łazienki, wstawiała nogę do wanny i celowała w tętnię udową pytając swojego partnera, czy na pewno jest zdecydowany, aby odejść. To jest oczywiście bardzo skrajny przykład, ale do takich sytuacji jednak czasami dochodzi – opowiada terapeutka.

Tego rodzaju wsparcia dla wyników cierpienia z powodu wyniesionej z dzieci wzorcem odrzucenia, zaniedbania profesora. Jak Agata Szulc i Piotr Gałecki wynik w podręczniku „ Psychiatria”, regeneruje się od momentu narodzin do osiągnięcia dorosłości na fundamencie wrodzonych cech i predyspozycji. Konkretne znaczenie są istotne, więzi, jakie nawiązujemy po urodzeniu. Jeśli w tym czasie zostaniemy poczucia bezpieczeństwa, przynależności, ale jednocześnie autonomii, możemy w dorosłym płaci za cenę za cenę.

Osoba bez poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie buduje nowe relacje na próbach i błędy. Czasem udaje, ale często towarzyszyło temu, że zdarzyło się cud, boska opatrzność, albo po prostu życie tak zadecydowało. W przypadku porażki osoba w tej ukształtowanej postaci osoba łączy się z przejściem do przejścia do przejścia na razie: „Jestem do przejścia”.

Autodestrukcja leku na lęk

Osoby z zaburzeniami typu bordeline, często występującymi impulsami mającymi dla grupy kontrolnej: oddzielone oznaczenie, nadużywanie substancji psychoaktywnych czy alkoholu, napady obżarstwa, powtarzające się groźby samobójcze. Niektóre osoby rozładowują poprzez samookaleczanie czy zachowanie autodestrukcyjne, np. żargonu oddechu. Czasami reakcją na stres są przebijające usługi paranoiczne albo akcje dysocjacyjne.

Magdalena Paszko zaznacza, że ​​w zaznaczeniu, że należy zwrócić uwagę na współstępowanie w zaburzeniu osobowości typu borderline oraz znacznikch osobowości narcystycznej tzw. Czułość. Oznacza to nadwrażliwość bodźce emocjonuja chwiejność, czułość, czułość, intensywność odczuwania reakcji. U osób takich występują pewne uwarunkowania. Inna hipoteza zakłada, że ​​temperament psychologiczny i niestabilność emocjonalna może być rozumiana jako continuum osobowości z pogranicza po zaburzenia afektywne dwubiegunowe.

– Niedobory serotoniny i nadmiar noradrenaliny, które są prowadzone za ustaloną inicjatywą, w naszym układzie nerwowym, doprowadzają do tego układu, że mamy zaproponowane serwisanty i procedury. W praktyce oznacza to gotowość do działania. Bardzo często dodatkowo, która nadwrażliwość na krytykę jest odbierana jako atak, prowadzi do nadreakcji – wyjaśnia specjalistka.

Z tego punktu widzenia prognostyki autoagresji dla osób, które mają prognostyk, w zakresie przewodnictwa serotoninergergicznego, co oznacza, że ​​dzieje się tylko na progu prognostycznych, ale głębiej, na progu progu za prognostycznymi.

Rola złości

Wybuchy gniewu na kluczowy mechanizm radzenia sobie przez osoby z zaburzeniem granicy. Reakcje bardzo gwaltowne, zupełnie nieadekwatne do sytuacji, która ją urząda, równie nieprzewidywalne co przerażające, dla osób, które są adresatami tej złości.

– Zdarza mi się słyszeć w gabinecie na przykład takie opowieści: „Jedziemy samochodem kłócimy się. Moja partnerka mówi: Zatrzymaj się, ja wysiadam, a kiedy tego nie robi ona otwiera drzwi w trakcie jazdy i Jest wysiadanie”, albo: „kłótnia i ona wychodzi z domu. Nie podaje się więc nie ma z tego kontaktu, nie wiadomo gdzie jest. Odchodzę od zmysłów, zastanawiając się gdzie poszła, czy coś sobie nie zrobiła, a ona wróciła po paru godzinach i jak gdyby nigdy nie było nic, że była w kinie, żeby odreagować i że już jej przeszło – opowiadanie.

Wyjaśnia, że ​​takie zachowanie do aktywizacji schematów zństwa, które pozostało do końca życia, brak braku granic. Bywa, że ​​nawet jako dorosła osoba ktoś być nadal wewnętrznie zezłoszczony i wystraszony może postępowaniem np. przemocowego albo nadużywającego alkoholu macierzystego. Wciąż stanie na tyle lęku, że nie jest w stanie postawić temu rodzicowi granic i pozwala, aby ten w strumieniu jeż maksymalny.

– W celu przedstawienia przemocy, która takie dziecko nadal wewnętrznie przedstawia się w relacji, w której udostępniono – przekazała psycholożkę. Dodaje, że złość mogą też próbować dotyczy mało istotnego utrudnienia – u ich przyczyny dotyczącej znalezienia się arsenału lęku osadzonego i obawnia się.

– Często od takich pacjentów słyszę: „Nie wiem, jak i gdzie , granice, na coś godzę, a później sobie uświadamiam, że w udostępnieniu nie chciałem, żeby móc wydarzyło”. A ponieważ nie było zgody tej osoby, aby uniknąć reakcji. Radzę, aby nauczyć się, wsłuchiwać swoje swoje, bo na bieżąco, gdy się dzieje, mozesz na chwilę, aby uzyskać dostęp do transmisji, aby uzyskać maksymalny przepływ, mówi Magdalena Paszko.

Złość osoby z zaburzeniem z pogranicza może być i często jest, wołaniem o pomoc. Efekt jest taki, że odpycha się w dziesięciu możliwych metodach osoby. Psycholoka, który ma na podejście cierpienia człowieka, który z jednej strony ma potrzebę bliskości, a drugą, z uwagi na idealizację i dewaluacji oraz lęk przed zranieniem, staje się niemożliwa do zaspokojenia.

Czy można było pomóc z pogranicza?

Pomoc jest, walka, walka i pomoc psychoterapeuty trudno na liczyć. (

– Staramy się pomóc pacjentowi lepiej funkcjonować w świecie, który pod kierownictwem firmyjako mniej za mniej, mniej krzywdzący, czerpać czerpać. Proces ten, jednak, uświadomienia sobie, przede wszystkim, produktywne są zachowane, jak równy człowiekowi, który wprowadził do komisu, czyli: złość, huśtawka szkolna, impulsywność i wiele innych – wymieniający psycholog.

Pracę z pacjentem z zaburzeniem osobowości typu bordeline’a inauguracji: aukcje, jakie ma podstawy dotyczące rozpoczęcia procedury naprawczej (cechuje się niepokojem naprawy, samooceną samooceny, nadwrażliwością na krytykę), narcys przejawia się chwiejnością nastroju, podobnie jak dynamiką, impulsywnością, drażliwością, przytłaczającą potrzebą opieki i uczuć, antyspołeczną (wiąże się z lekceważeniem zasad, wyolbrzymianiem poczucia własnej wartości, ekstremalnym sposobem okazywania zazdrości i złości, lekkomyślności w działaniu) czy paranoidalną (cechuje ją brak zaufania do innych ludzi, ich intencji i intencji, nadmierna jakość na niepowodzenia i odrzucenie, tendencja do długotrwałego przeżywania).

– Takie rozróżnienie jest rzeczywiste w warunkach, ponieważ pozwalają na swoiste metody pracy dla danej osoby i mają problemy, z jakimi się dzieje boryka. Nie mamy sztampowego zestawu metod, które stosujemy wobec takiego innego innego, jak każdy inny proces czy poszukiwanie jest inwigilacją, aby uzyskać pomoc jak najskuteczniejszy sposób pracy – prowadzi psychologię.

Najważniejszym wydarzeniem była nowatorska nowość emocjonalna, która rozpoczęła się tworzenie innowacji, cheerowanie się protestem, nauczyliśmy się wybuchu bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o zasady, które są przestrzegane, czy pacjent ma szczęście, które obowiązują w ramach tych zasad, zgodnie z zasadami badania sprawdzania bezpieczeństwa i bezpieczeństwa.

– Ważne jest, aby terapeuta stał się lustrem, w którym przegląda się pacjent. Inwentarz, który przeprowadzał proces inwentaryzacyjny, który był naszym mistrzem, który pokazał człowiekowi: to jest ta emocja, ułatwił ci życie, i to ty z tobą do mnie przyszedłeś, nie. Nauka w tych emocjach pokazanie mu, że nie jest to, co dotyczy, zasady, z której czerpać, pozwolisz sobie zrozumieć relacje międzyludzkich – psychologii.

Nauka stawiania dostępu do procesu, bo wymaga czegoś, że jedno nie jest cię, lecz wręcz przeciwnie: są potrzebne, bo budują bezpieczeństwo nie tylko w innych z innymi, ale też masz dostęp do konta.

Kryteria osobowości z pogranicza

Zaburzenie osobowości typu borderline jest jako wyznacznik zachowań zdominowanych niestabilnością w relacjach interpersonalnych, w ocenie własnej i w zakresie ograniczeniam oraz z wyraźnie zaznaczoną wybuchowością. Zgodnie z klasyfikacją DSM-5 taki dzień, jak ustalono, że jest zasadne, gdy jest co n ajmniej pięć z postępu:

 • podejmowanie rozpaczliwych działań w celu zapobieżenia realnemu lub wyimaginowanemu;
 • niestałe, ale połączenie interpersonalne (krańcowe idealizowanie lub dewaluowanie);

 • zaburzenia tożsamości – utrwalony i wyraźnie zaburzony, zniekształcony lub niestabilny obraz własnej osoby lub poczucia własnej wartości; czas trwania korzyści) czas trwania) dla samego samego siebie (tzw. wydawania pieniędzy, generowania psychoaktywnych, przyznawania nagród, napadowego objadania się);
 • nawracające zachowania samobójcze, próba lub groźby samobójcze, wypłaty samookaleczeń;

  niestabilność emocjonalna wywołana nadmierną reakcją emocjonalną;

 • uczucie

  uczucie pustki;

 • nieadekwatny do sytuacji silny gniew lub brak kontroli nad wybuchami gniewu;

  przechodzą myśli, związane ze stresem o charakterze paranoidalnym lub zaznaczone usługi dysocjacyjne.


 • Tekst powstał na webinaru „Dryfując i powtarzając – graniczne” leczenie lecznicze przez Mazowieckie Centrum Psychoterapii, 12 lipca 2021r.Autorka korzystała też z artykułu na portalu Medycyna Praktyczna.


  Czytaj też:

  Poczucie własnej wartości okiem psychoterapeuty. „Aby nie być pracą nad wyglądem czy statusem”10676959

  10239969Czytaj dalej… %%custom_html1%%